نجات ۱۰۸ هزار مسافر نوروزی در هفت روز

۱۳۹۱/۰۱/۰۳ - ۲۰:۴۱ - کد خبر: 44646
نجات ۱۰۸ هزار مسافر نوروزی در هفت روز
سلامت نیوز: بر اساس اعلام جمعیت هلال‌احمر، طی هفت روز اجرای طرح امداد نوزوی ۱۰۸ هزار و ۱۶۸ نفر از مسافران دچار حادثه شدند که از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۷۵ نفر توسط امدادگران نجات یافتند.

پویا حاجیان، مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با فارس درباره اقدامات انجام شده تا هفتمین روز طرح امداد نوروزی سازمان هلال‌احمر اظهار داشت: در این مدت تعداد ۱۰ هزار و ۳۱ مورد عملیات توسط نیروهای سازمان امداد و نجات در سراسر کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۸ هزار و ۱۶۸ نفر در این مدت حادثه دیده‌اند که از این تعداد ۱۰۸ هزار و ۷۵ نفر توسط مأموران امداد و نجات، نجات یافتند.

حاجیان گفت: از افرادی که نجات یافته‌اند نیز، ۵ هزار و ۳۶۸ نفر مصدوم شدند که ۷۰۴ نفر از آنها برای درمان توسط نیروهای عملیاتی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

اسکان موقت بیش از ۹۰ هزار مسافر نوروزی

وی با اشاره به وضعیت جوی و بارش برف و کولاک در برخی محورهای ارتباطی کشور گفت: در همین زمینه و با اقدامات صورت گرفته، ۹۰ هزار و ۴۹۵ نفر از مسافران اسکان موقت و اضطراری داده شدند و ۱۰ هزار و ۴۷۳ بسته غذایی و ۸ هزار و ۵۸۳ بسته زیستی مانند پتو بین آنها توزیع شده است.

۱۴۸ سورت پرواز امداد هوایی در ۱۴ منطقه کشور

حاجیان درباره اقدامات انجام شده عملیاتی توسط نیروهای امداد هوایی گفت: سراسر کشور را به ۹ منطقه عملیاتی تقسیم کرده‌ایم که ۱۴ بالگرد تمام این مناطق را تحت پوشش خود قرار داده و تاکنون با انجام ۱۴۸ سورت پرواز توسط تیم امداد هوایی هلال‌احمر به مسافران خدمت‌رسانی شده است.

آمار فوتی‌ها بعد از تجمیع توسط پزشکی قانونی اعلام می‌شود

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه آمار فوتی‌های حوادث جاده‌ای نوروز بعد از تجمیع توسط پزشکی قانونی اعلام خواهد شد، درباره طرح راهنمایی مسافران نوروزی گفت: این طرح همزمان با طرح امداد نوروزی توسط سازمان جوانان هلال‌احمر و با شعار راهنمایان جوان، ایمنی، آرامش از ۲۵ اسفند و با هدف پیشگیری از حوادث و سوانح جاده‌ای آغاز شده است.

وی ادامه داد: پایگاه‌های این طرح در مبادی ورودی و خروجی شهرها و اماکن مذهبی و توریستی مستقر شده‌اند و تاکنون حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مسافران به این پایگاه‌ها مراجعه کرده و بیش از یک میلیون و ۷۳۰ هزار اقلام فرهنگی و امدادی دریافت کرده‌اند.

حضور ۲ هزار و ۵۰۰ پزشک در پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر کشور


حاجیان گفت: برای اولین‌ سال حدود ۲ هزار و ۵۰۰ پزشک داوطلب عضو سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر در کنار امدادگران و نجات‌گران در سراسر کشور حضور دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.45888s, 18q