تمام نيازهاي درماني جانبازان با هر درصدي تحت پوشش بنياد قرار مي گيرد

۱۳۸۵/۱۰/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 500
تمام نيازهاي درماني جانبازان با هر درصدي تحت پوشش بنياد قرار مي گيرد

به گزارش خبرنگار «شبكه خبر دانشجو»، دكتر حسين عراقي زاده در نشست خبري بررسي لايحه خدمات رساني به جانبازان و ايثارگران كه امروز با حضور خبرنگاران رسانه‌ها و مطبوعات برگزار شد، گفت: به موجب لايحه جامع خدمات رساني به جانبازان و ايثارگران خانواده جانبازان كمتر از 20 درصد كه درگذشته بيمه همگاني نداشتند از مزاياي بيمه همگاني و بيمه تكميلي برخوردار مي شوند و در اين طرح هيچ تفاوتي بين جانبازان بالاتر و پايين تر از 20 درصد وجود ندارد.

وي ادامه داد: براي جانبازان قطع نخاعي و شيميايي كه نياز به مراكز خاص درماني دارد اين مراكز تهيه و امكانات رفاهي آنان تا حدودي فراهم مي شود.

دكتر عراقي زاده، با اشاره به اينكه بانك جامع اطلاعاتي از مجموعه سوابق پزشكي جانبازان از بيمارستان‌هاي سراسر كشور توسط بنياد شهيد جمع آوري خواهد شد، اظهار داشت: آيين نامه 320 بندي نيز مربوط به كساني است در مراكز درماني سوابقي ندارند.

همچنين در ادامه اين نشست حجت الاسلام سيد سعيد لواساني، معاون فرهنگي بنياد شهيد با تاكيد بر اينكه از ويژگي‌ ممتاز اين لايحه ارائه تعاريف دقيق از نظر قانوني است، گفت: طبق مفاد اين لايحه آثار فرهنگي و هنري به جا مانده از شهدا، جانبازان و ايثارگران كه جزو اسناد تاريخي ما به شمار مي آيند، جمع آوري مي شود.

وي با تاكيد بر اينكه در جامعه ايثارگران افراد نخبه و سرآمد در زمينه‌هاي علمي، فرهنگي و ورزشي كم نيستند، يادآور شد: طبق اين لايحه 20 درصد از سهميه اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها به فارغ التحصيلان دكتراي ايثارگران اختصاص مي يابد.

معاون فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران در ادامه به پرداخت 100 درصد از شهريه دانشگاهي جامعه ايثارگران كشور اشاره و عنوان كرد: حمايت ما در خصوص رشته‌هاي به اشباع رسيده نيست بلكه برخي از رشته‌هاي خاص است.

وي با تاكيد بر اينكه از ماده 62 تا 73 مربوط به امور فرهنگي است، عنوان كرد: از اين ميان نيز مهمترين ماده، ماده 63 است كه در خصوص ترويج فرهنگ ايثار و شهادت است.

لواساني بهره مندي از 50 درصد تهسيلات و امكانات فرهنگي و هنري دستگاه‌هاي اجرايي را نيز از ديگر امتيازات اين لايحه برشمرد و خاطر نشان كرد: طرح شاهد كه توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي به تصويب رسيده بوده در آبان ماه امسال از سوي اين شورا مورد بازنگري واقع شد و ارائه امكانات فرهنگي از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران، وزارت ارشاد، صدا و سيما، دانشگاه آزاد اسلامي، حوزه‌هاي علميه، سازمان تبليغات به صورت تكليف به جانبازان، ايثارگران و خانواده‌هايشان ابلاغ شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.21634s, 19q