رعايت نكات بهداشتي مهمترين اصول در كنترل بيماري هاي عفوني است

۱۳۸۶/۰۳/۰۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4071
رعايت نكات بهداشتي مهمترين اصول در كنترل بيماري هاي عفوني است
دكتر حسينعلي شهرياري، عضو كميسيون بهداشت و درمان آموزش پزشكي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: رعايت كردن مسائل بهداشتي و فردي مهمترين نكاتي است كه بايد افراد در هنگام استفاده از مواد غذايي و آشاميدني به آن توجه كنند؛ چراکه اين امر قطعا مي تواند در كنترل و پيشگيري از بروز و ابتلا افراد به بيماري هاي عفوني نقش موثري را ايفا كند.
وي گفت: بيماري وبا از جمله بيماري هايي است كه از راه هاي انتقال آن مي توان به استفاده از مواد غذايي و آب هاي آشاميدني آلوده اشاره كرد، از اين رو استفاده از آب هاي سالم و بهداشتي و تصفيه شده و مواد غذايي بهداشتي مي تواند ميزان ابتلاي افراد را به اين بيماري به طور قابل توجهي كاهش داد.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي، ايجاد و احداث مراكز بهداشتي و خانه هاي بهداشت، آموزش چهره به چهره افراد در زمينه علائم باليني اين بيماري و كنترل افراد غيربومي در رفت و آمد به نقاط آلوده را از مهمترين راه هاي كنترل اين بيماري در مناطق مرزي و پر خطر عنوان كرد و گفت: فقط در صورت ضرورت، افراد به اين نقاط مسافرت كرده و از سفرهاي غير ضروري به اين شهرها خودداري كنند.
دكتر شهرياري در مورد تعداد مبتلايان به اين بيماري در سال گذشته تاكيد كرد: تعداد افراد مبتلا به اين بيماري در سال گذشته نسبت به سال هاي ديگر كاهش داشته است؛ البته اين امر به اين معنا نيست كه كشور ما نسبت به اين بيماري مصونيت دارد و خطر ابتلا افراد به اين بيماري عفوني رفع نشده است. بايد توجه داشت که كشور ما به دليل موقعيت خاص هميشه در معرض آلودگي هاي عفوني قرار دارد.
يادآور مي شود؛ در سال گذشته نزديك به 20 نفر از افراد كه نيمي از آنها اتباع خارجي بودند به اين بيماري مبتلا شدند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.89377s, 18q