تعداد زیاد گلبول های سفید خطر مرگ را افزایش می دهد

۱۳۸۶/۰۳/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4201
تعداد زیاد گلبول های سفید خطر مرگ را افزایش می دهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازمهر، در این تحقیق روند تغییرات شمار گلبول های سفید هزارو83 زن و هزارو 720 مرد به مدت دو سال مورد بررسی قرار گرقت و مشخص شد بیمارانی که دارای بیش از 6 هزار گلبول سفید هستند با خطر مرگ ناشی از آسیب های قلبی مواجه  هستند .

بر اساس نتایج این تحقیقات که در ژورنال کالج کاردیولوژی آمریکا منتشر شده است افرادی که دارای شمار گلبولهای سفید کمتر از 3هزار و 500 هستند با مشکلات دیگری از جمله کاهش مقاومت بدن در مقابل بیماریها مواجه می شوند .


دانشمندان این تیم اظهار داشته اند که تعداد نرمال گلبول های سفید باید بین 3هزارو500 تا 6هزارباشد ، این درحالی است که تا کنون متوسط 4 هزار و 500 تا 10 هزار گلبول سفید به عنوان تعداد نرمال در نظر گرفته شده بود.

 این تحقیق نشان می دهد تعداد گلبولهای سفید از 5 سال قبل از مرگ به طرز محسوسی افزایش می یابد و بنابراین می توان با شمارش این گلبولها در تشخیص به موقع عوارض قلبی و جلوگیری از مرگ استفاده کرد.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
لیدا عطامهر
با عرض سلام. تقاضا دارم به سوال من پاسخ داده بشه. چگونه میتوان افزایش گلبول های سفید راکاهش داد. برادر من مدت ده ساله گلبولهای سفیدش در حال افزایش هست. با مراجعه به پزشکان مختلف و استفاده از داروهای مختلف به سختی در حال کنترل هست . خواهش میکنم حداقل پزشکی یا راهی نشون بدین تا بتونیم با راجعه یا استفاده بشه کاری کرد. آیا گیاهان دارویی یا متخصص این رشته میتونه کاری بکنه. شمارو به خدا به ایمیلم جواب بدین.
علی مشایی
با سلام .تعداد گلوبل سفید من 94000هست راههای کنترلش چیه
ژیلا
تعداد افزایش گلبول قرمز ایا زیان دارد یا نه
مهلا
باسلام چگونه میتوان این افزایش گلبول های سفید راکاهش
جواد مولائی
تعداد گلبول های سفید من 11600 است آیا باد به دکتر مراجعه کنم آیا خطر ناک است در ضمن من طحال ندارم و مدام عفونت می کنم با تشکر لطفا جواب بدین
5.69375s, 23q