تبعات سیاسی و انسانی التهاب بازار ارز بر واردات دارو

۱۳۹۰/۱۱/۱۱ - ۱۷:۰۱ - کد خبر: 41814
تبعات سیاسی و انسانی التهاب بازار ارز بر واردات دارو
سلامت نیوز: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پس از جلسه این کمیسیون با روسای سندیکاهای مختلف وارد ‌کننده دارو از نگرانی این کمیسیون در خصوص مشکلات به وجود آمده برای واردات دارو به دلیل التهاب بازار ارز خبر داد.

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خانه ملت در تشریح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان بیان کرد:‌ این جلسه با حضور روسای سندیکاهای مختلف وارد ‌کننده دارو برگزار شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: به گفته روسای سندیکاهای وارد کننده دارو، بانک مرکزی سه ماه است ارز مرجع را در اختیار وارد کنندگان دارو و وارد کنندگان مواد اولیه تولید دارو قرار نداده است.

 وی ادامه داد:‌ما باید همیشه ذخیره دارویی قابل توجهی داشته باشیم اما در حال حاضر ذخیره دارویی در برخی داروها نزدیک صفر است.

شهریاری از تنظیم نامه کمیسیون بهداشت و درمان خطاب به رئیس‌جمهور خبر داد و گفت: این نامه را امروز در جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به رئیس جمهور خواهم داد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به تبعات سیاسی و انسانی این مشکل تاکید کرد: عرضه دارو ها با ارز آزاد، باعث بالا رفتن قیمت دارو شده و حالت دو قطبی بیماران ضعیف و ثروتمند را ایجاد می‌کند و این زیبنده جامعه اسلامی که صحبت از عدالت اجتماعی می‌کند نیست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.852s, 19q