كلاس‌هاي استاندارد آموزش قبل از ازدواج در 2 استان اجباري شد

۱۳۸۶/۰۳/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4332
كلاس‌هاي استاندارد آموزش قبل از ازدواج در 2 استان اجباري شد
محمد اسلامي در گفت‌وگو با فارس‌ افزود: شركت در كلاس‌هاي آموزش قبل از ازدواج براي همه افراد در دو استان تهران و قزوين اجباري شد و از اين پس همه زوج‌هايي كه براي آزمايش‌هاي قبل از ازدواج به مراكز مشاوره معرفي مي‌شوند، موظف به شركت در اين كلاس‌ها هستند.
وي افزود: آموزش قبل از ازدواج تاكنون به صورت به يك موضوع داوطلبانه در كشور مطرح بود و در هر مركز مشاوره‌اي يكسري مباحث به صورت سليقه‌اي ارائه مي‌شد اما در طرح جديد مباحث به صورت آموزش‌هاي استاندارد و پس از نيازسنجي كه از زوج‌هاي جوان شد بر اساس كتاب و فيلم مدون ارائه مي‌شود.
وي گفت: محتواي طراحي شده بر اساس نيازسنجي انجام شده و در سه مقوله روش‌هاي پيش‌گيري از بارداري، روابط عاطفي و اجتماعي زوج‌ها و روابط زناشويي، آموزش‌هايي را در اختيار متقاضيان ازدواج قرار مي‌دهد، البته فيلم‌هاي آموزشي در اختيار زوج‌ها قرار نمي‌گيرد و فقط در محيط كلاس ارائه مي‌شود اما كتاب‌ها كه توسط استادان تدوين كننده همان فيلم طراحي شده است و متن ساده‌اي دارد در اختيار متقاضيان قرار مي‌گيرد.
اسلامي افزود: اين طرح فعلاً در مرحله پايلوت است و فقط در محدوده دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و قزوين اجرا مي‌شود و از سال آينده پس از ارزيابي آن به صورت يك طرح ملي در سراسر كشور و توسط 41 دانشگاه علوم پزشكي اجرا مي‌شود.
رئيس اداره تنظيم خانواده وزارت بهداشت گفت: در زمان حاضر 60 درصد خانواده‌ها از روش‌هاي مدرن پيش‌گيري از بارداري استفاده مي‌كنند.
به گفته وي در زمان حاضر 4 نوع قرص ضد بارداري، دو روش بستن لوله در آقايان و خانم‌ها، استفاده از كاندوم، IUD و روش جديد كاشتن كپسول زير بازو كه فعلاً در دو استان كرمان و سيستان و بلوچستان انجام مي‌شود، روش‌هاي مدرن پيش‌گيري از بارداري هستند كه در كشور ما كاربردي شده است. 

 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.87861s, 18q