7 عادت صحيح براي تعالي روح در افراد

۱۳۸۶/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4526
7 عادت صحيح براي تعالي روح در افراد
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از پايگاه خبري رويترز، يافته هاي پژوهشگران نشان مي دهد رعايت 7 عادت صحيح در زندگي باعث افزايش عملکرد مناسب و بازده کاري افراد در محيط کار و زندگي مي شود.
بنابراين گزارش، تحقيقات انجام شده دکتر فيل ايچينگ، کارشناس ارشد روانشناسي موسسه لنوکس اروپا نشان مي دهد، داشتن يک برنامه 90 دقيقه اي در طول يک هفته که شامل 3 عادت صحيح رفتاري است مي تواند يک گام محکم و مثبت در تحقق ساخته شدن يک انسان کامل باشد.
همچنين به گفته وي اختصاص 15 دقيقه در هر هفته طراحي و اجراي يک برنامه تغذيه روحي مي تواند شامل تفکر به چيزهاي خوب و سر زنده نگه داشتن روحيه اميدواري به عنوان نخستين عادت صحيح روحي رواني تلقي مي شود.
اين گزارش حاکي است انجام ورزش هاي سبک به مدت 15 دقيقه منتهي به صورت 3 روز در هفته که جمعه 45 دقيقه از برنامه 90 دقيقه اي را به خود اختصاص مي دهد يکي ديگر از هنجارهاي يک انسان مثبت انديش است.
روانشناسان معتقدند، سومين عادت صحيح در زندگي حرف زمان فقط 5 دقيقه و در 6 روز از هفت روز هفته به آرامش کامل به طوري که در اين زمان کوتاه هيچ فعاليت روحي و جسمي صورت نگيرد چرا که اين امر به عنوان يک استراحت مطلق در زمان بيداري مطرح مي شود.
بنابراين گزارش، مطالعات انجام شده دکتر "رابرت رود" در اين مورد نشان مي دهد تحکيم روابط حسنه و محبت آميز با دوستان و اقوام به صورت متقابل تأثير زيادي بر تعالي روح انسان دارد و علاوه بر اينکه باعث تقويت مهارت هاي اجتماعي در ارتباط با ديگران مي شود قدر و منزلت افراد در يک جايگاه خاص را افزايش مي دهد به طوريکه اين رفتارها چهارمين عادت پسنديده و نيکو براي هر فرد در زندگي محسوب مي شود.
تواضع و فروتني در برابر ديگران و ابراز نکردن غرور در کار و زندگي، خصوصاً در برابر خانواده و از همه مهمتر همه مي تواند شکل گيري يک روح کامل را در افراد بوجود بياورد؛ مثبت انديشي و بستن راه هاي ورود تخيلات باطل و منفي و خوشرو بودن در برخوردهاي اجتماعي را روانشناسان ششمين و هفتمين عادات صحيح در زندگي قلمداد کرده و توصيه متخصصان به افراد تلاش در زمينه اجراي بهينه و در حد توان اين دستورات است چرا که داشتن اين هنجارهاي صحيح در دراز مدت آثار شگرفي را در بعد فردي و در جنبه اجتماعي از خود بروز مي دهد.
يادآور مي شود، به گفته پزشکان در اين دستور العمل هفت گانه اگر چه 3 عادت اول بيشتر جنبه عملي و فردي دارند، به جرات مي توان گفت زير بناي ايجاد اراده قوي در برخورد با مشکلات و از بين برنده تمام روحيات بد و افسرده در افراد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.71292s, 19q