علت تناقض گویی آمار طلاق در میان مسئولان چیست؟

۱۳۹۰/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 41940
علت تناقض گویی آمار طلاق در میان مسئولان چیست؟
سلامت نیوز: رییس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: آمار طلاق در کشور تابع اعلام ثبت احوال است.

مریم مجتهدزاده در گفت و گو با پانا در خصوص تناقض گویی آمار طلاق در میان مسئولان اظهار داشت: مرکز امور زنان و خانواده ریاستی جمهوری تابع آمارهایی است که از سوی سازمان ثبت احوال اعلام می شود . اما در خصوص تناقض گویی ها باید گفت که این آمارها به دلیل آنکه از سوی چند سازمان اعلام می شود ممکن است در میان ارائه گزارش تناقضاتی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: ما حوزه اجرایی نیستیم اما مسائل و مشکلات را رصد می کنیم و برای آنها راهکار و راه حل می دهیم.

به گفته مجتهدزاده با انجام کارها و تدوین طرح هایی در ستاد ملی زن و خانواده می توان به کاهش این آسیب اجتماعی در میان زوج های جوان امیدوار بود.

وی زمان رسیدن به نقطه مطلوب را نیازمند زمان زیادی دانست و افزود: اینکه در این زمینه تا چه حد موفق خواهیم بود معلوم نیست.

کاهش آماری طلاق در میان زوج های جوان
زهرا عباسی در گفت و گو با پانا با بیان اینکه در بحث طلاق بین زوج های جوان برنامه ریزی های زیادی صورت گرفته است اظهار داشت: در خصوص آسیب های اجتماعی باید گفت که هر دستگاهی ماموریت ویژه دارد و گاها برخی از ماموریت های دستگاه ها مشترک هستند. طلاق نیز از جمله آسیب های اجتماعی است که در میان دستگاه های مربوط به خانواده مشترک بوده و به همین منظور برنامه ریزی های فراوانی در زمینه آن انجام می شود.

وی ادامه داد: کاهش آسیب های اجتماعی با بخش اداره کل امور اجتماعی وزارت کشور است و ما در حوزه پیشگیری کار می کنیم. همچنین فعالیت برای تحکیم بنیان خانواده نیز از دیگر وظایف ماست که با تعریف و تدوین برخی از برنامه ها مانند ایجاد سنت حکمیت در بین بزرگان خانواده به این مسئولیت عمل می کنیم.

به گفته عباسی موضوع طلاق باید قبل از رسیدن به مرحله دادگاه مورد رسیدگی قرار گیرد زیرا اگر زوج ها بتوانند قبل از این مرحله مشکل خود را حل کنند، اختلافات سریعتر و

بدون اعمال قانون مدیریت می شود.

مدیرکل امور بانوان وزارت کشور همچنین در خصوص طلاق توافقی در میان زوج های جوان گفت: این بحث از الویت ویژه ای برخوردار است. از طرفی برنامه های کاهش طلاق از منویات مقام معظم رهبری است به همین دلیل با هماهنگی دستگاه ها، آمار طلاق تا پایان سال کاهش می یابد.

آمار ثبت احوال اشتباه است!
این درحالیست که چندی پیش زهرا سجادی در گفت و گو با پانا با بیان اینکه آمار طلاق و ازدواج باید نسبت به یکدیگر سنجیده شود و نباید برای ارائه آمار از فراوانی درصد استفاده کرد اذعان داشت: مطمئنا در کشور آمار طلاق زیاد است و ما نیز نگران این موضوع هستیم و با آنکه می دانیم آمار طلاق نسبت به ازدواج زیاد است اما باز هم معتقدیم که فراوانی ازدواج بیش از طلاق در کشور است.

به گفته معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارائه این آمارها باید بر اساس تحلیل بیان شود و ثبت احوال نباید این آمارها را به این صورت در اذهان عمومی وارد نماید و وظیفه دستگاه ها اینست که آمار طلاق را به نسبت ازدواج ها بسنجند.

رشد5درصدی طلاق در کشور
به گزارش پانا؛بر اساس جدیدترین آمار امسال سازمان ثبت احوال کشور، طلاق، نسبت به مدت مشابه 4. 5 درصد رشد داشته است. ازدواج نیز در همین دوره شاهد کاهش 2 درصدی بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.19208s, 19q