برای مقابله با خطوط چهره چه کار می‌توانیم بکنیم؟

۱۳۹۰/۱۲/۱۸ - ۱۰:۰۷ - کد خبر: 44041
سلامت نیوز: می‌توانید این مرحله را به تأخیر بیندازید و از داشتن چهره ای هماهنگ و زیبا مطمئن شوید ...

 اولین چروک ها؟ آنها اغلب در کنار چشم یا روی پیشانی ظاهر می‌شوند. این زمان برای بسیاری از زنان، مرحله ای کلیدی است. البته ما می‌توانیم شیوۀ مثبتی برای زندگی مان هم برگزینیم.

خطوط چهره
چروک نوعی چین است که بر روی پوست تشکیل می‌شود. چروک ها بر اثر شل و سست شدن دِرِم، لایۀ عمیق تر پوست که دیگر نمی‌تواند به طور کامل از اپیدرم یعنی لایۀ قابل مشاهده محافظت کند، ایجاد می‌شوند.

بنابراین، پوست کمتر می‌تواند در مقابل از شکل افتادن مقاومت کند، نشانه ها ظاهر می‌شوند و خطوط چهره به وجود می‌آیند. این چروک ها از حرکات چهرۀ ما متولد می‌شوند- زمانی که ما می‌خندیم، زمانی که چشم های مان را گشاد می‌کنیم، زمانی که ابروهای مان را در هم می‌کشیم و پوست مان چین می‌خورد. زمانی که چین ها هزاران هزار بار تکرار شود، فیبرهای پوست مان کم می‌شوند و به اتمام می‌رسند و به محض اینکه حرکت متوقف شود، پوست ظرفیت صاف شدن مجددش را از دست می‌دهد.

محل هایی که چروک ها بیشتر در آنها ظاهر می‌شوند

اولین محل هایی که چروک ها در آنها ظاهر می‌شوند، برای هر شخصی متفاوت است. می‌توان گفت که آنها بنابر عملکردهای همیشگی چهرۀ هر فرد به وجود می‌آیند... محل هایی که تقریباً بیشتر چروک ها، در آنها دیده می‌شوند:

-پنجۀ غاز:
این چروک ها در اطراف چشم ظاهر می‌شوند. آنها خطوط  لبخند هستند.

-چروک شیر:
در بین دو ابرو یک شکل V مانند تشکیل می‌شود. این چروک ها زمانی ایجاد می‌شوند که ابروهای مان را در هم می‌کشیم و جدی می‌شویم.

-چروک های پیشانی:
این چروک های افقی بیشتر بخش های پیشانی را دربرمی‌گیرند. آنها چروک های بیان نگرانی را تولید می‌کنند.

-اطراف لب ها:
اینها همان چروک های کوچکی هستند که اطراف لب ها پدیدار می‌شوند، ناحیۀ لب و اطرافش به طور ویژه حرکت پذیر هستند و بنابراین پوستش حساس است.

برای مقابله با خطوط چهره چه کار می‌توانیم بکنیم؟

چروک های چهره از جوانی بر روی پوست ظاهر می‌شوند (بستگی به سن و نوع پوست هم دارد). اولین درس این است که باید مراقب پوست تان باشید و محافظت از پوست در مقابل پیری را از جوانی، حدوداً از 25 سالگی شروع کنید، حتی می‌توانید از 18 سالگی هم با مراجعه به متخصص پوست، برای این کار اقدام کنید.

این مراقبت های مانع از ایجاد حالات مختلف در چهره نمی‌شوند و بنابراین یک درمان تضمین شده نخواهد بود. اما اگر از پوست به خوبی محافظت شود و اگر تحریک تجدید سلولی به درستی انجام گیرد، دِرِم مدت بیشتری انعطاف پذیر خواهد بود، ضمناً ظاهر شدن چروک ها به تعویق خواهد افتاد. امروزه بسیاری از برندها محصولات مراقبتی در مقابل "اولین چروک ها" را پیشنهاد می‌کنند، این محصولات بدون اینکه خیلی غنی باشد در مقابل شروع پیری پوست مقاومت می‌کنند.

مبارزه با چروک ها، بله، اما با چهره، نه!

روش های دیگری برای مقابله با چروک وجود دارد. یکی از این روش ها مربوط است به حالت هایی که چهره به خود می‌گیرد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که وقتی حال تان خوش نیست، ناخودآگاه اخم می‌کنید، سعی کنید این عادت را ترک کنید. تزریق بوتاکس یک روش اساسی است، در این روش فقط عضلات عامل ایجاد چروک از کار انداخته می‌شوند.

این روش مفید است اما حواس تان باشد:

بنابر مشخصات این روش، این تزریق ها مانع از ابراز برخی حالات در چهره می‌شوند که به آنها عادت دارید. برخی از زنان روش نامناسبی در زندگی دارند. این نکته را قبل از اینکه خود را به زحمت بیندازید، بدانید!

و ضمناً فرامش نکنید که بهترین راه حل این است که هر روز صبح هنگام آرایش کردن، خودتان را عصبی نکنید و چهره تان را همان طور که هست بپذیرید. چروک های چهره فقط نشانۀ گذشت زمان نیستند، آنها بیانیۀ قابل مشاهدۀ شخصیت و داستان زندگی ما هم هستند. می‌توانیم به آنها افتخار کنیم و به داشتن شان مغرور باشیم. 

منبع: سیمرغ
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.75385s, 19q