توصیه های نوروزی

در مصرف میوه زیاده روی نكنید

۱۳۹۰/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۸ - کد خبر: 44566
سلامت نیوز : مصرف میوه در ایام نوروز افزایش چشمگیری دارد و باور مردم بر این است که میوه هر قدر هم مصرف شود اشکالی ایجاد نمی ‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ، سعیده معانی كارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ارزش‌های غذایی میوه ها شبیه سبزی ها است واین گروه نیز ویتامین ها واملاح معدنی مورد نیاز بدن را تامین می كنند و با خاصیت آنتی اكسیدانی از بروز سرطانها پیشگیری می كنند.

وی افزود: خواص و ارزش غذایی میوه ها به این معنی نیست كه هر چه بیشتر میوه بخوریم سالمتر خواهیم بود رعایت مقدار مصرف در حد نیاز بدن و در كنار آن استفاده از سایر مواد غذایی، امر مهمی است.

معانی با اشاره به این كه میوه‌ها مقداری قند دارند، گفت: به هنگام مصرف زیاد انواع میوه، قندشان در بدن باقی مانده و ضمن تجمع چربی اضافی دربدن، اضافه وزن وچاقی، سیری کاذب هم ایجاد می كنند که این خود می‌ تواند از مصرف متعادل دیگر مواد غذایی جلوگیری کند.

این كارشناس تغذیه ابراز داشت:‌ بهتر است میوه ها به مقدار كم و برای مصرف كوتاه مدت تهیه شوند ضمنا به خاطر داشته باشید كه آب میوه های تجارتی به هیچ عنوان جای میوه های تازه را نمی گیرند.

وی در خصوص مصرف آبمیوه ها گفت: مصرف خود میوه كامل به دلیل داشتن فیبر بیشتر مناسبتر از مصرف آب آن میوه است همچنین مصرف روزانه 5 میوه متوسط توصیه شده است یك میوه متوسط درحدود 60 كالری انرژی دارد بنابر این برای حفظ وزن بدن در محدوده طبیعی باید اعتدال درمصرف میوه ها هم رعایت شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.32264s, 18q