پیاده‌روی سبب ایجاد عروق جدید در قلب می‌شود

۱۳۹۰/۱۲/۱۳ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 43690
سلامت نیوز: یک فوق تخصص قلب و عروق گفت: پیاده‌روی سبب ایجاد عروق جدید در قلب می‌شود، حتی یک بیمار دیابتی که گاهی عروق در پا دچار تنگی می‌شود، که ممکن است به قطع پا منجر شود اگر روزانه پیاده‌روی منظم انجام دهد این مشکل به وجود نمی‌آید.

شکوفه حاجی صادقی در گفت‌وگو با فارس در مورد تأثیر بیماری دیابت بر قلب اظهار داشت: دیابت، بیماری شایعی است که اغلب خانواده‌ها با آن درگیرند، دیابت، مادر بیماری‌هاست که باعث تنگی رگهای بدن و اسکروز یا تنگی در عروق می‌شود، چرا که عروق در همه اعضا وجود دارد.

وی درباره اقداماتی که باعث می‌شود یک بیماری دیابتی دچار تنگی عروق نشود یا به تأخیر بیفتد گفت: بیماران دیابتی باید قند خون را دقیق و به موقع اندازه‌گیری کنند و رژیم غذایی مناسب را در پیش گیرند و ورزش و پیاده‌روی کنید.

این فوق تخصص قلب و عروق تصریح کرد: بیماران دیابتی بهتر است روزانه به صورت منظم، روزی نیم ساعت به صورت ناشتا پیاده‌روی کند، چون فرد زمانی که شروع به فعالیت می‌کند، میزان نیاز اعضا به خون بالا می‌رود و اگر تنگی در عروق و به خصوص در قلب ایجاد شده باشد، به واسطه بروز پدیده‌ای در بدن نیاز برای ایجاد عروق جدید در قلب به وجود می‌آید.

وی تأکید کرد: به بیان دیگر اگر فردی بیماری قلبی دارد، پیاده‌روی سبب ایجاد عروق جدید در قلب می‌شود. حتی در یک بیمار دیابتی گاهی عروق در پا دچار تنگی می‌شود که ممکن است به قطع پا منجر شود، اما اگر روزانه پیاده‌روی انجام شود این مشکلات به وجود نمی‌آید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.16898s, 18q