۲۰ داروخانه متخلف در تهران تعطیل شدند

۱۳۹۰/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۷ - کد خبر: 43742
سلامت نیوز: معاون دارویی سازمان غذا و دارو گفت: با تشدید نظارت بر داروخانه‌ها طی دو ماه گذشته ۲۰ داروخانه متخلف در تهران تعطیل شدند و میزان قاچاق دارو نیز ۳۵ درصد کاهش یافته است.

محمدرضا شانه ساز در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: برخورد با تخلفات داروخانه‌ها بسیار جدی تر از قبل شده است و با توجه به میزان جرم و تخلف داروخانه اعم از گرانفروشی و دیگر تخلفات، داروخانه‌های متخلف ابتدا به تعزیرات معرفی می‌شوند و با حکم قضایی به میزان جرمشان با آنها برخورد می‌شود و این برخورد حداکثری است.

وی ادامه داد: طی دو ماه گذشته فقط ۲۰ داروخانه در تهران به علت تخلفاتی که داشته‌اند تعطیل شده‌اند و البته میزان داروخانه‌های متخلف که با آنها برخورد شده است، به مراتب بیش از این میزان است.

معاون دارویی سازمان غذا و دارو گفت: واقعیت این است که تعداد بازرسی‌ها از داروخانه‌ها به مراتب نسبت به گذشته افزایش یافته است، بخش مهمی از بازرسی را به انجمن داروسازان واگذار کرده‌ایم تا تعداد بازرسی‌ها بیشتر شود به همین علت قاطعانه می‌گوییم تعداد و میزان تخلفات داروخانه‌ها نسبت به دو سال قبل کمتر شده است.

شانه ساز افزود: اگر داروخانه‌ای خوشنام باشد و پرونده خوبی داشته باشد شاید سالی ۲ تا ۳ بار بازرسی شود اما اگر داروخانه‌ای سوابق خوبی نداشته باشد سالانه بین ۱۲ تا ۱۵ بار بازرسی می‌شود.

وی ادامه داد: طی ماههای گذشته همکاری بین بخشی بین وزارت بهداشت با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات برای مبارزه با قاچاق دارو افزایش قابل توجهی داشته است به طوری که فقط کشفیات داروهای قاچاق طی این مدت ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است و با توجه شدت برخوردها و افزایش بازرسی‌ها کاهش داروهای قاچاق به مراتب بیش از این میزان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26959s, 19q