براي حفظ پوست در تابستان جوراب و لباس آستين بلند بپوشيد

۱۳۸۶/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4324
براي حفظ پوست در تابستان جوراب و لباس آستين بلند بپوشيد

دكتر " علي اصيليان " روز چهارشنبه در گفتگو با خبر نگار ايرنا افزود :
جوراب مانع از پراكندگي عرق و باكتري‌هاي مرده پا در كفش مي‌شود و با شستن جوراب كليه ميكروبهاي جمع شده ازبين رفته و ميزان ميكروب و عوامل بيماري زا پوستي كاهش مي‌يابد.

وي گفت : استفاده نكردن از جوراب علاوه براين كه باعث زخم و ازبين رفتن زيبايي پوست پا مي‌شود،سبب ماندگاري عرق و پوسته‌هاي پوست پا كه از عوامل اصلي بيماري‌هاي قارچي پوست است در كفش و بروز بيماري‌هاي پوستي و عرق- سوز شدن پا مي‌شود.

وي بااشاره‌به افزايش استفاده از لباس آستين كوتاه در تابستان،افزود: به دليل اين كه نور مستمر آفتاب به خصوص در تابستان براي پوست خطرناك است و از عوامل بيماري‌هاي سرطان پوست و "كك و مك" مي‌باشد توصيه مي‌شود در اين فصل براي حفاظت از سلامت پوست از لباس‌هاي رنگ روشن و آستين بلند نازك استفاده شود.

اصيليان : استفاده از لباس‌هاي آستين كوتاه در منزل، مسيرهاي كوتاه و زماني كه‌از اتومبيل استفاده‌مي‌شود را بدون مشكل ذكر و اضافه كرد: افرادي كه بيشتر در معرض نور خورشيد هستند بخصوص كشاورزان ، چوپانان ، كارگران ساختمان بايد از لباس آستين بلنداستفاده كنند.

اصيليان با بيان اين كه در اين فصل استفاده از كرم ضد آفتاب با نظارت پزشك تاكيد مي‌شود، اضافه كرد : استفاده از عينك دودي براي جلوگيري از چروك زودرس اطراف چشم و كلاههاي نقاب دار براي حفاظت از پوست به عموم مردم توصيه مي‌شود.

عضو انجمن متخصصان پوست كشور گفت : با توجه به فرا رسيدن فصل تابستان استحمام و شستشوي جوراب و پا بعد از هر رفت و آمد به‌خصوص آنانكه از كفش- هاي تابستانه استفاده مي‌كنند تاكيد مي‌شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.95968s, 19q