كميته فني مشغول بررسي داروي IMOD براي ورود به پروتكل درماني ايدز است

۱۳۸۶/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4394
كميته فني مشغول بررسي داروي IMOD براي ورود به پروتكل درماني ايدز است

محمد مهدي گويا، در گفت و گو با فارس، افزود: علاوه بر داروي ايمود در فاز دوم برنامه ايدز كشور استفاده از ساير داروهاي مدرن ضد ايدز نيز در حال بررسي است و تلاش ما اين است كه مراقبت با كيفيت‌تري براي درمان بيماران ايدز در كشور داشته باشيم.
وي گفت: فاز دوم برنام ايدز از ابتداي امسال اجرايي شده است و هيچ وقفه‌اي بين برنامه ايدز اول و دوم كشور به وجود نيامده است، محور و اساس اين برنامه ارتقاي كيفيت خدمات درماني به بيماران و آموزش عمومي به افراد در معرض خطر اين بيماري است و نيز اطلاع رساني به بيماران براي محافظت از همسر، دوستان و اطرافيانشان است.
گويا افزود: ما اصرار داريم كه در اين برنامه افراد مبتلا به ويروس ايدز بتوانند از خود و اطرافيانشان حفاظت كنند و در واقع با اين كار يك نوع برنامه پيشگيريانه مد نظر است، در مرحله آموزش به كل گروه جوانان كه بيشتر در معرض خطر اين بيماري قرار دارند مد نظر است.
وي گفت: حفاظت بيشتر از فرآورده هاي خوني، كنترل بيماريهاي آميزشي، اطلاع رساني عمومي به خصوص به معتادان تزريقي، ارتقاي كيفي خدمات درماني و استفاده از دارو و روشهاي جديد درمان از جمله محورهاي اساسي فاز دوم برنامه ايدز در كشور است.
بر اساس آخرين آمار اعلام شده از سوي وزارت بهداشت در زمان حاضر 14 هزار و 554 نفر مبتلا به ايدز شناخته شده در كشور داريم در حالي كه آمارهاي تخميني نشانگر وجود حدود 70 هزار فرد مبتلا به ويروس ايدز در كشور هستند كه بيش از 50 هزار نفر آنها هنوز ناشناخته و ناقل اين بيماري هستند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.92375s, 19q