برای درمان بواسیر چه باید کرد؟

۱۳۹۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۲۷ - کد خبر: 41077

سلامت نیوز :تعداد قابل توجهی از مردم از بیماری بواسیر رنج می برند.این بیماری بر اثر تورم رگهای مقعد ایجاد می شود و بر دو نوع است:

1- بواسیر داخلی: وقتی ورم در قسمت داخلی مجرای مقعد بوجود بیاید وقابل احساس باشد .

2- بواسیر خارجی: خارج از مقعد بوجود آمده وقابل مشاهده می باشد.

در بواسیر داخلی خون تیره از بدن دفع می شود در صورتیکه در بواسیر خارجی ، خون دفع نمی شود و اگر هم دفع شود بسیار اندک می باشد، اما بسیار دردناک است. یبوست و بیرون آمدن مدفوع با فشار منجر به پاره شدن رگها شده و ایجاد خونریزی داخلی یا خارجی می کند که بستگی به محل پارگی رگ دارد.

اطلاعات بسیاری در مورد بواسیر، به دلیل زیاد بودن این بیماری ،در اینترنت موجود است اما با وجود این اطلاعات، اشتباهات بسیاری در این مورد وجود دارد و آنها به این دلیل است که بسیاری از افراد خجالت میکشند در مورد این مشکل صحبت کنند واین بیماری را از ویژگی های طبیعی بدن خود میدانند. واقعیت این است که این بیماری بسیار عادی است و اگر به روش صحیح درمان شود تا ابد شخص از این بیماری مصون میماند. چیزی مثل عفونت بواسیروجودندارد . دربسیاری ازموارد این بیماری به دلیل نامناسب بودن رژیم غذایی که فاقد فیبربوده و پرچربند، بوجود می آید.

علائم بواسیر:
درمان و معالجه به هم مربوطند و فهمیدن دلیل بروز این بیماری دردرمان آن دارای اهمیت است. به غیر از عامل رژیم غذایی، عوامل مختلفی باعث بوجود آمدن این بیماری میشوند. فشار آوردن به رگهایی که درمقعد وجود دارند و زور زدن به هنگام دفع، باعث تورم رگها و بوجود آمدن این بیماری است. چاقی به پیشرفت این بیماری کمک میکند ،به همین دلیل بروز این بیماری دردوره بارداری غیر عادی نیست. درمانهای ساده خانگی دردرمان این بیماری میتواند مؤثر باشد. به طور مثال تغییر در رژیم غذایی و نحوه زندگی کردن راهی برای درمان این بیماری است.

کوتاهی کردن دردرمان این بیماری باعث میشود که شخص مجددا دچار بواسیر شود وشرایط او بدتر گردد .درمواردی مثل داشتن سرطان روده، شرایط ایجاب میکند که این بیماری معالجه گردد که در این صورت درمان سنتی خانگی نه تنها به خاطر مفید بودن آن بلکه به خاطر سالم بودن آن، ترجیح دارد.

یبوست نه تنها یکی از عوامل این بیماریست بلکه باعث میشود مجرای مدفوع درحین دفع دردناک شود. در چنین شرایطی باید غذاهای ملین وداروهای ضد یبوست استفاده کرد وباید به خاطر داشته باشید که استفاده زیاد ازاین داروها میتواند خطرناک باشد . زیرا روده عادت میکند و بدون خوردن این مواد نمیتواند کارخود را انجام دهد. لبنیات یکی از بهترین مواد ملین می باشد. رژیم غذایی سرشار از فیبر ونوشیدن آب به مقدار کافی از ایجاد یبوست جلوگیری میکند.

احساس درد و دیدن خون در مدفوع
تشخیص این بیمای ساده است. بیشترین نشانه بارز آن حس درد درقسمت روده هنگام مدفوع کردن میباشد. خون آمدن، درد، حس خارش نشانه های دیگر می باشد و این علائم در اشخاص، متفاوت است بنابراین تشخیص قطعی این بیماری مهم است .

دلایل بوجود آمدن بواسیر:
یبوستهای سخت ، بی نظمی کار روده
اولین علت بروز این بیماری یبوستهای سخت و اختلال در کار روده میباشد. تلاش برای تخلیه مدفوع وفشار بر رگهای اطراف مقعد باعث این بیماری میباشد و در شرایطی بر کبد و روده فوقانی تأثیر میگذارد.

عوامل دیگر
زیاد نشستن و ایستادن زیاد ، کارشدید،چاقی ، ضعیف بودن بافتهای بدن ، بحران روحی وعوامل وراثتی ازعواملی هستند که در ایجاد بیماری مؤثر میباشند.

درمان خانگی بواسیر:


استفاده از انجیر خشک :
چند انجیر خشک را با آب گرم بشویید وشب آن را خیس نمایید. صبح انجیر وآبی که انجیر در آن خیس خورده را میل نمایید.خوردن انجیر هنگام عصر نیز مفید میباشد.
خوردن انجیر زمانی اثر گذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر باعث تحریک روده وحرکت مدفوع میشود .
درمانهای خانگی باعث کاهش فشار درقسمت مقعد و کاهش میزان بواسیر میشود. برای رهایی یافتن از این بیماری باید از مبتلاشدن به یبوست جلوگیری نمایید .

تخم انبه :
دانه انبه دردرمان این بیماری مفید میباشد . باید به شیوه ای صحیح آنرا خشک کرده و پودرنمائید و در محلی تمیزوخشک نگهداری کنید. یک یا دوقاشق پودر انبه را دوبار درروز مصرف نمایید خوردن آن باعث کاهش ورم میشود .

استفاده از آلو برقانی یا سیب سرخ:
آلوی برقانی به عنوان سیب سرخ شناخته شده ومصرف آن به مدت دوالی سه ماه دردرمان این بیماری مؤثر میباشد. مصرف این میوه یکی از مؤثرترین درمان برای بواسیر خونی میباشد.

مصرف تربچه:
مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده ویک قاشق عسل ویا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز درحدود 60 الی 90 میلی گرم دردرمان بیماری مفید میباشد. این روش درمانی میتواند به شکل داروی خارجی نیز استعمال شود . تربچه سفید را باشیر ترکیب نمایید تابه شکل خمیر درآید استفاده آن درمحل درد باعث کاهش یافتن ورم ودرد میشود.

شلغم:
آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمارداده شود و زمانیکه آب آنرا مصرف میکنیدخوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری میباشد. برای بدست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی واسفناج و هویج مخلوط نمایید.

خوردن کدو :
سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط نموده وهرروز صبح مصرف نمایید وخمیر ریشه گیاه را نیز برای بدست اوردن نتیجه بهتر میتوانید استفاده کنید.

زنجبیل :

نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه ونعنا و یک قاشق عسل ترکیب کنید .

مصرف پیاز:
در بواسیر خونی مصرف پیاز مفید میباشد.تقریبا 30 گرم آن را درآب رنده کنید. شش گرم شکر را به آن اضافه نماییدودوباردرروز مصرف کنید بعد ازچند روز عوارض این بیماری کاهش مییابد . همچنین پیاز دردرمان بواسیر خشک مؤثر میباشد.

مصرف علف:
تنقیه آب علف دیواره روده را از مدفوع پاک میکند مرحله عادی تنقیه با آب ولرم میباشد . بعد از 20 دقیقه صبر کردن می توان 90 الی 120 میلی گرم از این ماده را استعمال کرد.

دانه کنجد :
بیست گرم دانه کنجد را در پانصد میلی گرم آب بجوشانید تا آب آن یک سوم میزان اصلی شود یا به شکل یک شیرینی دربیاید. آن را با آب به شکل خمیر در بیاورید و برای درمان بواسیرمی توانید آن را با کره استفاده نمائید.

هلیله کابلی :
گیاه هلیله کابلی برای درمان بواسیر و به عنوان ماده ای ملین وگس معروف است. این میوه باید درروغن سرخ شود تا به رنگ قهوه ای درآید؛ سپس آنرا پودرکرده ونگهداری نمایید. نصف قاشق چایخوری از این پودر هنگام خواب باعث حرکت معمولی مدفوع هنگام صبح میشود. گس بودن میوه باعث از بین رفتن سفتی مدفوع می شود. ترکیب خمیرمیوه در روغن برای استعمال خارجی مفید میباشد.

رژیم غذایی برای بواسیر:
درمان علل اصلی یبوست تنها راه رهایی از این مشکل میباشد. درابتدا تمام مسیر گوارشی برای چندین روز باید استراحت کنند تاروده پاک شود. بدین منظور بیمار باید خورن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد پس از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده نماید.

درمان دیگر برای بواسیر :

ورزش کردن

کرم یا روغنهای موضعی همراه با تغییرات در رژیم غذایی برای درمان بواسیر مؤثرند. درمواردیکه این بیماری شدید باشد جراحی ضروری است. فهمیدن علل بروز این بیماری مهم است . ورزش برای هرکس مهم ومفید است . اما برای کسانی که مبتلا به این بیماری هستند بیشتر اهمیت دارد. ورزش باعث میشود ماهیچه های شکم تحریک شود وحرکت درقسمتهایی که مربوط به مقعد است ، بیشترشود. بنابراین یبوست شخص کاهش میابد. زندگی کم تحرک، شرایط را بدتر میکند. بنابراین ورزش راهی مطمئن دردرمان بواسیر است.
منبع : مجله پزشکی مادر

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سجاد
سلام
من چند روزی هست که یک استخوان در پشتم هست که خیلی درد میکنه ایا بواسیر هسته ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید
روشش همینه
سلام عزیزان، من هموروئید درجه 4 داشتم حتی با خونریزی شدید... اصلا تمایل به جراحی نداشتم اما حتی نمیشد بشینم:( خدارو شکر بهتر شد با این روش که سعی کردم هر روز بیرون روی داشته باشم و موقع اجابت مزاج اصلا فشار نیارم. شما هم از این روش استفاده کنین و هر روز بیرون روی داشته باشین انشاا... شما هم بهبود پیدا کنین با این روش مدفوع سخت نمیشه و فشار برداشته میشه و کم کم روده ها منظم کار میکنن و عادت میکنن به هر روز یا حتی روزی چند بار بهتر. بهتر اینه اول صب باشه اما هرموقع دیگه هم باشه موردی نداره مهم اینه هر روز باشه که سفت نشه و فشار نیاد... یا حق
محمد
سلام من چهار بار عمل کردم و آخرین عمل 40روز قبل بود و آخرین عمل جراح بود که به خارش و سوزش ادامه دارد لطفا برای من جواب بدهید چه کار کنم و بیست سال است که دچار این بیماری شدم.
asalparsa
سلام،من تا چند سال پیش یه بیرون زدگی خیلی کوچیک در حد یه لوبیا داشتم اما دو سال پیش که زایمان کردم بیشتر شد خیلی درد داره حتی موقع نشستن هم دچار مشکل شدم، تقریبا هر دو روز یکبار اجابت مزاج دارم که بعد از اجابت انگار بیرون زدگی بیشتر هم میشه چیکار کنم، بجز جراحی میشه کاری دیگه کرد که کامل بره داخل؟ تورو خدا جواب بدید ،ممنون
منوچهر
سلام.می خواستم بدانم برای درمان بواسیر به چه پزشکی مراجعه کنم.ممنون
با سلام
جراح عمومی
محمد
سلام تاجایی که من سراغ ذارم هرکی عمل کرده برگشته بهترین راه درمان خانگی است خدا نگهدار
حامد
با سلام خدمت دوستان عزیز
من ی بار عمل جراحی همورئید (بواسیر ) در سال 76 کردم و سالها با اینکه عمل کرده بودم ولی با دردش و گاهی خونریزی مدارا کردم و گاهی عود میکرد اما اخیرا در سال 84 درد شدید و خونریزی شدید داشتم که با مراجعه به دکترهای مثل عزیزی . رضایی . روبیک و... همه همورئید درجه 4 تشخیص دادند و گفتند حتما باید عمل بشم و هیچ راهی وجود نداره .
بعد از این من شدیدا تحقیق کردم و ی سوال منو به خودش مشغول کرد که با عمل در اصل صورت مسئله ما پاک کردیم دلیل این موضوع را باید در بدن و تغذیه جستجو کرد خلاصه نمی خواهم زیاد حرف بزنم میرم سر اصل مطلب در خیلی از مطالب و سایت ها اومده من همین کاری که میگم انجام دادم والان بسیار بسیار خوب و عالی شدم .دو کار انجام بدید
1- خوردن مرتبط خاکشیر
2-استفاده از روغن ویتامین ای
من با استفاده از این دو راه کاملا شفا پیدا کردم و الان نه درد دارم و نه خونریزی و کاملا بواسیر من کوچک شده و همین کار را مرتبط باز دارم انجام میدم .امیدورام مطالب بنده به کار شما دوستان بیاد. با تشکر
شمیمه
دارو برای مدفوع که نمیاد چه دارویی میباشد در ضمن این بیمارسکته ایی هس حالا ما چه کار کنیم بیمار ما زن ۷۴ساله هست
بهزاد
شماره دکتر دلاوری سیما خانوم لطفا
Hadiseh
عااااااااااااااااااااااالی بود.
arash
سلام من هموروئید داشتم 5سال قبل عمل سنتی انجام دادم و دکترم کش مقعد رو کمی باز کرده و از اون به بعد، بعداز شستشو مدفوع خارج میشود و دکترم گف که ربطی به باز کردن کش مقعد نداره میخواستم بدونم با عمل لیزر حل میشه ؟
زهرا
سلام خستخ نباشد من مدت ی ساله ک گوش اضافه در مقدمقعدم در اوردم همیشم یبوست دارم دکترم رفتم واسه درمان بهم پماد داد ولی فایده نداشت الان مدتیه ک گوشتای اضافه زیاد شدن وقتیم میرم دسشویی خون همراه بامدفوع خارج میشه موقع مدفوعم خیلی اذیت میشم تو رو خدا راهنماییم کنین نمیدونم پیش چ متخصصی برم ک مشکلمو حل کنه
با سلام.احتمالا مشکل شما هموروئیده
به یک جراح عمومی مراجعه کنید تا شما رو معاینه کنه و اگر لازمه جراحی انجام بشه
سمیر
سلام من مدت 3 سال میشود که بواسیر دارم و دوبار عملیات شدم ولی خوب نیستم حالا هم درد دارم داکتر میگوید که معقد شما خورد شده و در مدفوع کردن بسیار مشکل دارم و بسیار خون هم می آید با درد بسیار شدید لطفا مشوره می خواهم که چی باید کرد کمکم کنید که به زندگی اولی ام برگردم بسیار خسته سدیم
شقايق
سلام,خدمت عزيزان عرض کنم من حدودا ي سالي ميشه بيماريه شقاق مقعدياهمون بواسير رودارم اين اکثرا توفصل زمستون بيشترب سراغ ادم مياد,متاسفانه اگه جلوشونگيرين عمل لازم ميشين,پيشنهادمن اينه ک اگه اين بيماري رودارين حتما بريدسراغ درمانش,دوستان اگه مقعدتون زخم ياگوشت بيرون زده ب هيچ وجه پماداستفاده نشه چون پماد زخم روعميق تر و گوشت روبزرگترميکنه,اونايي ک بيماريشون شديدميتونن با ي رژيم غذايي خوب اعم ازشيرسرد,روغن زيتون,کاهو,غذاهاي فيبري,فعاليت زياد,ورزش هاي خاص ک من زيادازشون اطلاع ندارم,نان هاي سبوس دارو...درمانش کنن,من هم ب اين بيماري مبتلام و مقعدم دچاره زخمه وتا دوروزه اينده هم بايد عمل کنم چون ديرمراجعه کردم وباقرصوداروخوب نميشه,راجب عملم بهتون بگم ک من خودم خيلي ميترسم اما باتحقيقاتي ک من از بيماراي ديگه کردم عملش درد نداره واگ پيشه ي پزشک حاذق بريدبرنميگرده...التماس دعا عزيزان
سیما
سلام، من هفت سال مبتلا به یبوست بودم،همه نوع مسهل دارویی وگیاهی استفاده کردم ولی هیچ نتیجه دائمی حاصل نشد به متخصص گوارش مراجعه کردم بعد کلی آزمایش و حتی کولونوسکوپی گفتن مشکل نداری و فقط باید فیبر و مایعات مصرف کنی، برنامه غذايي متخصص تغذیه هم بی اثر بودتا اینکه از آشنایان که این مشکل رو داشت یک فیزیوتراپ معرفی کرد که تخصص عضلات شکمی و کمری بود بعد از معاینه بمن گفت عضلات شکمم دچار ضعف وناهماهنگی با عضلات کمری شده و فشار کافی به روده‌ها نمیاره و روده‌هام تنبل شده که بعد از هفت جلسه درمان ورزشی منظم الان سه ساله که هر روزصبح جسارتا دفع دارم و حتی پراشتهاتر شدم و افسردگیم هم برطرف شده هنوز شماره تماس دکتر رو دارم اگه خواستید تماس بگیرید شاید شما هم از دست این مصیبت راحت شدید. دکتر دلاور
ناشناس
سلام بیزحمت شماره ی دکتر رو بدین
پری
سلام لطف کنید شماره دکتربدید
بهزاد
سلام مرسی از راهنمای خواهش شماره دکتری که رفتی برام بفرست من الان 10 سال مبتلا به این بیماری هست خواهش میکنم در اسرع وقت بفرست ممنون ابجی
زهرا
سلام سیما خانوم خوب هستین من پاقعا در گیر همین مشکلم پیش هر دکتریم رفتن فایده نداشته میشه لطف کنین شماره دکترو واسم ارسال کنین مرسی
حسن
سیما خانم سلام اگه امکانش هست شماره دکتر و برام بفرست با تشکر.
ژاله
سلام سیما جان من هم حالم خیلی بده میشه ادرس و شماره تلفن فیزیوتراپ رو به من هم بدی؟
سحر.م
سلام.30 سال سن دارم.حدود 11 سال متوجه این شدم که بیرون زدگی کنار مقعد دارم(حالا قبل از اونو یادم نمیاد).ولی نمیدونم بواسیر هست یا نه نسبت به چیزایی که شنیدم این شکل از بیرون زدگی بواسیر گفته میشه.در حالی که نه سوزش خارش خونریزی درد یا مشکل در دفع .هیچ کدوم از این مشکلارو ندارم.ولی همیشه این فکر باهامه. لطفا راهنمایی کنید منو.اگه میشه سریع جوابمو بدید
شما باید توسط پزشک ویزیت بشید.بهتره به یک جراح داخلی مراجعه کنید تا اگر لازمه سیر درمان شروع بشه
asghar
سلام مدتی است اطراف مقعدم چند تکه گوشت اضافه زده بیرون،اول یکی بود بعدا اضافه شد.ولی هنگام دفع مدفوع با اینکه یبوست هم دارم نه سوزش دارم نه درد و نه خارش لطفا راهنماییم کنید آیا بواسیر دارم یا خیر؟
منصور کریمی
سلام و خسته نباشید من الان 3 روزه که متوجه شدم یک تکه گوشت کوچیک از مقعد زده بیرون و خیلی هم درد داره . لطفا راهنمایی کنید.
خلیل الرحمن
مقعد ام سوزش مینماید و نیز سوزاک میباشم چندین بار به داکتران متخصص یورولو ژی تشریف برده ام انها مرا بخاطر تنګی مجرا ۴ بار عملیات نمودند ولی بعد از چند روز که زخم جور شد دوباره په تکلیف زوزاک مبتلا شدام که فعلا بعضی اوقا مقعد ام نیز سوزش مینماید امید که در انی مورد برای معلومات بدهید. با احترام
عبدالله
باسلام وخسته نباشید خدمت شما من در كنار مقعدم یک جوش سر باز سفيدرنگ زده که هم خارش وترشح داره وگاهي درد ميكنه.ميخواستم بدونم بايد چكار كنم.
زهرا
سلام خسته نباشید ببخشید من در ناحیه مقعدم گوشت اضافه در اومده من باید چکار کنم
علی
اولا از مدیر سایت در تعجبم که چطور نظر یه آدم نفهمیده رو که به خودش اجازه میده به دیگران توهین کنه رو درج کرده، دوما آقا رضا شما با این پاسخی که دادین ثابت کردین از لحاظ فهم و تربیت در رتبه پائینی در جامعه قرار دارین و باعث تاسف هستین، البته امثال شما که به خودشون اجازه تمسخر دیگران رو میدن کم نیستن، اونهایی که پاسخ شما رو لایک کردن موید این گفته ست...
سلام حق با شماست .اشتباهی رخ داده و این پیام حذف خواهد شد
رضا
خوب خوبه که گوشت به این گرونی من پیشنهادم اینه برا ابگوشت استفاده نمایید
دوست
عزیزانی که به این بیماری مبتلا شدن باید توصیه کنم که از خوردن سیر غافل نشن واقعا خیلی تاثیر داره خودم دچارش شده بودم الحمدالله خوب شدم
اشكان
سلام من واقعا خسته شدم هر دو روز يكبار حدود ٢تا٣ساعت تو دستشوييم از زندگيم افتادم بعداز هربار دستشويي رفتن از دردو فشارتوان راه رفتن ندارم مثل اسكلت لاغر شدم ٢ساله لطفا كمكم كنين ممنون
رضا
كيوي براي درمان يبوست عاليه شب موقع خواب ٢تا ٣ تا كيوي با ١ ليوان آب بخورين
محدثه
سلام خسته نباشید من پدرم 3 سال درد و مقعد دارد چند بار عمل کرده و از شیاف و دارو های گیاهی استفاده کرده و حتی تنقیه هم میکند ولی تاثیر ندارد واقعا از زندگی بریده راه دیگری نست برای بهتر شدن .
مریم
باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما . یک تکه گوشت درقسمت داخلی مقعدم بوجودآمده اما نه درد داره نه خونریزی آیابواسیراست هرکاری که گفته شذه انجام دادم اما خوب نشدم از کودکی هم یبوست شدیدداشتم لطفا منو راهنمائی کنید ممنون
امین الله
سلام یکی از دوستانم دوچاربیماری بواسیرخونی میباشدمدت 8برج است که به این بیماری مبطلا گردیده است امیدوارم که دراین راست کمک نموده ممنون سازیدی.
مهرداد
درمان 100% فیشر و بواسیر بدون عمل جراحی
با سلام
من مدت 2 سال یبوست شدید و در نتیجه فیشر حاد همراه خونریزی داشتم و با مصرف فیبروم ؛ سبزیجات و روغن زیتون خوب می شدم و دوباره با برگشت یبوست می یومد سراغم تا اینکه بعد از مدتی متوجه زایده ای به اندازه لوبیا اطراف مقعدم شدم..... بله دچار بواسیر شده بودم یه کم هم درد داشت کلی جستجو کردم دکتر گفت دچار فیشر مزمن شدی و باید عمل کنی ( امروزه با لیزر هست و سرپایی ولی عوارض هم داره !! ) خوب توی اینترنت گشتم و گشتم تا اینکه به نقل از یه هوشمند ایرونی توی یه سایت خوندم که نوشته بود بدون عمل هم میشه درمانش کرد و با کمال تعجب نوشته بود درماتنش فقط با روغن ویتامین e ..... هست و یه سری توصیه های دیگه... شروع به مصرف روغن ویتامین e کردم و روی مقعد و بواسیر می زدم تا اینکه با کمال تعجب کم کم بوایر نرم نرم تر شد کوچکتر و کوچکتر شد و بعد از یک ماه ناپدید !!!
موارد ذیل رو برای درمان انجام بدید و زیر بار عمل نرید 100% خوب میشید ایمان داشته باشید :
1- اول علت رو حذف کنید (یعنی یبوست ) این مهمترین قسمته .(مصرف روغن زیتون صبح ناشتا یه قاشق چای خوری، مصرف میوه زیتون هنگام نهارو شام، مصرف کاهو و سبزیجات، مصرف انجیر 2 عدد صبح . 2 عدد عصر )
2- هنگام اجابت زور نزنید و حداکثر 2 دقیقه بیشتر در دستشویی نمانید....
3- با آب ولرم و گرم طهارت بگیرید..
4- تعداد دفعات اجابت را افزایش دهید حداقل روی 1 الی 2 بار....
5- روززانه 15 الی 20 دقیقه در طشت آب گرم بشینید و اطراف مقعد را به آرامی ماساژ دهید...( با این کار خون رسانی بیشتر شده و بواسیر که ناشی از انقباض است شروع به بهبود مینماید )
6- روغن ویتامین e 400را از داروخانه تهیه کنید که بصورت کپسول فروخته میشه...... ( ترجیحأ آمریکاییش را بخرید خیلی خیلی بهتره و تأثیر بیشتر )
7- روغن ویتامین e را صبح و شب به محل مقعد و بواسیر بمالید ( ترجیحأ تا کمی داخل مقعد چرب شود )
8- مهمترین قسمت اینکه انتظار معجزه 2 یا 3 روزه نداشده باشید بسته به بواسیر و اندازه اون از4 هفته تا 8 هفته طول میکشه !!!! )
9- برای درمان فقط روغن ویتامین e کافی نیست و تمامی موارد فوق باید عمل کنید... بعد اثر معجزه آسایش را می بینید ....
10- انرژی مثبت یادتون نره.... شما به زودی بهتر و بهتر و خوب خواهید شد.ایمان بیاورید...
11- یا حق.....
علیرضا
دددددددددممممممممممتتتتتتتت گرم ، مهرداد
ناشناس
واقعادرست میشه؟؟
محمد
من تا حدودي به علت بواسير و زخم مقعد و بيماريهاي ديگر خودم پي بردم. علت از ناتواني و ضعيف شدن بدن است. چون من خودم لاغر اندامم و كسي به من گفت بواسير بيماريهاي ديگر تو كه راه به راه سراغت مي آيند به علت لاغري و ضعف تو است كه بايد خود را تقويت كني
زهرا
با سلام حدود دو ماه است که یک تکه گوشت کوچک اضافه در مقعد من درآمده است (از هقنه اخر بارداری )و هر چند روز یکبار مدفوع همراه با درد شدید دارم بعضی روزها خونریزی نیز دارم. بعضی شبها بعد از دستشویی تا صبح درد میکشم. از عمل جراحی میترسم. آیا نیاز به عمل جراحی است. لطفا کمکم کنید. چه درمانی در منزل بهتر است. با تشکر

بیشتر: سلامت نیوز (تندرستی): بیماری ها:برای درمان بواسیر چه باید کرد؟::.
سمیه
سلام،خسته نباشید.من بخاطرم یبوستم اطراف مقعدم گوشت اضافه زده،لطفا راهنماییم کنید.
amir
سلام.من در مقعدم یک بیرون زدگی دارم که از حاشیه مقعد بیرون زده و زیاد برای دفع مدفوع مشکل ندارم ولی به شدت خارش و سوزش داره.من از ارومیه تماس میگیرم میشه راهنمایی کنید که من به چه پزشکی مراجعه کنم؟اورولوژِ یا دکترهای دیگه.
علی
با سلام منم از ارومیه هستم به این بیماری مبتلا شدم. اطراف مقعدم یک تیکه گوشت بیرون زده !پیش چه دکتری برم؟ آیا در ارومیه عمل جراحی بواسیر با لیزر وجود دارد؟
بهار
سلام من 25 ساله و 2 ماهه که هنگام دفع دچار درد و خونریزی میشم به دکتر مراجعه کردم تشخیص بواسیر داد-شیاف آنتی همورید پودر موسیلیوم پماد لیدوکایین تجویز کرد تقریبا داشتم خوب میشدم اما حالا باز دچار بواسیر شدم -رژیم میوه و سبزیجات دارم-روزانه نزدیک 3-4 بطری آب میخورم-قبل خواب و قبل از صبحانه شیر میخورم اما هنوز رفع من همراه با درد دارم لطفا راهنماییم کنید یه درمان خانگی مناسب می خواستم
hoossein
سلام تشكر
ناشناس
با سلام و احترام
مطالب بسیار کامل و مفید بود. ممنون از زحمات شما
من از جمله افرادی هستم که یبوست شدید را سالها تجربه کرده ام به طوری که خوردن میوه و سبزیجات و اغلب دارو ها در رفع مشکل من موثر نیودند اما چند ماه است که روزانه حدود 40 دقیقه پیاده روی میکنم و حداقل 8 لیوان آب مبخورم والبته به رژیم غذاییم هم اهمیت میدهم که خوشبختانه بدون نیاز به دارو مشکل یبوست من تا حد زیادی مرتفع شده. لبو هم برای من خیلی موثر بود. پیشنهاد میکنم از لبو و ترشی آن استفاده کنید.
hamed
سلام
مدتی است در قسمت مقعد وقتی با آب شستشو می دهم خارش شدیدی دارم اما هیچ یک از علائم خونریزی را ندارم بعضی اوقات دچار یبوست می شوم اما خارش را هر روز دارم با تشکر مرا راهنمائی کنید
یاور
باسلام اقای دکتر من دو سال پیش در معقدم نمی دونم بواسیر یا نه یه خونریزی داشتم الان یک ماهی میشه در سمت راستم یه چیزی در اومده مثل یه تخم کوچک بعضی موقع هم خارش داره می خواستم بدونم ایا این بیماری بواسیر ه تا حالا هم به دکتر مراجعه نکردم خجالت می کشم ایا راههایی دیه جز دکتر داره لطفا یه راهنایی کنید با تشکر
مریم
سلام.از راهنمایی تون ممنون.من چند روزه به این مشکل دچار شدم و حتما از مطالبی که گفته شده استفاده میکنم.کمترین فایده یی که داشت این بود که من از وحشت زدگی دراومدم!بدجور ترسیده بودم
مهدی
با سلام حدود یک سال است که یک تکه گوشت کوچک اضافه در مقعد من درآمده است و هر چند روز یکبار مدفوع همراه با درد شدید دارم بعضی روزها خونریزی نیز دارم. بعضی شبها بعد از دستشویی تا صبح درد میکشم. از عمل جراحی میترسم. آیا نیاز به عمل جراحی است. لطفا کمکم کنید. چه درمانی در منزل بهتر است. با تشکر
تامارا
سلام. خسته نباشید. ببخشید من بواسیر خارخی دارم و خونریزی هم داره. خواستم بپرسم روشی برای رفع کامل هس یا باید حتما عمل کنم؟ عملش عوارض داره؟بازم ممکنه بعد عمل برگرده؟
ساحل
سلام من 2ساله یبوست دارم و با هر بار اجابت مزاج خراش میخورم خونریزی میکنم چند بار به بزشک مراجعه کردم گفته چیز مهمی نیست لطفا شما راهنماییم کنید؟
هاذی
سلام خسته نباشید.من با اینکه نظافت فردی را به شدت رعایت میکنم ولی حدود 1 ماه که خارش شدید داشتم و چند روزه متوجه شدم که دچار این مریضی شدم و روم نمیشه به دکتر مراجعه کنم.لطفا راهنمایم کنید با تشکر
محسن
سلام
من چند سالی است با این بیماری مواجه هستم و هر از چند گاهی به سراغ من آمده و باعث خونریزی شرید میشود در ضمن در بسیاری از موارد یک ماده لزج مانند در مقعد خود میبینم راهنمایی بفرمایید
فرزانه رمضانيان
سلام لطفاً حتما جواب من را بدهيد دختر من 8 ماه است و بواسير دارد يك تكه گوشت كوچك از پشت زده بيرون براي درمان چه كار بايد بكنم
فرخ
من مدتی است که دچار این بیماری شدم والان بااستفاده ازشیاف انتی هموریید خون ریزی ان را بند اوردم وسوزش ندارم وخارش هم نمی کند ولی مشکل منسفت کارکردن شکم مناست چون هرچه می خورم شکم سفت است وقرص الاپرازلام مصرف می کنم ایا تاثیر دارد در بیماریمن
علي
با سلام و خسته نباشيد
خدمت شما من حالا 6 ماه هست كه خيلي سخت دارم مدفوع ميكنم و نميدونم مشكل جي هست.
امین
سلام.داداشم 5 ساله بواسیر داره . همراه خون . گوشت اضافه ک خودش ب حالت اول بر میگرده.سوزش درد خارش نداره.20سالشه.راهنماییم کنید!!!؟؟؟ تشکر
سعيد
خوب بود مطالب به دردم خورد
محمد علی حسینیان
باسلام ازآقای فرخ تشکر می کنم از راهنمایشان.ازشیاف انتی هموربید استفاده کردم خوب بود.جهت رفع سفت شدن شکم ازخیسانده انجیر استفاده نمایید.
6.71119s, 63q