پرداخت كمك هزينه به افراد نيازمند خدمات مشاوره‌اي

۱۳۸۶/۰۳/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 4556
پرداخت كمك هزينه به افراد نيازمند خدمات مشاوره‌اي

به گزارش سلامت نیوز  به نقل از اداره كل روابط عمومي سازمان بهزيستي كشور، مديركل دفتر مشاوره و خدمات روانشناختي سازمان بهزيستي گفت: كمك هزينه مشاوره به افراد نيازمند با تشخيص واحدها و مجتمع هاي بهزيستي در سطوح مختلف انجام مي گيرد.
مينو رفيعي افزود: اين كمك هزينه كه بر اساس دستورالعمل پرداخت يارانه به مراجعان مراكز مشاوره غيردولتي در آذرماه سال گذشته به كليه استانها ابلاغ شده بود، امسال پس از تأمين اعتبار،‌ حداكثر تا 70 درصد تعرفه مشاوره، با حفظ شئونات اخلاقي و احترام به حق انتخاب مراجعان توسط سازمان بهزيستي پرداخت مي شود.
وي اظهار داشت: در اين دستورالعمل سعي شده مقررات دست و پا گير حذف شود و تا حد امكان دسترسي به خدمات روانشناختي در كوتاهترين زمان ممكن فراهم شود.
دير كل دفتر مشاوره و خدمات روانشناختي خاطرنشان كرد: اين دفتر در سال جاري حدود 3 ميليارد و 500 هزار ريال اعتبار براي اين طرح پيش بيني كرده است.
رفيعي با اشاره به افزايش تعداد مراكز غيردولتي مشاوره و خدمات روانشناختي گفت: تعداد اين مراكز در سال 85 نسبت به سال 84، 20درصد رشد داشته است در سال 84، 276مركز غيردولتي در سراسر كشور فعال بوده‌اند كه اين رقم در سال 85، به 329 مركز رسيده است.
اين مراكز در سال 86 به 181 هزار و 611 نفر خدمات روانشناختي و مشاوره ارائه داده‌اند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.90828s, 18q