شيوه‌اي غيرمتداول و عجيب براي درمان بيماري‌ها

۱۳۸۵/۱۰/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 417
شيوه‌اي غيرمتداول و عجيب براي درمان بيماري‌ها


دكتر كاراخ، با الهام از مراسم مذهبي مردم سيبري، روشي را براي از بين بردن مواد سمي موجود در بدن انسان پيدا كرده است. كسي كه هر روز صبح دهانش را به مدت ده تا پانزده دقيقه با يك قاشق غذاخوري روغن آفتابگردان شست‌وشو دهد، از شر اين مواد سمي رها خواهد شد. همچنين روغن‌درماني بيماري‌هاي مزمني همچون سردرد، برونشيت، ناراحتي‌هاي ريوي و كبدي، آرتروز، دندان‌درد، التهاب پوستي، زخم معده و بيماري‌هاي قلبي و كليوي را بهبود مي‌بخشد.


گرداندن طولاني‌مدت روغن در دهان فعاليت غدد بزاقي را تحريك مي‌كند. بزاق دهان حاوي ساختارهاي پروتئيني براي مقابله با عوامل بيماري‌زاست. براي مثال، مي‌توان از ليزوزوم نام برد كه غلاف باكتري‌ها را حل مي‌كند يا گلبول سفيد كه خود را به عوامل ايجاد همة بيماري‌هايي كه بدن از قبل با آنها آشنايي داشته مي‌چسباند.

پروفسور اوسمولر، متخصص گوش و حلق و بيني و سرپرست تيم كلينيك گوش و حلق و بيني دانشگاه هامبورگ، مي‌گويد: «هنگامي كه مخاط دهان مرطوب است كمتر مستعد جذب عوامل بيماري‌زاست.» اما او در اينكه روغن‌درماني تنها روش تقويت قواي بدني باشد ترديد دارد زيرا مكيدن آب‌نبات ترش ترشح غدد بزاقي را بسيار بيشتر تحريك مي‌كند.

دكتر ارنست شروت، پزشك عمومي، به اين قضيه خوش‌بين‌تر است. او مطالعات عميقي در زمينة طب آيوروداي هند كرده و بيمارانش را هم با اين روش معالجه مي‌كند. در طب آيورودا، انسان وقتي بيمار مي‌شود كه «آما» در بدنش انباشته شود. آما به معني تمام انواع مواد سمي است، مثل غذاي هضم‌نشده، رسوبات درون سلول‌ها و خرده‌هاي باقيماندة غذا در دهان. اين مواد موجب رشد باكتري‌ها، قارچ‌ها و ويروس‌هاي بيماري‌زا مي‌شوند. همچنين در طب آيورودا، احساسات ناخوشايند و تجربيات و ذهنيات منفي مي‌توانند به بدن آسيب برسانند و جسم و روح را مسموم كنند.
آيورودا، براي رهايي بدن از آما، مراسمي دارد كه از بين آنها مي‌توان به روشي اشاره كرد كه شبيه روغن‌درماني است. البته در اين روش از روغن كنجد تصفيه‌شده استفاده مي‌شود و نه از روغن آفتابگردان. روغن كنجد بسياري از عوامل بيماري‌زا را از بين مي‌برد. علاوه بر اين، فقط دو دقيقه در دهان مي‌ماند.

براساس استدلال دكتر شروت، تأثيرات مكانيكي قرقرة روغن در دهان اثر عمومي سموم را در بدن تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد. حركات رفت و برگشت روغن در دهان نقاط خاصي را تحريك مي‌كند. براي مثال، غدد لنفاوي ناحية گلو نقش بسيار مهمي در مقابله با عفونت‌ها دارند. به عقيدة دكتر شروت، تحريك مكانيكي در هنگام شست‌وشوي دهان، سرعت تبادل مواد را در اين غدد لنفاوي افزايش مي‌دهد.

روغن‌درماني هيچ‌گونه عارضة ناخواسته‌اي ندارد و هر فردي مي‌تواند آن را براي كمك به تقويت قواي دفاعي بدنش امتحان كند. اما به‌نظر نمي‌رسد كه براي سم‌زدايي چندان مفيد باشد.

اما درعين‌حال، مسموميت‌هاي حاد روغن ممكن است به بدن آسيب برسانند. پروفسور سيلكر، سم‌شناس، هشدار مي‌دهد: «قبلاً به افراد دچار مسموميت روغن پارافين داده مي‌شد تا به مواد سمي محلول در چربي وصل شود. امروزه ديگر اين كار انجام نمي‌شود چراكه در موارد استثنايي، پارافين حتي جذب مواد سمي را سريع‌تر مي‌كند و اين خطر وجود دارد كه پارافين و سم حل‌شده در آن با تنفس روي ريه بنشينند.»

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.64763s, 18q