شانس کم زنده ماندن کودکان مبتلا به سرطان در کشورهاي فقير

۱۳۸۶/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4313
شانس کم زنده ماندن کودکان مبتلا به سرطان در کشورهاي فقير
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آلمان، به گفته متخصصان مجمع آنکولوژي و مطالعات سرطان آمريکا در حالي که در کشورهاي صنعتي 80 درصد کودکان مبتلا به سرطان از اين نوع بيماري جان بدر مي برند، در کشورهاي فقير تنها 20 درصد کودکان مبتلا به سرطان زنده مي مانند.
بنابر اين گزارش، در 10 کشور از جمله بنگلادش، مصر، ماروکو، اکراين، ونزوئلا و ويتنام برنامه هايي براي مقابله با اين معضل اجرا شده است و به گفته کارشناسان اين برنامه ها نشان داده است که سرمايه گذاري هاي کوچک هم مي تواند جان کودکان مبتلا به سرطان در کشورهاي فقير را بطور قابل ملاحظه اي نجات دهد.
بر اساس اين گزارش، سالانه در سطح جهان، 160 هزار کودک به سرطان مبتلا مي شوند که 90 هزار تن از آنها بر اثر اين ابتلا جان خود را از دست مي دهند و اين در حالي است که با تشخيص و درمان زودهنگام بسياري از سرطان ها در افراد جوان و کودکان مي توان به خوبي آن را درمان کرد.
اين گزارش حاکيست، لوکمي يا سرطان خون شايع ترين سرطان ميان کودکان است و بعد از آن توصيه هاي سيستم عصبي مرکزي و غدد لنفاوي قرار دارند.
يادآور مي شود، تشخيص ندادن به موقع و نبودن درمان ها و داروهاي کافي و درست، علت اصلي مرگ کودکان مبتلا به سرطان در کشورهاي فقير جهان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.16583s, 18q