اعضاي هيئت مديره شركت بيمه آتيه سازان حافظ بركنار شدند

۱۳۸۶/۰۳/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4245
اعضاي هيئت مديره شركت بيمه آتيه سازان حافظ بركنار شدند
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازفارس، اصغر فرشاد، معاون سازمان بيمه خدمات درماني و رئيس هيئت مديره اين شركت امروز در يك نشست خبري با اعلام اين مطلب در جمع خبرنگاران؛ افزود: شركت بيمه آتيه سازمان حافظ يك شركت كاملا دولتي و وابسته به سازمان بيمه خدمات درماني است كه 95 درصد سهام مستقيما به سازمان بيمه خدمات درماني تعلق دارد و 5 درصد ديگر سهام اين شركت به صورت وثيقه در اختيار اعضاي هيئت مديره اين سازمان بوده است.
وي اضافه كرد: هدف از تاسيس اين شركت كه در سال 76 فعاليت خود را آغاز كرده است، فعاليت در زمينه بيمه تكميلي بازنشستگان و كاركنان دولت است كه حدود 4 تا 5 ميليون نفر نيز بيمه شده دارد ولي متاسفانه مدير عامل و اعضاي هيئت مديره سابق اين شركت به جاي اينكه در زمينه ارائه خدمات بيمه تكميلي به بيمه شدگان و عقد قرارداد با مراكز درماني فعاليت كند بيشتر به سرمايه‌گذاري اقتصادي و خريد سهام شركتهاي مختلف اقدام كرده است.
فرشاد اضافه كرد: سازمان بيمه خدمات درماني در طول دو سال گذشته به كرات انحرافات اين شركت را گوشزد كرده است اما با وجود اين تذكرات براي تغيير رويه و ارتقاي كمي و كيفي خدمات به بيمه شدگان و به رغم اعتراضات و نارضايتي بيمه شدگان، رحيم نعمت، مدير عامل اين شركت و اعضاي هيئت مديره آن اقدامي براي تغيير رويه انجام ندادند و بلكه به اقدامات خود در زمينه سرمايه گذاري تجاري، شركت در نمايشگاههاي خارجي و خريد سهام شركتهاي مختلف ادامه دادند.
رئيس هيئت مديره شركت بيمه آتيه سازمان حافظ گفت: از شهريور ماه 85 با آمدن مدير عامل جديد سازمان بيمه خدمات درماني، پيگيري اين موضوع جدي تر شد و در عين حال دفتر بازرسي رياست جمهوي نيز مستقيما پيگير اين تخلفات بود تا اين كه دو هفته پيش با تشكيل مجموع عمومي اين شركت، اعضاي هيئت مديره و مدير عامل آن بركنار شدند و افراد جديدي به عنوان هيئت مديره و مدير عامل معرفي شدند.
فرشاد افزود: البته مدير عامل اين شركت از واگذاري سمت خود به اعضاي جديد امتناع كرد كه نهايتا با شكايت سازمان بيمه خدمات درماني و حكم دادستاني تهران، مدير عامل جديد كه دكتر محرم علي احمديان است به همراه بنده و دكتر حسين بانك به عنوان اعضاي هيئت مديره در اين شركت مستقر شديم.
وي گفت: يكي از مسائلي كه موجب نارضايتي بيمه شدگان اين شركت بود عدم پرداخت مطالبات اين شركت به بيمارستانها و مراكز طرف قرارداد بود كه منجر به لغو قرارداد آنها شده بود به طوري كه اين شركت بين 20 تا 30 ميليارد تومان به اين مراكز بدهكار است كه هيئت مديره جديد در دو هفته گذشته حدود 6 ميليارد تومان آن را پرداخت كرده است.
وي اضافه كرد:‌ مدير عامل و اعضاي هيئت مديره سابق در ظاهر براي كسب درآمد بيشتر شركت و افزايش بنيه اقتصادي به منظور خدمت رساني به بيمه شدگان اقدام به سرمايه گذاري اقتصادي و خريد سهام مي‌كرد اما در عمل بيشتر به خريد سهام شركتهاي آشنايان بدون اينكه توجيه اقتصادي داشته باشد و بر خلاف اساسنامه شركت اقدام مي‌كردند كه خريد ماهي سراي كرج به قيمت 3 تا 4 ميليارد تومان يك نمونه آن است در عين حال سفرهاي خارجي غير ضرور (با هزينه كردي در حدود 800 ميليون تومان) نيز از جمله ديگر مواردي است كه به عنوان حيف و ميل در اين شركت مطرح است.
رئيس هيئت مديره شركت بيمه آتيه سازان حافظ گفت:‌ متاسفانه مدير عامل و برخي اعضاي هيئت مديره قبلي 5 درصد سهام اين شركت را كه به صورت وثيقه در اختيارشان بوده است به نام خودشان به نام اشخاص حقيقي كرده بودند كه كاملا غير قانوني است.
وي اضافه كرد:‌ برآورد فعلي اين است كه بيش از 30 ميليارد تومان از سرمايه اين شركت حيف و ميل شده است اما رقم دقيق آن پس از بررسي كامل معلوم مي‌شود.
فرشاد گفت: هيئت مديره جديد طي دو هفته اخير براي ساماندهي مشكلات اين شركت به پرداخت بدهي‌ها و مطالبات مراكز بهداشتي- درماني طرف قرارداد، اعتماد سازي و رفع نگراني بيمه شدگان، توسعه قرارداد با مراكز دولتي و خصوصي تشخيصي، درماني و داروخانه ها، تكميل پرونده حيف و ميل شركت و ارسال آن به مراجع امنيتي و قضايي و تلاش براي بازگردان سرمايه‌هاي شركت اقدام كرده است ضمن اينكه اصلاح اساسنامه، ارتقاي كيفي و كمي خدمات بيمه تكميلي نيز از جمله برنامه‌هاي آتي هيئت مديره جديد است.
وي افزود: شركت آتيه سازمان حافظ بر اساس اسناسنامه مصوب خود حق خريد و ايجاد مراكز درماني را ندارد و فقط بايد با عقد قرارداد با مراكز بهداشتي- درماني و داروخانه از آنها خريد خدمت كند در حالي اعضاي هيئت مديره قبلي در مواردي اقدام به خريد سهام مراكز درماني مي‌كردند كه البته طرف حساب آنها معمولا افراد خاص بودند.
وي گفت: اگر ورود دفتر بازرسي رياست جمهوري نبود برخورد با متخلفات اين شركت بسيار مشكل بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.91512s, 18q