پنج راهكار برای تقویت استخوان ها

۱۳۹۰/۱۱/۰۹ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 41565
پنج راهكار برای تقویت استخوان ها
سلامت نیوز: مصرف ویتامین D و كلسیم، آجیل و دانه ها ، سبزی ها، ویتامینK و انجام مرتب حركات ورزشی برای تقویت و سلامت استخوان ها لازم و ضروری هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، برخورداری از استخوان های سالم با داشتن یك بدن سالم در ارتباط است. داشتن استخوان های قوی در سنین جوانی می تواند از ابتلا به پوكی استخوان در سال های آینده زندگی جلوگیری كند.

در این مطلب به پنج راهكار برای تقویت و سلامت استخوان ها اشاره شده است:

*** ویتامین دی و كلسیم : لاكتوز ناشی از شیر به تقویت و سلامت استخوان ها كمك می كند. افرادی كه به لاكتوز حساسیت دارند می توانند ویتامین دی و كلسیم مورد نیاز خود را از شیر سویا به دست آورند.

همچنین غلات غنی شده، بروكلی و آب میوه های غنی شده نیز منبع خوبی از كلسیم هستند .

***آجیل و دانه ها: به غیر از محصولات لبنی، مصرف آجیل و دانه ها نیز برای سلامت استخوان ها مفید هستند زیرا آنها منبع خوبی از مواد معدنی به شمار می روند. برای مثال یك انس بادام حاوی 75 میلی گرم كلسیم است و یك انس دانه كنجد حاوی 37 میلی گرم كلسیم است.

***سبزی ها: مصرف سبزی های مختلف غنی از بتا كاروتن به تامین ویتامین A مورد نیاز استخوان ها كمك می كند.

هویج، سیب زمینی شیرین و طالبی از جمله سبزی ومیوه های غنی از بتا كاروتن هستند.

***ویتامین K: مصرف یك وعده اسفناج و یا دو وعده بروكلی می تواند به تامین ویتامین K كه برای سلامت استخوان های لازم و ضروری است، كمك كند.

***ورزش منظم: به غیر از مصرف غذاهای مناسب، ورزش نیز برای سلامت استخوان ها مهم و حیاتی است. ورزش های استقامتی مانند راه رفتن، ایروبیك، بسكتبال و وزنه برداری نیز به تقویت استخوان ها كمك می كند.

ورزش در هر سنی برای تقویت استخوان ها و پیشگیری از پوكی استخوان لازم و ضروری است.

نه تنها ورزش موجب تقویت و سلامت استخوان ها می شود بلكه باعث تقویت، هماهنگی و توازن ماهیچه نیز می شود.

افرادی كه مكمل های كلسیم مصرف می كنند و پس از خوردن این مكمل ها مشكلات دستگاه گوارش پیدا می كنند، باید سعی كنند فیبر و مایعات بیشتری مصرف كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.65375s, 18q