ترويج ازدواج موقت در جامعه نيازمند كار كارشناسي بين بخشي است

۱۳۸۶/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4555
ترويج ازدواج موقت در جامعه نيازمند كار كارشناسي بين بخشي است

مويد علويان در گفت‌و‌گو با فارس‌ افزود: ازدواج موقت‌ براي جوانان مجرد در صورتي كه همه ابعاد فرهنگي و اجتماعي آن ديده شود، مي‌تواند به عنوان يك راهكار مطرح باشد، چون اسلام مجوز آن را داده است اما اگر به همه ابعاد اين موضوع توجه نشود خظر انتقال برخي بيماري‌هاي مقاربتي وجود دارد.
وي گفت: روابط جنسي يكي از راه‌هاي مهم انتقال بيماري ايدز و برخي بيماري‌هاي ديگر است، ممكن است برخي تصور كنند كه به هر حال ترويج ازدواج موقت بهتر از روابط نامشروع است اما به نظر من‌ بايد تمام ابعاد اين موضوع را بررسي كنيم و بعد به ترويج آن بپردازيم.
علويان افزود: راهكاري كه به ذهن من مي‌رسد اين است كه جلساتي با موضوع ازدواج موقت بين مسئولان وزارت بهداشت، وزارت ارشاد، وزارت آموزش و پرورش، وزارت آموزش عالي، حوزه‌هاي علميه و كساني كه كار فرهنگي در سطح كلان كشور انجام مي‌دهند، تشكيل شود تا به يك جمع‌بندي درباره ازدواج موقت برسيم و بعد اعلام كنيم.
معاون سلامت وزارت بهداشت گفت: من در جايگاهي نيستم كه درباره مسائل شرعي ازدواج موقت نظر بدهم زيرا به هر حال شرع مقدس اجازه اين كار را داده است اما ما در اسلام موضوعي به نام اجتهاد داريم و وقتي مي‌خواهيم براي جامعه تصميم بگيريم بايد شرايط روز اجتماعي و فرهنگي جامعه را در نظر بگيريم و بعد اعلام كنيم.
وي افزود: نبايد به گونه‌اي درباره ازدواج موقت در جامعه بحث شود كه زمينه هوسراني براي مردان متأهل ‌فراهم شود زيرا اين امر بر مشكلات اجتماعي جامعه مي‌افزايد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.20665s, 18q