6 نكته مهم در انتخاب رژيم غذايي

۱۳۸۵/۱۰/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 483
6 نكته مهم در انتخاب رژيم غذايي
به نقل از پايگاه خبري آسوشيتدپرس؛ مصرف حداقل 2 بار در هفته ماهي تن و ماهي قزل آلا در جلوگيري از بروز بيماري قلبي در افراد از خطرات آلودگي جيوه نيز آنها را مصون نگه مي‌دارد.
بنابراين گزارش و براساس مطالعات آماري انجام شده مردم فرانسه به دليل مصرف بيشتر انگور نسبت به مردم آمريكا قلب سالم تري دارند و پزشكان اين نتايج را تأييد كرده‌اند.
به گفته پزشكان جايگزيني مصرف گوشت ماهي بجاي گوشت قرمز به همراه مصرف مقادير زيادي سبزي و ميوه‌ها و كمي غلات افراد را در مقابل بروز بيماري آلزايمر ايمن مي‌كند.
اين گزارش حاكيست: مصرف برخي ماهي هاي دريايي نظير شاه ماهي و يا دم ماهي به دليل بروز آلودگي هاي جيوه‌اي براي زنان باردار و كودكان توصيه نمي شود.
همچنين پزشكان و متخصصان تغذيه مصرف اسفناج و سبزي‌هاي مشابه را به دليل داشتن منابع سرشار و غني ويتامين E و آنتي اكسيدان‌هاي متنوع سودمند مي‌داننند و به گفته آنان مصرف اين نوع رژيم غذايي باعث مي شود تا بدن با فعاليت شيميايي برخي سلول‌ها كه ايجاد اختلال در متابوسيم بدن مي‌كنند مقابله كند.
يادآور مي‌شود: مطالعات ديگر نشان مي‌دهد كه مصرف زياد سبزي‌ها از بروز زوال عقل كه متناسب با پيري و زوال عقل در افراد است جلوگيري مي‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.6953s, 19q