درمان بی‌ خوابی به طبیعی ترین شکل

۱۳۹۰/۱۱/۰۱ - ۱۴:۳۹ - کد خبر: 41057
سلامت نیوز: بی‌خوابی از جمله بیماری‌هایی است كه غالب مردم حداقل یك بار در زندگی خود آن را تجربه كرده‌اند. این اختلال كه به دلایل مختلف از قبیل فشارهای كاری، تنش‌های اجتماعی، استرس و اختلالات روحی و جسمی و گاهی به‌دلیل بیماری در بدن دیده می‌شود، درمان‌های متنوعی دارد كه یكی از كم ‌عارضه‌ترین آن‌ها استفاده از شیوه‌های درمانی طب سنتی و مكمل در سراسر جهان است.

بی‌خوابی از جمله بیماری‌هایی است كه غالب مردم حداقل یك بار در زندگی خود آن را تجربه كرده‌اند. این اختلال كه به دلایل مختلف از قبیل فشارهای كاری، تنش‌های اجتماعی، استرس و اختلالات روحی و جسمی و گاهی به‌دلیل بیماری در بدن دیده می‌شود، درمان‌های متنوعی دارد كه یكی از كم ‌عارضه‌ترین آن‌ها استفاده از شیوه‌های درمانی طب سنتی و مكمل در سراسر جهان است.

قبل از خواب رعایت كنید

به گفته متخصصان رعایت نكاتی ساده به هنگام خواب تاثیر مناسبی بر چگونگی و كیفیت خواب دارد. به‌عنوان مثال داشتن تختخواب مناسب و پاكیزه، تاریك كردن اتاق خواب، آرام بودن فضای خانه، دوش آب گرم گرفتن، نوشیدن یك لیوان شیرگرم، صرف غذای مختصر در وعده شام، حفظ آرامش، ‌مرورنكردن مشكلات و فشارهای روزانه از عواملی است كه افراد را به داشتن خوابی آرام كمك می‌كند. به گفته متخصصان بهتر است هنگام خواب از تماشای تلویزیون به‌خصوص تماشای فیلم‌های هیجان انگیز و درام و همین طور مطالعه كتاب و مرور اخبار و حوادث روزنامه‌ها پرهیز كرد.

درمان بی‌خوابی با طب سوزنی

متخصصان طب سنتی چین شیوه‌های متنوعی برای درمان بی‌خوابی دارند كه یكی از مهم‌ترین و شایع‌ترین آن‌ها طب سوزنی است. گیاه درمانی، اصلاح شیوه زندگی و رژیم غذایی از دیگر تكنیك‌هایی است كه در طب چینی برای درمان بی‌خوابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد زیادی در سراسرجهان وجود دارند كه از طریق این روش تغییرات قابل ملاحظه‌ای را در كیفیت خواب‌شان احساس كردند، به‌گونه‌ای كه بدون نیاز به مسكن یا قرص‌های خواب آور به خوابی آرام فرو رفتند.

 تكنیك عطردرمانی برای بی‌خوابی

متخصصان شیوه درمانی عطردرمانی با استفاده از رایحه روغن‌های گیاه اسطوخودوس، سنبل، بابونه و دیگر روغن‌های آرامش بخش به درمان بیماری بی‌خوابی می‌پردازند. در این شیوه مقداری از روغن سنبل را در كیسه‌ای كوچك ریخته و آن را زیر بالش یا در نزدیكی محل خواب خود قرار می‌دهند، رایحه این روغن به مرور موجب ریلكس‌شدن بدن شده و اعصاب و روان فرد را آماده خوابیدن می‌كند.

منبع: برترین ها
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.85797s, 18q