نوشیدنی مغذی برای کم خون ها

۱۳۹۰/۱۱/۱۹ - ۱۳:۰۹ - کد خبر: 42272
نوشیدنی مغذی برای کم خون ها
سلامت نیوز: كارشناس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشكی گفت :نوشیدن آب میوه های غنی از ویتامین ث مانند آب مركبات به جذب آهن بدن كمك می كند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ،مینا مینایی افزود : تهیه نوشابه های گازدار تركیبی از آب، مواد رنگی و طعم دهنده ها و گازكربنیك یا دی اكسید كربن خوراكی است مصرف مستمر آن ها به دلیل وجود مواد رنگی و گاز كربنیك سبب بروز اختلالاتی مانند پوكی استخوان، كهیر، عوارض تنفسی، گوارشی و رفتاری می شود.

وی افزود: قند موجود در این نوشابه ها موجب افزایش وزن، چاقی و عوارض ناشی از آن مانند دیابت، بیماری های قلب و عروقی می شود و مصرف بی رویه این نوشیدنی ها خطرها و آسیب های جدی را به دنبال خواهد داشت.

مینایی در ادامه در خصوص مصرف آب میوه های تازه و طبیعی گفت: این نوع از آب میوه ها از جمله نوشیدنی های سالم و مغذی هستند كه سرشار از ویتامین ها، موادمعدنی و رنگدانه های گیاهی هستند كه تامین كننده بخشی از نیاز بدن به این مواد می باشد.

وی اضافه كرد : نوشیدن آب میوه های غنی از ویتامین ث مانند آب مركبات به جذب آهن كمك می كند و نوشیدن آب میوه هایی كه دارای رنگدانه های ارغوانی تا قرمز هستند به دلیل داشتن آنتی اكسیدان ها خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و سرطان را كا هش می دهد.

این كارشناس تغذیه توصیه كرد: آب میوه ها به صورت تازه و بهداشتی در منزل تهیه شود و بلافاصله پس از تهیه شدن جهت حفظ ارزش غذایی آن را مصرف نمایند. مصرف آب میوه های طبیعی بازاری به دلیل احتمال وجود آلودگی های ثانویه و یا استفاده از یخ های غیربهداشتی و یا میوه های كپك زده توصیه نمی شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.36544s, 19q