خوابيدن در کنار چراغ روشن به بدن آسيب مي رساند

۱۳۸۵/۰۹/۲۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 48
خوابيدن در کنار چراغ روشن به بدن آسيب مي رساند

به نقل از فاکس نيوز ، تحقيقات انجام شده در دانشگاه شيکاگو نشان مي دهد که اين امر موجب بر هم خوردن تعادل در ترشح هورمون هاي بدن از جمله ملاتونين دارد.


بنابر همين گزارش ، اختلال در ترشح هورمون ملاتونين چنانچه بيش از 3 تا 4 روز ادامه يابد موجب بروز بسياري از مشکلات هم در وضعيت جسمي فرد و هم در وضعيت روحي و رواني وي دارد.


بدن انسان به گونه اي خلق شده که بايد در هنگام شب در تاريکي و آرامش کامل قرار گيرد تا ميزان فعاليت دستگاه هاي مختلف بدن کاهش يافته و در حالت استراحت قرار گيرند و چنانچه به هر دليل اين وضعيت بر هم خورد تمامي بدن دچار مشکل خواهد شد.


از اين رو ، روان پزشکان نيز به افراد به ويژه سالمندان يا افراد مبتلا به اختلالات روحي توصيه مي کنند که به منظور جلوگيري از تشديد ناراحتي و بدخوابي هاي بيشتر از خوابيدن در شب در کنار منبع نور به شدت پرهيز نمايند.


از آنجا که با افزايش سن و در اختلالات روحي شايع مانند افسردگي بي خوابي و بد خوابي يکي از علائم بارز تلقي مي شود بهتر است افراد با رعايت اين موارد از تشديد ان جلوگيري کنند زيرا بي خوابي براي بدن مانند شکنجه عمل مي کند و بر تمامي جنبه هاي روحي و جسمي و عاطفي بدن تاثير مي گذارد.


پس وقتي به رختخواب برويد که فقط بخواهيد بخوابيد نه اينکه با چراغ روشن به مطالعه و نوشتن و تماشاي تلويزيون و يا حتي مکالمات تلفني بپردازيد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.73402s, 18q