مايع شفابخش براي زخم‌ها

۱۳۸۶/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4322
مايع شفابخش براي زخم‌ها

از آنجا كه دانشمندان سراسر دنيا براي آنكه زندگي را براي ما آسانتر كنند در تلاشند و سعي مي‌كنند تحقيقاتشان را در جهتي انجام دهند كه روز به روز زندگي براي ما آسانتر و قابل تحمل‌تر شود، اين بار براي زخم‌هاي روي بدن به خصوص براي سالمندان مبتلا به ديابت نيز تدابير بسيار مفيدي انديشيده‌اند.

محققان كاليفرنياي آمريكا با توليد «آب شفابخش زخم‌ها» ادعا مي‌كنند كه توانسته‌اند روند بهبود زخم‌هاي توليد شده در بدن افراد ديابتي را به شكل قابل توجهي افزايش دهند و به بهبود آنها كمك كنند.اين مايع شفا بخش داراي خواصي است كه مي‌تواند بلافاصله پس از ورود به بدن باكتري‌ها و ويروس‌ها را از بين برده و با همين روش زخم‌هاي روي بدن را به سرعت بهبود ببخشد.

براي افرادي كه جوان‌تر هستند و يا مشكل خاص جسمي ندارند معمولاً زخم شدن هر نقطه از بدن اتفاق ناگواري نيست اما همانطور كه مي‌دانيم براي كساني كه مبتلا به بيماري ديابت هستند زخم‌ها بسيار دير خوب شده و گاهي اوقات آنقدر طول مي‌كشند كه بيمار را به شدت كلافه مي‌كنند و حتي بسيار خطرناكند.

آب شفا بخش براي افراد مبتلا به ديابت كه دست و پاهايشان زخم شده است كاربرد دارد. كليد اصلي در اين دارو «ميكروسين» است كه روي سلول‌ها اثر گذاشته و آنها را وادار مي‌كند تا ديوارهاي حفاظتي را سريع‌تر ساخته و ميكروب‌ها را از بين ببرند.

محققان اعلام كرده‌اند كه اين دارو را با استفاده از آب كاملاً تصفيه شده كه از غشايي از كلر سديم رد شده، ساخته شده است و بيماران ديابتي با ريختن اين آب روي زخم‌هايشان سرعت بهبوديشان بسيار بيشتر شده است.

طبق آنچه اين تحقيقات در مركز جهاني سلامت در مونت كارلو نشان مي‌دهد،  بيمار ديابتي كه از ريختن اين آب روي زخم‌هايشان امتحان نكرده‌اند معمولاً در 55 روز بهبود پيدا مي‌كنند در حالي كه اين آب‌ها سرعت بهبودي بيماران را به 43 روز كاهش داده است و بيش از 10 نوع باكتري را در محل زخم از بين برده است.

با وجود نتايجي كه اين تحقيق روي بيماران به خصوص افراد مسن داشته است محققان و استادان اميدوارند كه بتوانند با كار بيشتر روي اين نوع آب استرليزه مشكل بيماران ديابتي را در مورد زخم‌هايي كه روي بدنشان ايجاد مي‌شود از بين ببرند و نوع كامل‌تري از اين مايع را روانه بازار كنند كه بتواند كمك بيشتري به اين بيماران كند.

به گفته دكتر مايكل فاستر كه در موسسه كمك به سالمندان مشغول به كار است اگر اين مايع واقعاً بتواند روي بيماران چنين تأثير مثبتي داشته باشد كه موجب تعجب بسياري از افراد شده است، مطمئناً از آن استقبال چشمگيري صورت خواهد گرفت و همه منتظر مي‌مانند تا نوع كامل‌تر اين مايع روانه بازار شود تا زندگي براي افراد مسن راحت تر شود و بتوانند زندگي مستقل خود را ادامه دهند.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.03857s, 19q