سرويس‌هاي بهداشتي ايراني باعث تشديد كمردرد مي‌شوند

۱۳۸۶/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4285
سرويس‌هاي بهداشتي ايراني باعث تشديد كمردرد مي‌شوند

دكتر ابراهيم انتظاري فيزيوتراپيست و دبير انجمن فيزيوتراپي ايران در گفت وگو با ایسنا، با بيان اين كه صندلي بايد براساس اصول علمي طراحي شده باشد، افزود: بسياري از كمردردهاي كارمندان به علت صندلي‌هاي غيراستاندارد مي‌باشد.

وي با بيان اين كه صندلي‌ استاندارد صندلي‌اي است كه گودي كمر را در تكيه‌گاه پرمي‌كند، افزود: علاوه براين نبايد پايه‌هاي صندلي بيش از حد بلند باشند تا پا به راحتي بر روي زمين قرار گيرد. گاهي اوقات بهتر است از زيرپايي استفاده شود.

انتظاري با بيان اينكه افرادي كه از صندلي زياد استفاده مي‌كنند به صورت نشسته هم مي‌توانند چند نرمش كمر در طول روز انجام دهند، اظهار داشت: افرادي كه دچار كمردرد شده‌اند بهتر است از مبل و راحتي استفاده كنند. البته راحتي‌هايي كه كمر را كاملا بپوشاند و تكيه گاهي براي دست داشته باشد.

وي با تاكيد بر اين كه سرويس‌هاي بهداشتي كشور چندان مناسب نيست، اظهار كرد: بهتراست به خصوص افرادي كه دچار كمردرد هستند ونيز افراد مسن از سرويس‌هاي بهداشتي فرنگي استفاده كنند.

دبيرانجمن فيزيوتراپي ايران با بيان اين كه ورزش صحيح‌ مانع بسياري از بيماريها مي‌شود، ادامه داد: بروز كمردرد در هر سني ممكن است اما بعد از 40 سالگي تقريبا رايج‌تر است.

وي قوز كمر و پشت را در حد معمول براي بدن طبيعي دانست و تصريح كرد: نبايد درهنگام نشستن گودي كمر بيش از حد طبيعي باشد و يا ستون فقرات پشت بيش از حد صاف باشد.

انتظاري با بيان اين كه نشستن صحيح، گودي كمر را پر مي‌كند، گفت: در حين رانندگي با استفاده از يك بالش مي‌توان گودي كمر را پر كرد و ديگر نگران كمردرد خود نبود.

وي در پايان افزود: در حين رانندگي بايد صندلي جايي قرار گيرد تا راننده به راحتي از كلاج و ترمز استفاده كند به طوريكه زانو از مفصل ران بالاتر قرار گرفته و وقتي زانو كشيده مي‌شود بيش از حد به كمر فشار نيايد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.37119s, 19q