سلامت نیوز پاسخ میدهد :

پاسخ به اولین سری سوالات جنسی و زناشویی

۱۳۹۰/۱۲/۱۱ - ۱۵:۲۰ - کد خبر: 43575
پاسخ به اولین سری سوالات جنسی و زناشویی
سلامت نیوز : کاربران عزیز سلامت نیوز قرار بر این بود که چند روزی سوالات شما را دریافت کنیم و سپس پاسخ های جناب اقای دکتر صفری نژاد را منتشر کنیم
اما به دلیل حجم انبوه سوالات مجبوریم آنها را طبقه بندی کرده و به صورت سریالی آنها را منتشر نمائیم.
کاربران گرامی توجه داشته باشید که به سوالاتی که به صورت فارسی انگلیسی (فینگلیش ) نوشته شود پاسخی نخواهیم داد.
در زیر لیست سری اول سوالات که توسط متخصص اورولوژی پاسخ داده شده را می آوریم:
  حامد : با سلام - اینجانب 4 سال است ازدواج کردم - هنگام نزدیکی با همسرم ، من زودتر ارضا می شوم - حدود 5 دقیقه - لطفا برای این موضوع راهکار ارائه فرمائید - با تشکر

پاسخ پزشک : دوست عزیز شما باید میزان آگاهی خود را از فیزیولوژی رابطة زناشوئی بالا ببرید. مردها معولاً 5-1 دقیقه پس از برقراری رابطه زناشوئی به انزال می رسند ولی خانمها حدود 15-10 دقیقه وقت لازم دارند تا به ارگاسم برسند و آنهم در صورتی است که شرایط لازم برای به ارگاسم رسیدن خانم فراهم باشد و گرنه این اتفاق نخواهد افتاد. بر خلاف آقایان تنها زمان، کافی برای رسیدن به ارگاسم در خانمها کفایت نمی کند، و در رسیدن به ارگاسم، موارد دیگری لازم و ملزوم یکدیگر هستند. یعنی اگر تمامی موارد لازم فراهم باشند، یک خانم جهت رسیدن به ارضاء جنسی معمولاً حدود 15-10 دقیقه زمان لازم دارد، که این زمان می تواند در افراد مختلف متغیر باشد.
حسین : سلام من یک جوان 26ساله هستم و5سال هست که ازدواج کردم سوالی که داشتم این بودکه من تقریباهریک روز در میان نیاز به رابطه جنسی با همسرم هستم ولی متاسفانه همسرم پاسخگوی نیاز من نیست وامکان دارد درصورت ادامه این روند من باکسان دیگری هم رابطه جنسی برقرار کنم لطفا راهنماییم کنید .

پاسخ پزشک : فیزیولوژی خانمها کاملا متفاوت از آقایان است. اولا خانمها برای برقرار کردن رابطة زناشوئی نیاز به داشتن رابطه عاطفی خوب با همسر خود هستند، ثانیا ما اصطلاحی بنام سرد مزاجی در خانمها داریم که در آن یک زن تمایل به برقراری رابطه زناشوئی ندارد. سرد مزاجی دارای درجات مختلف است در نوع خفیف معمولا مشکلی در زندگی زناشوئی پیش نمی آید ولی در نوع شدید گاها فرد از برقرار کردن رابطه زناشوئی متنفر است. اگر همسر شما دارای سرد مزاجی است و تمایل به درمان دارد به پزشک متخصص مراجعه نمائید.
 میرزایی  :  باعرض سلام.خسته نباشید من 25 سالمه یه مشکلی که دارم اینه که زود ارضا میشم چون یکی از بیضه هایم افتاده به سمت پایین.ممنون میشم راهنماییم کنین .

پاسخ پزشک : صرف ادعای یک نفر بر داشتن بیماری دلیل وجود بیماری نیست. هر بیماری در پزشکی تعریف خاص خود را دارد. مثال می زنم: اگر قند خون از یک عددی بالاتر باشد و در آزمایشات تکمیلی تأئید شود، آن موقع می گویند که فرد دارای بیماری قند یا دیابت است. انزال زودرس عبارت است از انزال زودتر از دو دقیقه پس از برقراری رابطة زناشوئی. اگر شما در این تعریف علمی می گنجید، دارای انزال زودرس هستید که برای آن درمانهای مؤثری هم وجود دارد. دلیل انزال زودرس پائین بودن بیضه ها نیست. معمولا یکی از بیضه ها پائین تر از دیگری قرار دارد و نشان بیماری خاص نمی باشد.
 بابك: با سلام لطفا مرا در رابطه مسئله زیر كه مدت هاست باعث نگرانیم شود راهنمائی بفرمائید: من هم اكنون 24 سال دارم. از سن حدودا 18 سالگی متوجه شده ام كه آلتم در حالت نعوظ كامل بصورت قوز كرده می باشد یعنی دارای انحراف حدودا 30 درجه ای به سمت پائین.

تا به این زمان هیچ ارتباط جنسی هم نداشتم. اما اكنون در شرف ازدواج می باشم و این مسئله باعث نگرانی ام در رابطه با ارتباط جنسی كامل با همسر آینده ام شده است. با تشكر


پاسخ پزشک : شما مبتلا به کجی آلت تناسلی هستید. بطور کلی کجی آلت‌تناسلی به دو دستة بزرگ تقسیم می شود: مادرزادی یا اولیه و اکتسابی یا ثانویه.

پیش‌آگهی، تشخیص و درمان آنها کاملاً متفاوت است. کجی آلت‌تناسلی مادرزادی یا اولیه یک بیماری نسبتاً شایع می باشد. کجی آلت‌تناسلی می تواند بطرف پائین، بالا، راست، چپ و یا ترکیبی از آنها مثلاً بطرف پائین و راست باشد. اگر پلاک فیبری در قسمت تحتانی آلت‌تناسلی ایجاد شود، آلت‌تناسلی بطرف پائین کج می شود که در اصطلاح به آن کوردی (Chordee) می گویند.

اگر بافت فیبری در قسمت فوقانی آلت‌تناسلی ایجاد شود، آلت‌تناسلی بطرف بالا کج می شود. در مورد کجی به طرفین، موضوع فرق می‌کند. اعضاء نعوظ آلت، اجسام غاری هستند که به شکل دو استوانة متساوی در طرفین آلت‌تناسلی قرار می گیرند. حال اگر بطور مادرزادی یکی از این استوانه‌ها کوچکتر از طرف مقابل باشد، آلت‌تناسلی بطرف استوانة کوچکتر کج می شود.

میزان کجی آلت‌تناسلی را بر حسب درجه می سنجند. یک مرد از نظر زناشوئی دارای دو جنبه است: توانائی باروری و توانائی برقرار کردن رابطة زناشوئی یا همان نزدیکی. کجی آلت‌تناسلی بخودی خود سبب آسیب به قدرت باروری مرد نمی شود.

اگر کجی آلت‌تناسلی بیش از 30 درجه باشد، هم نزدیکی مشکل می شود و هم اینکه ممکن است همسر بیمار حین نزدیکی احساس درد بکند که این موارد نیاز به جراحی دارند. مشکل شما با عمل جراحی حل می شود.
 قدرت الله : با عرض سلام و ادب اینجانب مدت یکسال و نیم است که ازدواج کرده ام عروسی هم کردیم ولی موفق به رابطه جنسی نشد ه ام و نتوانستم نزدیکی کنم. خانمم همچنان دختر است دکترهم رفتیم هیج مشکلی نداشتیم لازم به ذکر است که من به اصرار والدینم با دختر خاله ام ازداوج کردم و علاقه ای نداشتم و با توجه به اینکه قوم و خویش هستیم تو دلم نگه داشته ام موندم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید. با تشکر

پاسخ پزشک : اینکه شما نمی توانید رابطة زناشوئی برقرار کنید و یا نمی خواهید، زیاد مشخص نیست. اگر شما با همسر خود که دختر خاله شما است نمی توانید رابطه زناشوئی برقرار کنید اگر همسر شما فرد دیگری هم بود باز به احتمال زیاد نمی توانستید رابطه زناشوئی برقرار کنید.

مرد برای اینکه بتواند عمل نزدیکی انجام دهد باید آمادگی پیدا کند اگر این اتفاق در شما نمی افتد باید به پزشک مراجعه و راه حل پیدا نمائید. در ضمن مشکل علاقمندی خود به
همسرتان را حتما با بزرگان خانواده در میان بگذارید.
افروز:  با سلام مردی 36 ساله هستم پس از بلوغ دانه های ریز و درشتی شبیه جوش زیر پوست آلت تناسلی ام وجود دارند لطفا راهی برای درمان معرفی بفرمایید. با تشکر افروز

پاسخ پزشک : دوست عزیز بیماری پوستی حتما باید معاینه و بعدا اظهار نظر شود. با دیدن ضایعات پوستی است که می توان به تشخیص نزدیک شد.OMID :  سلام سئوال من در رابطه با راه های افزایش طول و حجم آلت مردانه است و آیا تبلیغات صورت گرفته بر روی دارو ها و حتی سخت افزارهائی نظیر لارجر باکس درست بوده یا خیر و توصیه شما برای هر مورد چیست با تشکر

پاسخ پزشک :
در مورد اندازة آلت تناسلی، این روزها مراجعات مکرر برای این موضوع وجود دارد. دلیل آن نیز انبوه تبلیغات غیر واقعی است. یکی از شگردهای شرکتهای داروئی و تجهیزات پزشکی ابتدا ایجاد بیماری است و بدنبال آن ارائة درمان برای بیماری مذبور است.

 ابتدا با انبوه تبلیغات به مرد القاء می‌کنند که اندازة آلت تناسلی وی کوچک است، بعد با انبوه تبلیغات، نقش اندازة آلت تناسلی را در رابطة زناشوئی بسیار حیاتی می کنند (که در واقع اصلاً اینطور نیست) و سپس چارة درد را ارائه می کنند. مثل هر بیماری دیگر، کوچکی واقعی دستگاه تناسلی در مردان یا "کوچکی مرضی دستگاه تناسلی"  تعریف علمی خاص خود را دارد، و صرف ادعای فرد دلیل وجود مشکل در وی نمی تواند باشد.


 افرادیکه از نظر علمی دارای اندازة آلت تناسلی طبیعی هستند هیچگونه مشکلی در رابطة زناشوئی پیدا نمی کنند. برای درمان "کوچکی واقعی دستگاه تناسلی" دو راه وجود دارد:
دارو درمانی که بیشتر قبل از 14 سالگی مؤثر است و عمل جراحی که بعد از سن بلوغ انجام می شود. هیچ دارو یا دستگاهی که مورد تأئید مجامع علمی معتبر باشد، جهت تغییر قابل ملاحظة اندازة آلت تناسلی وجود ندارد.

دستگاههائیکه در اینترنت و یا شبکه های ماهواره‌ای تبلیغ می شوند، بنظر بنده فقط موهومات هستند. این دستگاهها نه تنها بیفایده می باشند، بلکه در مواردی عوارض زیانبار شدیدی را نیز به همراه دارند. و نیز اینکه عده ای سود جو، داروهائی را تبلیغ می کنند که صد در صد مؤثر و تضمینی هستند، باز بنظر بنده هیچ وجود خارجی ندارند. خوانندگان محترم به هیچ وجه نباید در دام یک همچون تبلیغاتی بیفتند. افرادیکه از نظر پزشکی مشکل ندارند و سالم محسوب می شوند، هیچ نیازی به تغییر اندازة دستگاه تناسلی خود ندارند.
  حسن  : مدتی است ازنظرروانی به هیچ وجه تمایلی به ایجادرابطه جنسی باهمسرم ندارم وافکارعجیبی به ذهنم میرسدکه باعث سردشدن روابط میشود.دارای 38سال سن میباشم وبه شدت نگران این وضعیت میباشم.تشکر
پاسخ پزشک : شما خواننده گرامی وقتی به این حد مشکل دارید چرا به پزشک مراجعه نمی کنید. شما خیلی مبهم از مشکل خود صحبت کرده اید، پیش از اینکه مشکلات خانوادگی بیشتر شود حتما به پزشک مراجعه فرمائید..، :mousavi  :  با سلام بنده درحدود4سال ازدواج كرده ام و متاسفانه دچار انزال زود رس هستم .

قبل از نزدیكی سعی می كنم همسرم را آماده كنم و سپس عمل نزدیكی را انجام می دهم ولی باشروع نزدیكی سریعا دچار انزال می شوم. لطفا در صورت امكان راهنمائیم نمائید.

پاسخ پزشک : بهترین راه برای داشتن یک رابطه طبیعی همان کاری است که شما انجام می دهید معمولا اول باید همسر به ارگاسم برسد (ارضاء شود) و سپس عمل نزدیکی انجام شود.

در مورد انزال زودرس ممکن است شما انتظارات خاصی از خودتان داشته باشید ولی آن ممکن است با فیزیولوژی بدن مرد ناسازگار باشد. معمولا آقایان در عرض دو دقیقه به انزال می رسند اگر فکر می کنید که مشکل دارید به پزشک مراجعه نمائید. انزال زود رس به راحتی در 80-70 درصد موارد با دارو قابل درمان است.
pouyan  :   سلام آقای دکتر -سوال من در مورد زود انزالی است و قدرت کنترل ندارم و با کوچکترین تحریک انزال می شوم لطفا راهنمایی فرمایید. با تشکر
پاسخ پزشک : مشکل شما به راحتی با مراجعه به پزشک در 80-70 درصد موارد با دارو قابل درمان است.  ارشیا   :  سلام آیا امکان داره که سایز آلات تناسلی کم شه؟ مثلا به علت نزدیکی زیاد؟ چند بار در هفته نزدیکی داشته باشیم خوبه؟

 آیا نزدیکی زیاد در ۲۲ سالگی موجب میشه وقتی سن بالا تر رفت کمتر بتونیم پتانسیل عملی واسه نزدیکی داشته باشیم؟ سایز خوب طبیعی آلت تناسلی چند سانت هست ؟
پاسخ پزشک : اندازه دستگاه تناسلی غیر قابل تغییر است و ربطی به تعداد روابط زناشوئی ندارد. تعدد روابط زناشوئی بر اساس نیاز طرفین مشخص می شود.

دفعات روابط زناشوئی تاثیری بر چگونگی روابط فرد در آینده ندارد. و اما در مورد اندازه دستگاه تناسلی همانطور که بنده بارها متذکر شده‌ام، در علم پزشکی هر بیماری تعریف و معیارهائی دارد.

افراد باید در تعریف یک بیماری بگنجند و معیارهای آنرا داشته باشند تا لفظ بیمار به آنها اطلاق شود. بنده از خودم مثال می زنم.

بنده قدم 176 سانتی متر است دلم می خواست 196 سانتی متر باشم ولی بیمار نیستم و احتیاج به درمان خاصی هم ندارم. اینکه آلت تناسلی شما دارای اندازة غیر طبیعی است یا نه، تشخیص و درمان آن با پزشک متخصص است.

 و درضمن بر خلاف انبوه تبلغیات تاثیر اندازه دستگاه تناسلی مرد بر روابط زناشوئی بسیار اندک است.
  hedayat   :  باسلام.34ساله و7سال قبل ازدواج کرده وپدر2فرزندهستم.

در2سال اول زندگی زناشویی مشکلی ازنظرمیل جنسی نداشتم اما ازسال دوم به بعددچار کاهش شدید میل جنسی شده وهیچگونه علاقه ای به نزدیکی ندارم وصرفا بدلیل وظیفه درقبال همسرم ماهی یکبار نزدیکی داریم که ان هم بدون لذت برای من میباشد.

دارو درمانی را برای غلبه بر افسردگی واسترس و اضطراب را انجام داده که تاثیری نداشت بلکه بدترهم شدم.
زودانزالی هم که مشکل بزرگ دیگرم است که استفاده از اسپری لذت دخول وتماس جنسی را ازبین میبرد.
از تادالافیل و اریکتو و ویاگرا هم استفاده وتاثیری نداشت.با مراجعه به متخصص غدد آزمایش تیرویید وعکس ام آرآی ازهیپوفیز یا هیپوتالاموس دادند که مشکلی نداشتم.

اما تستوسترونم از حد نرمال پایینتر است که 4تا آمپول به فاصله سه هفته یکبار زدم که بدون تاثیر بود و درحال حاضر10تای دیگر را در نوبت تزریق دارم که 4تایش را زده ام.

یک دوره کپسول ویگرکس استفاده کردم که فکر کنم میل جنسی ام و بهتر کرد.لذا خواهشم معرفی دارویی برای ازدیاد وحفظ شهوت درهنگام نزدیکی و رفع مشکل زودانزالی میباشم.درضمن عوارض پایین بودن تستوسترون برای یک مرد چه میباشد؟باتشکر

پاسخ پزشک : کاهش میل جنسی در مردان اکثرا دلایل هورمونی دارد و ممکن است بعلت کمبود هورمون تستوسترون باشد همان اتفاقی که در شما افتاده است. البته دلایل دیگری هم دارد از جمله مصرف بعضی از داروها. داروهای ضد افسردگی در حدود 30 درصد موارد منجر به کاهش میل جنسی می شوند ولی نباید به هیچ وجه سر خود اقدام به قطع مصرف این داروها بکنیم. گاها مصرف این داروها برای زندگی حیاتی است. مشکل انزال زود رس شما و کمبود تستوسترون شما به راحتی قابل درمان است.

اگر فردی کمبود تستوسترون نداشته باشد و اقدام به مصرف آن بکند نه تنها در روابط زناشوئی مشکل پیدا می کند بلکه دچار ناباروری نیز می شود همان اتفاقی که برای جوانانیکه در باشگاها اقدام به مصرف این داروها می کنند، می اقتد.   Javad   :  با سلام برای افزایش میل جنسی چه راهکارهایی را توصیه می کنید؟ باتشکر
پاسخ پزشک : میل جنسی یک فرد را نیازهای وی مشخص می کند. شما نفرموده اید که چند سال دارید و تعداد روابط زناشوئی شما در هفته چند بار است و نظر همسر شما در این مورد چیست.
 کاهش میل جنسی دارای دو علت بزرگ عضوی یا جسمی و روح یا روانی است. پس از اینکه ثابت شد شما دارای کاهش میل جنسی هستید می توان با اقدامات درمانی به شما کمک زیادی کرد.
sami   :  سلام خسته نباشید من پسری جوان و 24 ساله هستم اندازه آلت تناسلی من در حالت نعوظ بودن کمتر از 12 سانتی متر است . که در رابطه جنسی با همسرم مشکل آفرین شده است . من چیکار کنم .که اندازه اش بزرگ شود . خواهش میکنم کمک کنید . با تشکر

پاسخ پزشک : شما از نظر جسمی مشکل ندارید در حقیقت این انبوه تبلیغات است که به شما القاء می کند که دارای مشکل می باشید. مشکل شما با همسرتان ربطی به اندازة دستگاه تناسلی شما ندارد، مشکل در جای دیگر است باید آنرا پیدا کنید.


 زهرا   :  با سلام منم مشکل جنسی دارم شوهرم تمایل زیادی برای نزدیکی نشون نمیده منم تا حدودی مغرورم تو زندگیم فقط مشکلم همینه یا خسته است یا غرورش نمیذاره .

پاسخ پزشک : شما نفرموده اید که آیا از بدو شروع زندگی مشترک دارای این مشکل بودید یا بعدها این مشکل ایجاد شده است. تعداد روابط زناشوئی را نیازهای طرفین مشخص می کند و لازم است هم از طرف مرد و هم از طرف زن به این نیازها در داخل خانواده پاسخ داده شود. اگر مشکلی در روابط عاطفی با همدیگر ندارید با مراجعه به پزشک کمک زیادی به شما می توان کرد. شوهر شما مثل هر مرد دیگری ممکن است دچار کاهش میل جنسی شده باشد. فشارهای روزمرة زندگی در میل جنسی مرد خیلی مؤثر هستند. اگر یک مردی بشدت تحت فشار باشد، از توانائی و میل جنسی وی کاسته می شود. ممکن است یک مردی بعلت داشتن یک مشکل جنسی مثلا اختلال نعوظ تمایل به برقراری روابط زناشوئی نداشته باشد که آن نیز قابل بررسی و درمان است.علی   :  با سلام من٤٥ سال سن دارم و دجار زود أنزالی هستم.حدود ٢ سال است كه از كرم و اسپری های بی حس كننده استفاده میكنم ولی احساس لذتم را كم میكند. چگونه می توانم بر این مشكل غلبه كنم و این دارو ها را استفاده نكنم ضمن آنكه میل جنسی در من كمی افت كرده است. با تشكر

پاسخ پزشک : استفاده از اسپری، ژل یا کرم برای به تاخیر انداختن انزال توصیه نمی شود. آن می تواند برای خود مرد و همسرش مشکل ساز باشد. آقایان باید توجه داشته باشند، که یک مرد معمولا در طی 3-2 دقیقه رابطة زنا شوئی به انزال می رسد و فیزیولوژی طبیعی مرد همین است. آگاهی از فیزیولوژی رابطة زناشوئی در مرد و زن خیلی می تواند برای زوجها کمک کننده باشد و نیاز به استفاده از این نوع مواد را برطرف می کند. در ضمن مشکل را باید درمان کرد نه تسکین. انزال زودرس به راحتی در 80-70 درصد موارد با دارو قابل درمان است.

 یعقوب   :  باسلام چگونه میتوان زود انزالی را درمان كرد
پاسخ پزشک : اول باید مشخص شود که آیا شما انزال زودرس دارید یا نه و اگر شما این مشکل را داشتید ابتدا دارو درمانی توصیه می شود.
    علی   : با سلام و احترام : 48 سال سن دارم حدود ییکسال است که در رابطه با نعوظ مشکل دارم بخصوص مدت کافی نعوظ برای آمیزش کامل و ارضاءطرف مقابل ، به پزشک هم مراجعه کردم خیلی نتیجه موثری نگرفتم لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

پاسخ پزشک : هر فرد مبتلا به اختلالات جنسی برای تشخیص و درمان صحیح باید به فرد متخصص در این زمینه مراجعه کند. در بسیاری از موارد، بیماران به علت نا آگاهی مدتهای مدیدی ما بین مطبها و مراکز درمانی مختلف با پاکتها دارو و اقدامات پارا کلینیکی مختلف سرگردان هستند. هر مردی که از اختلال جنسی رنج می برد، بایستی بطور دقیق تحت بررسی قرار گیرد. اولین و مهمترین قدم، اخذ شرح حال توسط پزشک متخصص در زمینة مشکلات جنسی می باشد. بسیاری از موارد با صحبت کردن با بیمار متوجه می شویم که فرد هیچگونه مشکلی ندارد و انتظارات نا درست فرد از خود ویا اطلاعات نادرستی که توسط محیط اطراف در اختیار وی گذاشته شده است، فرد فکر می کند که بیمار است.

در حقیقت هر یک از انواع مختلف اختلالات جنسی در مردان، تعریف علمی خاص خودش را دارد، که اگر فرد در چهارچوب تعریف علمی نگنجد، بیمار نیست و باید به وی اطمینان خاطر داد. بعد از اینکه مشخص شد که واقعا مردی از یک اختلال جنسی رنج می برد، قدم بعدی تشخیص دقیق نوع بیماری و علت آن است، تا بر اساس آنها اقدامات درمانی لازم صورت گیرد.

به عنوان مثال یکی از انواع اختلالات جنسی در مردان، اختلال در نعوظ می باشد. دو دهه قبل بیش از 80 درصد موارد اختلال نعوظ در مرد را به عوامل روحی روانی نسبت می دادند. ولی اکنون با پیشرفت علم و روشهای تشخیصی، در بیش از 80 درصد موارد با انجام روشهای تشخیصی مورد نیاز بیمار می توان یک علت عضوی برای اختلال نعوظ پیدا کرد.

جهت آگاهی خوانندگان محترم پایگاه خبری ، من موضوع را بیشتر می شکافم، تا راهنمای بیماران عزیز باشد. یک مردی اگر از اختلال نعوظ رنج می برد، دو تا علت بزرگ می تواند داشته باشد: علل عضوی یا ارگانیک، یعنی یک فرایند خاصی در فرد سبب اختلال نعوظ شده است، مثلا بیماری قند یا دیابت که سبب اختلال عروق در بدن شده و می تواند منجر به ناتوانی جنسی در مردان شود، و در حقیقت یکی از علل شایع اختلال نعوظ در مردان همین بیماری قند می باشد.

گروه دوم اختلالات نعوظ در مردان، مواردی هستند که منشاء روحی روانی یا به اصطلاح سایکوژنیک دارند، مثل بیماری افسردگی که در این افراد میزان شیوع اختلالات جنسی بطور قابل توجهی بیشتر از جمعیت عادی است. خود علل عضوی یا ارگانیک به سه دستة بزرگ تقیسم می شوند که عبارتند از: هورمونی، مانند افرادی که بیماری غدد درون ریز مثل تیروئید یا هیپوفیز دارند، عروقی، که در آن بعلت مشکلات سیستم عروقی یا رگهای بدن، خون رسانی به آلت تناسلی مختل می شود، مانند افرادیکه دچار شکستگی لگن همراه با ضایعات عروقی می شوند، یا افرادیکه میزان چربی خون آنها خیلی بالاست.

همانطور که خوانندگان محترم می دانند، چربی خون بالا در دراز مدت سبب گرفتگی عروق می شود. گروه سوم اختلالت نعوظ عضوی در مردان، منشاء سیستم عصبی دارند که در اصطلاح علمی به آن نوروژنیک می گویند، مانند فردیکه دچار آسیب نخاعی مثلا قطع نخاع شده است، یا فردیکه دچار بیماری MS است. هدف از ذکر مطالب فوق این است که خوانندگان محترم بدانند که اختلالات جنسی انواع مختلف دارند و بدون تشخیص دقیق، نبایستی فردی تحت درمان قرار گیرد، و تشخیص دقیق نیازمند استفادة صحیح و مناسب از اقدامات پاراکلینیک می باشد.    علی   :  با سلام در خصوص زود انزالی و رفع مشكل . بنده از نظر فیزیكی مشكلی ندارم و حادثه ای هم دچار نشده ام ممنون
پاسخ پزشک : اول باید مشخص شود که آیا شما انزال زودرس دارید یا نه و اگر شما این مشکل را داشتید ابتدا دارو درمانی توصیه می شود.    شیرین   :  درود خدمت پزشک پاسخگو و تشکر از وقت گداشتنون من مدتیه از نظر جنسی سرد شدم . دلیلشو نمی دونم اما یهو تا 1-2 روز خوب میشم و شاید توی 2 روز 4تا 5 بارم رابطه جنسی داشته باشم  با همسرم اما دیگه فروکش میکنه و هیچ حسی ندارم . همه ی موارد هم رعایت میشه و رابطه جنسی نرمال و خوبی داریم اما نمی دونم چی شده 3-4 ماه مدام دچار این پروسه میشم! جدیدا هم وقتی تحریک میشم واژنم به شدت تیر میکشه و دهانه اش درد میگیره اما حین به محض شروع رابطه جنسی تموم میشه و بعدش کمی درد دارم !! راستی صبح ها وقتی بیدار میشم حالت تهوع شدیدی دارم مدت 1 ساله اینطوری شدم ! میتونه ریطی داشته باشه ؟ خلاصه نمی دونم آیا احتاج به مراجعه به پزشک زنان دارم ؟ در ضمن سابقه ی هیچ گونه بیماری خاص و زنانگی ندارم . پریود هام منظم و دقیق با سپاس فراوان از شما

پاسخ پزشک : تعدد روابط زناشوئی را نیازهای فرد مشخص میکند. مطمئنا شما وقتی نیاز دارید تمایل به برقراری رابطه زناشوئی پیدا می کنید. اگر یک قردی در طی 2 روز 5-4 بار رابطه زناشوئی داشته باشد معمولا هر قدر هم نیاز داشته باشد، این تعداد روابط نیازهای وی را برطرف خواهند کرد. اینکه شما توقع دارید که هر روز جندبار رابطه زناشوئی داشته باشید چندان مورد قبول نمی تواند باشد.    محسن :    با سلام من محسن 27 ساله به همراه همسرم مدت 5/1 سال پیش ازدواج کرده ایم ولی متاسفانه در ارتباط جنسی دچار مشکل شده ایم که بصورت خلاصه عرض کنم که هیچگونه ترشحات مایعی چه قبل و چه هنگام و بعد از انجام رابطه جنسی از همسرم خارج نمی شود که خود موجب فشار به تمام نقاط بدن او می شود که بعد از ارضا شدن او (بدون خروج مایع ترشحی) تمام نقاط بدن خود را بصورت محکم فشرده بگونه ای که چند لحظه بعد بقدری خسته می شود که توانایی انجام هیچ کاری را ندارد همچنین مشکل دیگر ما مربوط به دخول آلت تناسلی می باشد که به دلیل داشتن درد از طرف همسرم به هیچ صورت امکان پذیر نمیباشد و تنها راه ارضا ما برخورد آلت های تناسلی می باشد خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی کنید که مشکل مربوط به همسرم به چه شکلی مرتفع گردد با تشکر

پاسخ پزشک : انواع اختلالت جنسی در خانمها خیلی بیشتر از مردان و موضوع خیلی پیچیده تر از مردان است. زوجها اگر آگاهی کافی از فیزیولوژی بدن همدیگر نداشته باشند دچار مشکل خواهند شد. موقع داشتن رابطه زناشوئی موقعی دستگاه تناسلی یک خانم مرطوب می شود که تمایل به داشتن راطه داشته باشد، از داشتن رابطه زناشوئی نترسد، و رابطه عاطفی خوب با همسر خود داشته باشد. اگر یک خانمی به اکراه مجبور به برقرار کردن رابطه زناشوئی باشد، این اتفاق هرگز در وی نخواهد افتاد.

علائمی هم که در پایان رابطه زناشوئی در همسر شما اتفاق می افتند دلیل آن این است که احتمالا همسر شما به ارگاسم نمی رسند یعنی ارضاء نمی شوند و این معمولا برای خانمها خیلی ناراحت کننده است. اگر همسر شما تمایل به درمان داشته باشد به پزشک متخصص مراحعه نمائید. این را بدین دلیل عرض کردم که بردن به زور و اجبار یک فرد به پزشک هیچگونه کمکی به بیمار نمی کند.    عباس :    با سلام خدمت آقای دکتر. در هنگام نزدیکی.بعد از دخول در مدت زمان کوتاهی -گاهی اوقات در کمتر از 30 ثانیه ارضا می شوم.چه کنم که این زمان طولان تر شود تا شریک جنسی ام را ارضا کنم؟ بسیار متشکر

پاسخ پزشک : شما خوانندة محترم بنظر می رسد اشتباه می کنید. علت عدم ارضاء همسر شما انزال زودرس شما نیست. تعریف علمی انزال زودرس عبارت است از، انزال زودتر از دو دقیقه پس از برقراری رابطة زناشوئی. به فرض که با دارو انزال شما از30 ثانیه به5-2 دقیقه افزایش یابد. خانمها برای رسیدن به ارگاسم (ارضاء جنسی) نیاز به زمان دارند (معمولاً حدود 15-10 دقیقه). معمولاً خانمها برای رسیدن به ارگاسم نیاز حتمی به برقراری رابطة واژینال ندارند. بر خلاف مردان، خانمها در یک بار رابطة زناشوئی می توانند چندین بار ارگاسم را تجربه کنند، بدون اینکه رابطة واژینال داشته باشند. هم شما و هم همسرتان نیاز به این دارید که اطلاعات و مهارتهای زناشوئی خود را بهبود بخشید. امروزه در 80-70 درصد موارد می توان انزال زودرس را بطور مؤثر توسط دارو درمان کرد.    ماندانا   :  سایز الت تنا سلی مرد در حا لت ارکشن چقدر باید باشد؟نامزد من 48 سا له هستند و در حا لت ارکشن حد اکثر 7 سانت است میخواستم بدونم سایز نرمال چقدر باید باشه؟و برای کو چکی درمان چیست؟و دایمی میباشد؟و اینکه کو چکی الت مرد میتواند مشکل جنسی بو جود بیاورد؟درمان دایمی میباشد؟ممنونم

پاسخ پزشک : بنظر می رسد که نامزد شما نیازمند بررسیهای بیشتر باشند. تنها راه درمان موثر در این سن ممکن است جراحی باشد.
علیرضا :   باسلام و احترام. خواهشمنداست اعلام فرمایید راههای مقابله با زود انزلالی را بیان نمایید.

پاسخ پزشک : اول باید مشخص شود که آیا شما انزال زودرس دارید یا نه و اگر شما این مشکل را داشتید ابتدا دارو درمانی توصیه می شود.

   

   
    مهدی  :   با سلام خدمت شما آقای دکتر مشکل من کوچکی و لاغری آلت جنسی می باشد لطفا مرا راهنمایی بفرمایید و درمان علمی می خواهم . سن 27 سال آندازه آلت در حالت بلند شده 10 سانت قطر باریک سوال دوم بزرگی زیاد بیضه راست بدون درد و کوچکی و شل شدگی بیضه چپ همراه با درد موقع دست زدن آیا بیضه من مشکلی دارد؟ با تشکر از شما

پاسخ پزشک : اندازه دستگاه تناسلی مثل قد و وزن در افراد مختلف متفاوت است و غیر قابل تغییر می باشد. جالب است که تا یک دهه قبل اندازه دستگاه تناسلی مردان اصلا در جامعه مطرح نبود امروزه با انبوه تبلیغات واهی به مردان القاء می کنند که دارای مشکل هستند و جهت برطرف کردن مشکلشان هم انواع دستگاهها و داروها را پیشنهاد می کنند. اگر یکی از بیضه های شما بزرگ شده است حتما نیاز به بررسی دارید.    مصطفی    : باسلام بنده 34سال سن دارم وبه مدت 9سال است که ازدواج کرده ام .بنده هنگام نزدیکی باهمسرم بسیار زود ارضاءمیشوم از اول هم این مشکل برای من وجود داشته .دکتر پیشنهاد چه دارویی را برای رفع این مشکل میکنند .باتوجه به اینکه بنده به هیچ نوع بیماری هم دچار نیستم.وایا دارویی هست که از داروخانه بدون نسخه پزشک بتوان ان را تهیه کر یاخیر؟ باتشکر وتجدید احترام

پاسخ پزشک : اول باید مشخص شود که آیا شما انزال زودرس دارید یا نه و اگر شما این مشکل را داشته باشید ابتدا دارو درمانی توصیه می شود.    KAZEM :    سلام همسرم سرد مزاج است و علاقه ی بسیار كمی به رابطه دارد دائم میگه اذیت میشم
پاسخ پزشک : سرد مزاجی در خانمها یک مشکل نسبتا شایعی است. اگر مشکلی در رابط عاطفی با همدیگر ندارید و همسر شما تمایل به درمان دارد، شما از مراجعه به پزشک متخصص سود می برید.    مینا :   باسلام .برای درمان پرموئی از قرص دیان استفاده میکنم آیا برای پیشگیری از بارداری هم موثر است؟ در صورتی که موثر باشد اگر یکشب سر ساعت مشخص شده اش نخورم آن ماه باید جلو گیری کنم؟
پاسخ پزشک : آن از بارداری هم جلوگیری می کند. در صورت فراموش شدن یک نوبت اگر تا 12 ساعت یادتان افتاد دارو را مصرف کنید و گرنه منتظر موعد دوز بعدی باشید. 


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مینا
سلام وقتتون بخیر . من ۷ سال هست که ازدواج کردم همسرم از اول تمایل زیادی به رابطه جنسی نداشت رابطه ما از همون اول حدودا ماهی یکی دو بار بود اخیرا من هم دیگه تمایلی ندارم.از نظر هرمونی و جسمی همسرم مشکلی نداره مشکل زود انزالی هم نداره مشکل جدیدی که داره اینه که ۴ ماهه متاسفانه نعوظ کامل نداره اگه قرص بخوره خوب میشه ولی میگه سر درد میشه و نمیخوره .خودش هر دفعه کلی ناراحت میشه و همین که منتظره ببینه این دفعه هم مثل قبل هست یا خوب شده خودش باعث استرس میشه . چند روزه میگه آلتم یه جوریه وقتی فشارش میدم خوبه . از دکتر رفتن هم فراریه ،هرچند چند سال پیش به زور بردمش و آزمایشاتش همه سالم بود دکتر فقط چند تا قرص تقویتی و امپول تستسترون داد که آمپول هارو نزد . امیدوارم کامل توضیح داده باشم .همسرم ۳۰ سالشه و من ۲۷ .کلا حس میکنم اثلا دوست نداره رابطه داشته باشه همین ماهی یه بارم واسه رفع تکلیف در قبال من هست ولی وقتی ازش میپرسم میگه نه دوست دارم
نمیدونم چکار کنم دیگه ،لطفا راهنمایی کنید .بسیار ممنونم
امین
امین هستم ۲۳ سالمه من زیر پوست آلتم یه چیزی مثل سنگ ریزه دارم وقتی بهش دست میزنم حرکتم میکنه میشه بگین چی هستش نگرانم
جایینو
از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !
Maede
سلام من یک خانم 20 ساله هستم ک یک ساله ازدواج کردم من قبلا خود ارضایی داشتم و حالا مشکلم اینه ک من موقع رابطه جنسی ارضا میشم ولی هیچ مایعی از من خارج نمیشه و خیلی نگران این موضوعم لطفا راهنماییم کنید
مهراب
سلام اقای دکتر من 18 سالمه وزنم 55 و التم در حالت کشیده 14 سانت میشه وحدودا لاغر..این مشکل داره؟ اگه مشکل دارم راه حلی هم هست؟
s.m.m.d.
با سلام ب شما دکتر عزیز..من یک مرد25ساله هستم..1ساله که متاهل شدم و میل جنسیم خیلی کمه اولایل ازدواج بهتر بودم گاهی میشه2هفته میل ندارم و بعد میل که به سراغم میاد تحریک میشم و چند روز رابطه جنسی دارم و دوباره میلی سراغم نمیاد..دکتر آلتمم خیلی سفت نمیشه قرص تادافیل وآفرودیت و پنتافیل هم اسنفاده می کنم ولی تحریک نمیشم ازدادوهای گیاهی هم استفاده کردم مشکل روحی وروانی و استرس هم ندارم و قصد بچه دار شدن هم داریم و خیلی دیر تحریک میشم و این یک معزل بزرگ برامون شده اگه میشه راهنمایی لازم را بفرمایید.. مشکل کجاست؟چی کار کنم؟به متخصص ک گفتم گفت احتمالا خون رسانی ب آلت ضعیف باشه اگه میشه مشکلم رو حل کنید..
arezou
سلام خسته نباشید من تازه ازدواج کردم آلت همسرم خیلی بزرگ هستش ما برای انجام رابطه به مشکل بر خوردیم من عاشق همسرم هستم ولی نمیتونم رابطه ای داشته باشم به دلیل بزرگی آلتش درد شدیدی داره دخول برای من و حتی خونریزی هم میکنم برای حل این مشکل باید چیکار کنیم .با تشکر
پویا
سلام من بیست و هشت سالمه و نعوظ بسیار کمی دارم یعنی چند ثانیه سفت میشود و دوباره شل میشود در نزدیکی مشکل دارم انحنای الت هم دارم...امکان بهبود من هست؟
هانی
سلام نامزدم الت تناسلیش 22سانته حالا من میترسم بعدا نتونیم رابطه جنسی داشته باشیم من جثه ریزی دارم ایا اندازه واژن ربطی ب جثه هم داره ؟و یا من میتونم با این اندازه ی رابطه خوب داشته باشم ؟ممنون میشم جوابمو بدین
سلام
من 27 سالمه 7ماهه نامزد کردم. بعد از 1 بار ارضا شدن دیگه التم سفت نمیشه برای حل این مشکل چیکار باید بکنم ؟
التاز
سلام من ٢٤ سالم هست و الان ٤ ساله كه ازدواج كردم.
موقع ي نزديكي خيلي واژنم خيس ميشه از همون ابتدا جوري كه كلافم ميكنه و همسرم ناراضي هست و باعث ميشه خجالت بكشم . ميدونم كه تا يك اندازه طبيعي هست ولي اين خيس شدن زياد باعث سردي رابطمون شده. حتي چند بار بهم گفت حتما مشكلي هست وگرنه اينقدر خيس شدن دليلي نداره. نميدونم چيكار كنم. آيا دارويي هست كه بتونم كنترولش كنم؟!
سلام دکتر.واقعا از حرفی که میخوام بزنم خجالت میکشم...
نمیدونم چطور باید بگم.ولی من 14ساله که بودم بخاطر شرایطم تحریک میشدم و باعث خودارضایی من میشد.تا اینکه چن وقت پیش فهمیدم ناحیه تناسلی ام شل و افتاده شده.از کارام واقعا پشیمونم
الان دختری 18 ساله هستم.ایا راهی هست تا ناحیه تناسلی ام از شکل الانش دربیاد و کوچک و سفت بشه؟
اگه میشه جوابمو بدین چون استرس دارم و بخاطر این موضوع خواستگار های زیادی رو رد کردم.چون این موضوع باعث خجالتم از طرف مقابل میشه
امیر
سلام من ۱۵سالمه هست و ۳ساله ک خود ارضایی میکنم . چند تا سوال دارم لطفا جواب بدین خیلی نگرانم.
۱:بیضه سمت چپم حدود۱ساله بزرگتر از بیضه سمت راستم و بیضه چپم اویزون تر از بیضه سمت راستمه ایا مشکلی هست؟ـ
۲: چند تا (۲۳-۳۰)تا چیز هایه سفید مانند شبیه جوش بالایه بیضه هایم قرار دارد چیزی شده ایا؟
۳:بیضه هایم بی دلیل درد میکنند ایا چیزی شده ؟
۴:التم در هنگام نعوض (شق کرده)به بالا می اید چیزی شده؟
۵:اندازه نرمال الت تناسلی فردی ۱۵ساله چند است؟
لیلا
سلام لیلا هستم ۱۹ ساله تو اولیین رابطه با همسرم ارزا نشدم الان تقریبا دو روز میگذره و یه حسی اذیتم میکنه انگار یه چیزی درونه رحمم هست میخواستم بدونم باید با خودارزایی این مشکلو حل کنم یا چاره اش چیه؟
Nili
سلام ..من و همسرم الان 5ساله ازدواج کردیم .در اوایل زندگیه مشترک رابطه زناشویی بدون مشکل داشتیم اما الان حدود یک سال هست که همسرم برای برقراری رابطه بهانه گیری میکنه و با اصرار بنده هر ماه یکبار رابطه داریم..و حدودا مدتیه که بین رابطه دچار اختلال در نعوظ میشه و الت تناسلیش شل میشه که این موضوع من را خیلی نگران و عصبی میکنه.لطفا راهنمایی کنید با سپاس!همسر بنده 28ساله خودم 26سالمه
امیر علی
سلام . اگر قسمتی از پوست التم پاره بشه چه کاری باید بکنم . ممنون میشم کمکم کنید
رضا
سلام بنده حدود ۲ سال خود ارضایی میکردم و ۲ ماهم هست ترک کردم فقط میخواستم بدونم اندازه آلت و بیضه هایم که مقداری بزرگ شده اند به حالت اولیه برنیگردد و کوچک میشود ؟
علی
سلام.آلت تناسلی من بیشتر وقتا در حالت نعوذ هست و اذیتم میکنه با کوچکترین فکر یا حرف زدن با جنس مخالف سفت میشه ممنون میشم کمکم کنین
علی وثوقی
من چندسال پیش برای بزرگ شدن آلت از روش پنیمور استفاده کردم ولی بعد از چند بار متوجه بی حسی التم شدم بطوریکه التم را مثل قدیم حس نمیکنم و به سختی به انزال میرسم و مثل قدیم لذت بخش نیست و زمانش کم است .موقع ادرار هم این بی حسی وجود دارد و هم منی ام و هم ادرارم کمه به سختی خارج میشوند .تو سایتی خوندم که اعصاب التم دچار آسیب یا قطعی شده .ایا راه درمانی وجود دارد یا خیر ؟ با این قضیه چطور باید کنار آمد ؟ ممنون
Essi8
با سلام و خسته نباشید .من مدتیه الاتم زمان نعوظ و در حالت نعوذ بسیار درد دارم و الان کم کم متوجه شدم دوروبر سر الاتم بنفش رنگ و ب طرف چپ کج داره میشه و پوست الاتم کشیده شده و دقیقا مثه ی نایلون که از دو طرف بزور بکشیش و و اون قسمت نایلون ک کشیده شده مشخص بشه پوست الاتم دقیقا اینجوری شده و خط کشیده شده پوستش معلومه و انگاری این پوست برای الاتم تنگه و بدنه الاتم در پوستش زیاد فشار به پوست الاتم میاره خواهشا کمکم کنید ...سپاس گذارم
با سلام،من ۲۸سالمه.چند وقت پیش به خاطر رگ سیاتیک دچار مشکل در راه رفتن شدم،که با زالو درمانی مشکل من رفع شد ،والان مدتی است ازدواج کرده ام و در حین رابطه جنسی الت تناسلی من شل و سفت می شود.چیکار باید بکنم
عباس
يكى از رگ هاى بيضع ام باز شده بود عملش كردم ، الان حدود شش روز ميگذره از عملم ولى التم حس بلند شدن نداره ، خواستم ببينم مشكلى داره؟
سید عبدالوهاب
سلام من 28 سالم خیلی ساله خودم.ازجا می کنم الت کم اب میاد بدون فشار وغلیز نمی شود چکار کنم
majid
سلام آقای دکتر آلت من یکم به سمت چپ کج هستش علت چیست و روی آلت تناسلی من یک بر جستگی به وجود اومده که در هنگام نعوذ خیلی واضح هستش بگم که این برجستگی چند سال پیش یکم کوچیک بود ولی حالا بزرگ شده این چه بیماریه علتش چیست لطفا کمکم کنید به سوال من پاسخ بدهید ممنون
مجید
سلام . من برای کار مدتی از همسرم دور میشم تو این مدت همسرم علاقه شدیدی به رابطه جنسی دارد ولی زمانی که پیشش هستم این رابطه را یا بیان نمیکنه یا خیلی کم است چکار کنم آقای دکتر
حیدری
خیلی برنامه عالی است.
حیدری
خیلی برنامه عالی است.
علی
سلام آقای دکتر؛من ۴۰سالمه وازمشکل بزرگی آلت تناسلی وبیضه هام رنج می برم،حدود۲۰سال پیش که به خاطرهمین موضوع به پزشک مراجعه کردم،تشخیصش واریکوسل بود؛امامشکل بزرکی بیضه هام وآلت تناسلیم حل نشده به طوری که حجم بزرگی آنهاحتی ازروی شلوارهم نمایان است.میخواستم بدونم برای این مشکل درمان وراه کاری وجودداره یانه؟
ALI
اینجا پاسخ داده نمیشود
مهیار
سلام من نوجوان 16ساله هستم من مشکل نرمی آلت تناسلی پیدا کردم یعنی آلت تناسلیم نرم شده و بزرگ نمیشه چون تازه بعد از این موضوع خودارضایی رو گذاشتم کنار میخواستم بپرسم آیا خوب میشم یا چیکار کنم خوب شم؟
علی
سلام . خسته نباشید
من ۱۹ ساله ازدواج کردم ۵ساله پیش عمل وازکتومی انجام دادم قبلا من این جوریم نبودم و بعد از۱ سال بعدازظهر عمل هفته ای ۲بار تحریک جنسی می شوم ولی التم همیشه خوابده ۱۰ دقیقه با التم ورمیرم تا التم راست میره و این کار من و همسرم را آراز میدهد خواهشمندم مرا یاری فرماید
مهديس
سلام من همسرم هنگام رابطه جنسی التش بزرگ ميشه ولي راست نميشه ميخواستم بدونم اين مشكله يا نه
ایشون برای معاینه به پزشک اورولوژی باید مراجعه کنند.
عليرضا
سلام ميخواستم بپرسم من داراي زود انزالي شديد هستم وكمتر از ٢٠ ثانيه انزال ميشم بايد پيش كدام متخصص بريم در هيچ يك از جواب هاي دوستان نگفتيد پيش مدام دكتر بايد رفت اگه بگين ممنون ميشم جواب حداقل امكان به ايميلم بفرستيد تشكر ممنون ازتون بابت سايت خوبتون
برای معاینه و درمان باید به متخصص اورولوژی مراجعه کنید
عرفان
سلام.میخواستم بدونم علت کوچک بودن سرالت چیه
حامد
جالب اما کاسی های خود را داشت اگر به همراه تصاویر بیان شود بهتر نخواهد بود
مهران س
سلام من 38 سالمه چند ماهی با یک خانم مطلقه رابطه دارم و کلا رابطه جنسی ما سه چهار بار بیشتر نبوده ولی با همسر خودم نمیتونم رابطه برقرار کنم نه که نشه بلکه اصل هیچ حسی ندارم نعوظ به سختی ایجاد میشه و زودم از بین می ره میخواستم راهنمايم کنید.
پریسا
سلام
من دختر 19 ساله ای هستم و تا به حال رابطه جنسی نداشتم،اما از واژنم شاهد خروج هوا هستم و این مسئله من را نگران کرده،میشه توضیح بدید که علتش چی میتونه باشه؟
امیر
سلام آقای دکتر من 29سال دارم . روی کلاهک و پوست آلت تناسلیم خیلی چروک افتاده. میخام بدونم میشه با کرم یا کار خاصی این چروک هارو کم کرد. چه راه درمانی برای رفع مشکل پیشنهاد میکنید؟
حسین
من امروز با نامزدم نزدیکی داشتم و همسرم بعدازظهر خونریزی داشت الان موندیم که ایا پرده بکارت همسرم پاره شده یانه و خونریزی مربوط به چیز دیگه ای هستش
لطفا راهنمایی کنین
افشین
سلام خدمت اقای دکتر
من 25سالمه از همون بچگی به جوراب نازک و پاهای خانم ها حساس بودم و الانم هنوز این عادتمو نتونستم ترک کنم تو هر رابطه جنسی ک تا بحال داشتم با این 2مورد شهوتی شدم میخواستم بدونم مشکلی برام ایجاد نمیکنه?
سوال دومم آلت تناسلی من انحراف داره به سمت چپ چکار باید کرد?آیا ربط ب بزرگی آلتم داره چون بزرگه
حسین
با عرض سلام.
من 26 سالمه و یک ماهه ازدواج کردم.موقع نزدیکی هر کاری میکنم.خانومم هر کاری میکنه آلتم سفت نمیشه و یا اصلا بلند نمیشه.
دارم دیونه میشم.
لطفا راهنماییم کنین.
فردین
سلام
من 26 سالم است مدت چند سال است که آلتم در زمان نزدیکی سفت نمیشود ومجبورم که از دارو های تقویت جنسی استفاده کنم آیا این مشکل قابل درمان است یانه؟
لطفا راهنماییم کنید
شيدا
با سلام من ٧ ساله ازدواج كزدم اوايل هسچ مشكلي نداشتم اما ٢ سال است كه موقع رايطه وقتي شروع ميكتيم شوهرم التش بلند ميشه ولي بعد از چند دقيقه ميخوابه و نميتونيم رابطه داشته باشيم ، علت چي ميتونه باشه
سینا
سلام
من 28 سالمه. مدت 1 سال است که ازدواج کردم. اوایل رابطه جنسی من و همسرم نرمال بود ولی نمیدونم چرا حدود 3 ماهه من از انزال هیچ لذتی نمی برم . البته من واریکوسل نوع 2 هم دارم می خواستم ببینم مشکل چیه
با تشکر
شاهین
سلام این اتفاق برای اولین بار تو زندگیم افتاده اونم تو سرالتم هنگام ادرار بدجوری خارش سوزش داره علت چیست آیای بیماری خطرناکی هستش ممنون از شما
علي
سلام من از بعد بلوغ متوجه دانه هاي سفيد روي كل التم شدم ولي بي درد و خارش و سوزش و ٢-٣ تا جوش ريز زير قسمت مثلثي التم تو رو خدا الان جواب بدين و نگين برو دكتر ايا احتمال داره سرطان باشه؟؟
شيرين
سلام،مدت چهار ماه است كه عقد كرده ام،همسرم مرد خوبيست،منتها بسيار احساساتي ست،من از نظر احساسات،سرد هستم،بعضي وقت ها حس ميكنم به او علاقه اي ندارم،انتخابم عاقلانه بود ،با اين اميد كه بعد ها عشق بوجودمي آيد قبول كردم ،اما بعد از گذشت چهار ماه هيچ نشانه اي از عشق در خود نميبينم،نميدانم چه كار كنم،لطفا راهنمايي بفرماييد
baran
سلام بعضي وقت ها به هنگام دخول خيلي سردم ميشه دليلش چيه?
abolfazl
عالی
مهدی
سلام...بعضی از صبح ها موقع بیدار شدن التم نعوظ ندارد...مشکل چیست و راه درمانش مختصرا چه میباشد؟ ممنونم
Nooshin
با سلام و وقت بخير
سوالي كه از خدمتون داشتم اينكه من حدودا ٤ماه از عمل لاپاروسكوپيم ميگذره كيست آندومتريوز در تخمدان راستم داشتم
بعد از اين مدت الان تقريبا سه باره كه در خواب هنگام جنب شدن درد شديدي در ناحيه رحم و تخمدانم ميپيچه كه با درد از خواب بيدار ميشم و اينكه من مجرد و باكره هستم. ميشه علت درد واسه عملي كه كردم باشه اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم.
رامین
با عرض سلام خدمت استاد و دکتر
بنده یه مشکلی که دارم التم همیشه نعوظ هس یعنی خیلی وقتا ذوقتی از خواب بیدار میشم یا با یکی یکم احساسی میحرفم
الان نامزدم وقتی خونشون میرم وقتی میبینمش یا میحرفیم اصلا کلا ابروم میره در صورت امکان راهنمایی کنین با تشکر
نیازی
با سلام...من پنج ساله ازدواج کردم و چند ماهی است که منتظر بچه هستیم ولی همسرم از ابتدای ازدواج در برقراری روابط جنسی بسیار ضعیف بود...آزمایش داد ولی از نظر پزشک مشکلی نداشت..احساس میکنم خودش دوست نداره و این امر بسیار باعث آزار من شده است...فرصت رو برای بچه دار شدن از دست میدهیم...استرس و اضطراب من بالاتر میرود و برای شوهرم حتی ذره ای اهمیت ندارد...در حالت عادی تا یک ماه هم نیاز به برقراری ارتباط ندارد...آیا او مشکل روحی یا سرد مزاجی حاد دارد؟
امیر
الت من کمی کج است ایا مشکلی دارد ولی فک نکنم 30درجه باشد کمتر از ان است
سعید
سلام من وقتی ترک سگار میکنم سر الت تناسلیم چروک میشه و پوست دور ختنگاهم نازک میشه علتش می تونه چی باشه ؟
ZOHRE
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما.
من دختر 21 ساله هستم من وقتی با شوهرم نزدیکی میکنم و ارضا میشوم چشمهایم درد و سوزش میگیرد . ایا علت خاصی دارد و یا اینکه مورد خاصی نیست لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
حبیب
من بعد از انزال نوک آلتم تقریبا مقداری قرمز و باد میکنه وبعد از سه چهار ساعت به حالت عادی برگرده علتش چی ميتونه باشه
ناشناس
سلام من سوالی دارم ممکن است آلت تناسلی مرد درحدود ۴۰سانت باشد؟لطفا جواب بدید
مهدی..
سلام.من حدود ۵..۶سالی هس ک دچار استمنا بودم و الان ترک کردم احساس میکنم نخاعم اسیب دیده سوال من اینه ک اگر ازدواج کنم بر اثر نزدیکی نخاعم بهتر میشود یا بدتر و یا فرقی نمیکند؟باتشکر از شما
وحيد
سلام چند وقت هست كه بعد از انزال خيلي يخ ميكنم تاحدي كه ميلرزمو فكم بهم ميخوره دليلش چي ميتونه باشه
سلام من 27 سالمه من در زمان برقراری رابطه آلتم راست و سفت نمیشه ولی در هنگام خودارضایی مشکلی ندارم ممنون میشم اگه داروی گیاهی و شیمیایی یا راهنمایی بخصوصی که کمک کنه بدید
محمدرضا
سلام آقای دکتر در حالت عادی طول آلتم بین 1 تا دو سانت است و وقتی بزرگ میشود کمتر از 8 سانت میشود در بچگی تصادفی داشتم احساس میکنم ممکنه تاثیر گذاشته اما در کل نظر شما برام مهمه سنم 32 هستش ازدواج کردم دوتا بچه هم دارم همسرم همیشه شاکیه چکار کنم ممنون میشم کمک کنید تو شهر ما مثل شما نداریم
مهرداد
سلام
یک ساله ازدواج کردم و هیچ مشکلی نیست اما وقتی تا انتهای آلت وارد میکنم سر التم درد میگیرد؟ این برخورد و درد طبیعی است؟ این درد موجب میشود تا از نعوذی خارج شود. راه کار چیست؟ برخورد با کجاست؟ با رحم؟ چون دیگر پرده ای درکار نباید باشد حتی اگر ارتجاعی باشد این درد غیر طبیعی است درسته؟ مرسی
سمیر
با سلام .بعد از اتمام مقاربت خانمم خیلی سردشان میشود ایا این عادی میتونه باشه و چرا سردشان میشود ؟؟؟؟؟
AMIR.M
من جوانی ساله هستم و حدود یک سال است که بعد از ارضا شدن الت و بالای الت من درد شدید میگیرد میخواستم بدونم مشکلم حاده یا نه و باید پیش چه دکتری بروم
ماجده
با عرض سلام خسته نباشین ...همسرم25 سالشه وقتی میخواد بخوابه التش بلند میشه تا اینکه چشمش رو میبنده التش بلند میشه ....همیشه مینطوره یعنی 4 ساله ازدواج کردیم اینطور هست
میشه بپرسم ببرا چی هست ؟؟؟؟
باتشکر
مریم
با سلام
دختری 25 ساله هستم.چند ماه هست که نامزد کرده ام. با همسرم تصمیم به انجام اولین سکس مان گرفتیم.من قبلا هیچ نوع رابطه جنسی نداشته ام اما حرف ها و مشخصاتی که همسرم درباره دخترانی که سکس را تجربه کرده اند(حتی سکس مقعدی) بسیار نگرانم کرده است.
همسرم می گوید حتی اگر دختر باکره باشد و کسی دست به سینه او زده باشد شکل سینه اش تغییر می کند. و مشخصات دیگری مثل پف کردن صورت/بزرگ شدن ران ها و باسن/تغییرات نوک سینه بیرون زدن و بزرگ شدن قسمت قهوه ای دور آن و افتادگی سینه/
شکل اندام من از همان کودکی توپر بوده و باسن نسبتا بزرگی دارم.
سوال من از شما این هست که آیا واقعا تغییرات هورمونی بعد از ارگاسم حتی بدون از دست دادن بکارت باعث تغییرات فیزیگی میشود؟وتعییراتی که ذکر کردم واقعیت دارد؟
باسلام.تغییراتی که عنوان کردید به هیچ عنوان جنبه علمی ندارد و ثابت شده نیست.
محمد رضا
با سلام و خسته نباشید.24 ساله هستم و مشکل کجی آلت تناسلی دارم.میخواستم بدونم بهترین و موثرترین روش درمان که عارضه نداشته باشه چیه و آیا استفاده از دستگاه اکستندر برای درمان کجی موثره؟
با تشکر
محمد رضا
با سلام و خسته نباشید.24 ساله هستم و مشکل کجی آلت تناسلی دارم.میخواستم بدونم بهترین و موثرترین روش درمان که عارضه نداشته باشه چیه و آیا استفاده از دستگاه اکستریوم برای درمان کجی موثره؟
علی
با سلام
من ۲۴ سالمه و میل جنسی زیادی دارم بعضی روزا تا ۳ بار هم نیاز به تخلیه منی دارم. ایا میل جنسی زیاد دلیل بر بیماری است؟
با سپاس فراوان
shanli
سلام - دختر من 19 سال و 10 ماهشه - و پريود نميشه چندين بار به دكتر بردم - مشكل هورموني نداره و تخمدان هاش ضعيف هست و هر بار با قرص ياسمين پريود ميشه و لي اگه نخوره هرگز نميشه - تحت درمان طب سنتي هم قرار گرفته طب سوزني هم شده ولي نتيجه نداده خيلي نگرانش هستم - آيا در آينده مشكل بارداري خواهد داشت- با سپاس
Alireza gh
سلام من پسری 16 ساله هستم اندازه التم در حالت بلند شده 16 سانت است نگرانم از این بلند تر نشه تا به حال نزدیکی نسبتا زیادی داشتم خواهش می کنم جوابم بدین ممنون
رويا
با سلام
مدت ٨ ماه كه ازدواج كردم
همسرم شخصي سرد هستند با اين حال هفته اي ٢،٣بار به خوايسته ي من رابطه داريم مدتي است همسرم شبها در خواب جنب ميشوند
ايم مسئله من را بسيار ناراحت ميكند
ميخواستم علتش يا بدانم اين فكر كه اگر همسرم فردي سرد است پس چرا در خواب جنب ميشود به شدت آزارم ميدهد در ضمن ٣٠ ساله هستن و من ٢٤
لطفا راهنمايي بفرماييد
عزت
با سلام. من 20 سال سن دارم و مجردم اندازه الت من در حالت راست حدود24 سانت است ایا این خوب است یا خانم ها قادر به تحمل الت من هستند یا نه
رضا
با سلام بیضه سمت چپم کمی له شده آیا دوباره خوب میشه یانه ؟
ندا
با سلام.. نامزد من مشکل دیر انزالی دارن حتی در مواقع نزدیکی شاید تو 4ساعت هم ارضا نمیشن خودشم از این مسله ناراحته چه راحلی رو پیشنهاد میکنید؟
مرضی
سلام .شوهر من ۵۵ سال سن داره.چند وقتی هست موقع نزدیکی تحریک میشه .آلت سفت میشه و دخول میکنه بعد از چند دقیقه از نزدیکی که باید ارضا بشه متاسفانه نمیشه.آلت بدون خارج شدن مایع منی نعوظ رو از دست میده
mehdi
سلام،خواهشاکمکم کنید من زمانی که میخواهم با همسرم نزدیکی کنم آلتم زیاد سفت نمیشود که بتونم به راحتی دخول را انجام بدم با هزار بدبختی وارد میکنم زمانی هم که وارد شد باچند بار حرکت سریع ارضا میشم حتی از آنچه که فکرش را بکنید کمتراز5دقیقه
توروخدا راهنماییم کنید همین موضوع خیلی اعصابم رابهم ریخته نه به خاطر خودم بلکه به خاطر همسرم که نمیتونم درست باهاش ارتباط برقرار کنم و ارضاش کنم.
لطفا در وبلاگم در قسمت نظرات جوابم رابدید
مرسی
سن 34 سال، عاشق نزدیکی هستم و همش به همسرم التماس میکنم ،کمکم کنید چه کنم ؟ حس میکنم همسرم اذیت میشه و اینکارو دوست نداره ولی با خانم های دیگه ارتباط داره ، دارم دیونه میشم
بابك
باعرض سلام.ببخشيدمن 23سالمه ازدواج نكردم اطراف كلاهك آلتم جوشهاي ريزي هست ازبجه كيم اينطوريه اصلااذيتي ومشكلي نداره،رفتم بزشك عمومي كفت بدختنه شدي مشكلي نداره توروخداراهنماييم كنين ميترسم كمكم كنيدلطفااكه ميشه جوابو بهم ايميل بدين باتشكر.
آیا خود ازضایی روزی 3 بار. در ریزش مو و سلامتی تاثیر دارد ؟
در ضمن طبع بسیار گرمی دارم.

روزی 2 بار چی ؟
روزی 1 بار چی ؟
امید
سلام اقای دکتر خستنه باشی اقای دکتر بنده 25سال سن دارم موقعه ای که جند روزی متلا ده روز یا بیشتر منی از بدنم نیاد بیرون و بعدش منیم بیاد رنگش یه کم متمایل به زرد میشه لطفا راهنماییم کنین که مشکلی وجود نداره
zahra
سلام.خسته نباشید.ممنون از سایت خوبتون و اطلاعات مفیدتون.منم ۱سوال داشتم من در حال حاضر عقد هستم موقع نزدیکی من و همسرم اگه حالت ما جوری باشه که واژن من زیاد باز بشه احساس میکنم که هوا به داخل واژن من میره.و بعد از بیرون آوردن آلتهوا داخل واژن من با صدا خارج میشه که باعث خجالت من میشه.من ورزشکارم بعد از ازدواجم وقتی ورزشای سنگین مثلا دراز نشست میرم هوا به داخل واژن من میره و باصدا خارج میشه.من نمیدونم این مشکل از چی هست؟فقط به این مساله شک کردم که الان به مدت ۳ساله که من شورت خیلی تنگ به همراه گن فوق العاده تنگ استفاده میکنم.که موقع ورزش وقتی شورت یا گن پامه این مشکل واسم ایجاد نمیشه.ممکنه از عوارض تنگی این شورت و گن باشه.یا چیز دیگست.ممنون میشم کمکم کنید
نوید
با سلام من 22 سالمه حدود 1سال و نیم پیش عمل واریکوسل دو طرفه انجام دادم(طرف چپ درجه 3 و طرف راست درجه 1)قبلا رگهای بیشه سمت راست نازک بود اما جدیدا درشت تر شده که البته تو این مدت فعالیت جنسی زیادی داشتم اما رگها اصلا مشخص نیست و دردی هم ندارم و حالت تجمع کرمی شکل خم وجود ندارد و سایز بیضه هم مثل قبل است میخواستم بدونم این درشتی رگ چه دلیلی داره؟یعنی باز واریکوسل دارم؟
الياس
سلام الات من خيلي بزرگ و كلفته حدود 40 سانت ايا راهي براي كوچك شدن دارد
nefis
,مگه ممکنه که ۴۰سانت باشه ، اشتباه نمیکنی؟
خان
روی الت من چیزی شبیه غده بوجود امده سمت راست زیر کلاهک.علت و درمان ان چیست با تشکر
علیرضا
سلام.من 18 سالم التم 12 سانت هست آیا در رابطه(نزدیکی)مشکلی پیش نمیاد و می تونم موفق بشم تو ی این کار یا نه آلتم کوچیک برای این کار
mahmud
با سلام و خسته نباشید
برای درمان جوش ها مثل دانه های ریزی که زیر کلاهک آلت وجود دارد چیست ؟ آیا خطراناک هستند؟
علی
سلام من بیست و چهار سالمه واصلا تا بحال در خواب جنب نشده ام مشکلم چی هست
هومن
با سلام...
من19 سالمه و احساس میکنم التم بیش از حد کوچیکه میخاستم بدونم واسه درمان باید چیکار کنم و اگه باید به دکتر مراجعه کنم پیش چه دکتری باید برم؟؟؟
مرتضي
باسلام من مردي 50ساله ام داراي طبع بسيار گرم وداراي ميل جنسي بالا ويك روز درميان تمايل به نزديكي دارم وديرانزال هستم وداراي التي نسبتآ بزرگ آيا دراين سن نزديكي زياذ برايم مضررنميباشد
سیمین
با سلام من 28 سال و شوهرم 36 سال داره بعد از هر بار نزدیکی سر و گردن و صورت شوهرم جوشهای چرکی بزرگی می زند علتش چیه این حالت هم وقتی که عفونت واژن دارم و هم وقتی که هیچ عفونتی ندارم رخ می دهد ضمنا ما 5 سال است که ازدواج کرده ایم و از اول به همین نحو بوده علت چیست؟
محمد
با سلام پسری19 ساله هستم زیر کلاهک آلت تناسلیم حدود یک سال میشود ک دو جوش زیر پوستی زده است یک کمی سفت است وقتی به آن دست میزنم نمیدونم چیکار باید بکنم صبر کردم خوب شود اما نشد آیا باید بروم دکتر ممنون از شما
احسان
باسلام.من من مدت دوماهه خودارضائی رو ترک کردم وتاحالا حتی تو خواب هم جنب نشدم اخه قبلا مثلا تو ماه رمضان که این کار رو به مدت یک ماه ترک میکردم گهگاهی تو خواب جنب میشدم اما الان مدت دو ماه حتی توخواب هم محتلم نمیشم اما اینم بگم سرد مزاج نیستم اتفاقا فوق العاده گرمم وتوی طول روز به کمک خدا ونماز خودمو کنترل میکنم...میخواستم ببینم مشکلی ندارم.البته بعضی اوقات هنگام ادرار یکم منی خوارج میشه...با تشکر
sina
سلام خسته نباشید من متاهل هستم مشکل من زود انزالی در رابطه باخانومم یه دارو قرصی چیزی معرفی کنین که این مشکل من برطرف شه ممنون ازتون
دنى
سلام، من ١٧ سالمه و مشكله من تيرگي و بد رنگي خيلي زياد التم هستم، و زير كلاهك التم مدت خيلي زيادي هست كه دونه هايي شبيه به گوشت اضافي زده، و اين منو خيلي ناراحت كرده، با تشكر از زحماتتون.
سلام آقای دکتر شما همش گفتین انزال زودرس با دارو قابل درمان است اما چه دارویی؟
رها
با سلام ...ميخواستم بپرسم من دختري 20ساله هستم و روي الت تناسلي ام دانه هاي گوشتي ريزي ميبينم كه به تازگي به وجود امده و درحد 4-5دانه است به نظرشما علتش چيست؟؟؟؟
مبین
سلام! 18 ساله هستم.
به بیضه ی چپ من چیزی مانند رگ چسبیده است وزمانیکه انزال میشم به مدت یک روز این رگ - که از بیضه خارج شده و حدود 5،6 سانتی متر هست - بزرگ تر شده وبیضه ی چپ را پایین تر می آورد. میخواهم بدانم مشکل کجاست؟
هارس
با سلام .ببخشیدمن 22 سالمه الان حدود 1 سال که روی پوست بیضه هام جوش در اومده زیاد هم هستش ، جوشهای سفید زیر پوستی واین جوشها سر بازنکرده لطفا راهنمایی کنید.با تشکر
2.07679s, 114q