دانستنی های سلامت

۱۳۹۰/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۸ - کد خبر: 43894
سلامت نیوز: آیا می دانید در محیط اطراف ما همواره انواع باکتر یها، قا رچ ها، ویرو سها، گازهای مضر و بوهای نامطبوع وجود دارند؟

آیا می دانید عوامل میکروبی مانند ویرو سها و باکتر یها از علل مهم سرماخوردگی و عفونتهای تنفسی به ویژه در کودکان، سالمندان و بیماران ریوی میباشند؟

آیا می دانید سالانه به طور متوسط هر کودک پی شدبستانی 5 تا 9 بار و هر فرد بالغ 4 تا 5 بار به سرماخوردگی مبتلا می شود و این امر علاوه بر تحمیل هزین ههای درمان یکی از علل مهم روزهای از دست رفته کاری است؟

آیامی دانید گازهای مضری مانند فرمالدئید، تولوئن و بنزن که از مبلمان، موکت، فرش، لوازم چوبی و چرمی، وسایل پلاستیکی، سطوح رنگ شده، لوازم آرایش و ... متصاعد می شوند سبب بسیاری از سردردها، سرگیجه، سوزش چشم، مشکلات تنفسی و تشدید آسم م یگردند و مقدار این گازها در محیط خانه 2 تا 5 برابر محیط خارج است؟

آیا می دانید میوه ها پس از چیده شدن هنوز زنده بوده و تنفس میکنند و از خود دی اکسید کربن و اتیلن متصاعد می کنند و افزایش گاز اتیلن در یخچال باعث رسیدن بیش از اندازه و در نتیجه خرابی میو هها می شود؟

آیامی دانید یکی از دلایل فساد زودرس و کاهش ارزش غذایی مواد پروتئینی تازه مانند گوشت و مرغ و مواد لبنی مانند شیر، ماست و پنیر، رشد و تکثیر باکتر یها و قار چها روی این مواد است؟

آیا می دانید بسیاری از مسمومیتهای غذایی ناشی از رشد عوامل میکروبی روی مواد غذایی است؟

آیا می دانید بوی مواد غذایی مختلفی که در یخچال نگهداری میشود روی یکدیگر اثر گذاشته و باعث ایجاد مزه و بوی نامطبوع در موادغذایی میشود؟

آیا می دانید هزینه میو هها، سبزیجات، مواد پروتئینی و سایر مواد غذایی فاسد شده در یخچال در طول یک سال چه قدر است؟
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.02943s, 18q