مصرف كنندگان قرص های روانگردان در معرض ابتلا به ایدز هستند

۱۳۹۰/۱۲/۱۹ - ۱۸:۲۱ - کد خبر: 44057
سلامت نیوز:  استاد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: جوانانی كه قرص های روانگردان مصرف می كنند، از طریق رفتارهای پرخطر جنسی در معرض ابتلا به بیماری ایدز قرار می گیرند.

 سوسن نایاب در گفت و گو با ایرنا افزود: میل جنسی در مصرف كنندگان قرص های روانگردان 10 برابر می شود و از آنجا كه فرد نمی تواند نسبت به وضعیت و اطراف خود دید روانی مناسب داشته باشد، قادر به مراقبت از خود در برابر رفتارهای جنسی نیست.

متخصص بیماری های عفونی اظهار داشت: بر این اساس فرد در معرض ابتلا به بیماری ایدز قرار می گیرد كه سلامت آنان به ویژه زنان را تهدید می كند.

نایاب با بیان اینكه اعتیاد از مهم ترین عوامل بروز ایدز شناخته شده است، ادامه داد: هم اكنون شیوع ایدز از طریق اعتیاد تزریقی به سمت اعتیاد به روانگردان ها و رفتارهای پرخطر جنسی در حال تغییر است و والدین باید هشیار باشند.

وی تصریح كرد كه شناسایی به موقع و درمان انواع اختلالات رفتاری گروه‌های در معرض خطر به ویژه نوجوانان و جوانان در خانواده، مدرسه و سایر نهادهای اجتماعی بارویكرد پیشگیرانه، می‌تواند احتمال بروز رفتارهای بهداشتی پرخطر مانند روابط جنسی از طریق مصرف مواد روانگردان را كاهش دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.31559s, 18q