50 بیمارستان کشور لوح دوستدار مادر می گیرند

۱۳۹۱/۰۱/۰۵ - ۱۲:۵۲ - کد خبر: 44671
سلامت نیوز: مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: تا کنون 8 بیمارستان لوح دوستدار مادر دریافت کرده و 50 بیمارستان دیگر نیز این لوح را دریافت خواهند کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر محمد اسماعیل مطلق اظهار داشت: تمامی این دانشگاهها موظفند از امسال برای اجرای اقدامات دهگانه بیمارستانهای دوستدار مادر در بیمارستانهای خصوصی و دولتی دارای بخش زنان و زایمان و نوزاردان، برنامه ریزی کنند.

وی افزود:‌ ارائه مراقبتهای معمول در بارداری، زایمان و پس از زایمان بر اساس پروتکلهای وزارت بهداشت و شواهد علمی موجود در کتب معتبر، ایجاد دسترسی به خدمات تخصصی مامایی در هنگام زایمان، ارتباط با سطوح بالاتر و پایین تر بیمارستانی و سطوح خارج بیمارستانی از جمله اقدامات دهگانه بیمارستان دوستدار مادر است.

مطلق همچنین آموزش به کارکنان در مورد روشهای زایمان بدون درد دارویی و کاهش درد غیر دارویی و ارائه آموزشهای آمادگی برای زایمان به مادران و همراهان با تأکید بر افزایش آگاهی و استفاده از تکنیکهای تنفس،‌ تن آرامی و تمرینات اسکلتی و عضلانی را از دیگر اقدامات دهگانه بیمارستانهای دوستدار مادر برشمرد.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.92632s, 19q