تفاوت مرغ قبل از عید با مرغ بعد از عید

۱۳۹۱/۰۱/۱۵ - ۰۹:۵۳ - کد خبر: 44898
سلامت نیوز : رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ تهران گفت: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۳ هزار ۱۰۰ تا ۳ هزار و۲۰۰ تومان است و بر همین اساس مرغ کشتار روز باید حداکثر کیلویی ۴۵۰۰ باشد. این در حالی است که ایشان در اواخر اسفندماه گفته بودند هیچ کس اجازه فروش مرغ بالای قیمت 3900 تومان را نداشته و با متخلفین برخورد می شود.

 حال با توجه به اینکه رئیس محترم اتهادیه قیمتها را روزانه تغییر می دهند باید دید تکلیف مصرف کننده ها در این بین چیست؟ آیا این همان موضوع کاهش تصدی گری دولت است که می گوید بازار را به خود بازار بسپاریم تا خودشان هم نظارت کنند و هم قیمتها را تعیین کنند! . آیا این نظارت و کنترل است که  امروز اگر قیمت شد 6000 تومان بگوییم اجازه ندارید بیشتر از 6000 تومان بفروشید و دو روز بعد اگر شد 10000 هزارتومان بگوییم:  بیشتر از 10000 تومان نفروشید! زشته!

محمد یوسفی در گفت‌وگو با فارس؛ در خصوص افزایش قیمت مرغ اظهار داشت: در ایام نوروز تقاضای مرغ افزایش پیدا کرده بود و در واقع قیمت مرغ براساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.وی افزود: قیمت مرغ در نقاط مختلف تهران از ۴ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان نوسان داشت در حالی که همه این افراد مرغ زنده را به همان قیمت ۳ هزار و ۱۰۰ و ۳ هزار و ۲۰۰ تومان خرید می‌کنند،لذا انتظار می‌رود تا صنوف انصاف را رعایت کنند.رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ تهران اظهار داشت: قیمت مرغ زنده در ایام نوروزی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تومان در هر کیلوگرم گران شد، اما نوسان قیمت مرغ کشتار روز بیش از هزار تومان در نقاط مختلف شهر بود.وی افزود: البته باید توجه داشته باشیم برخی نهاده‌های مرغ نیز مثل کنجاله سویا از هر کیلوگرم ۴۸۰ تومان و هر کیلوگرم هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و این موارد هم در افزایش قیمت مرغ تأثیرگذار است.یوسفی گفت: قیمت مرغ کشتار روز در تهران نباید بیشتر از هر کیلوگرم ۴ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.وی ابراز امیدواری کرد تا با ورود دولت به بازار مرغ و توزیع مرغ قیمت‌گذاری شده هر چه زودتر قیمت این کالای اساسی تنظیم شود.رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ تهران همچنین گفت: با توجه به اینکه کالاهای جایگزین مرغ که شامل گوشت قرمز گوسفندی و گاوی نیز هست با افزایش شدید قیمت مواجه بوده است در افزایش قیمت مرغ تأثیرگذاشته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.60081s, 19q