7 ماده غذايي با خواص مجزه‌گر براي پوست

۱۳۸۵/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 554
7 ماده غذايي با خواص مجزه‌گر براي پوست
به نقل از پايگاه خبري چاينا دايلي؛ دكتر مورز سخنگوي انجمن تغذيه آمريكا مصرف 7 ماده غذايي را كه خواص شگفت انگيزي در سلامت پوست دارند به اين صورت دسته بندي كرده است: مصرف سيب زميني شيرين به علت داشتن مقادير زيادي بتاكاروتن و آنتي اكسيدان‌هاي متنوع احتمال بروز صدمات وارده به پوست را كاهش مي‌دهد.
ماهي قزل آلا و نوعي ماهي استوايي موسوم به Snapper به علت داشتن منابع سرشار و غني امگا 3 و التهاب پوست را كاهش داده و چين چروك را از روي پوست از بين مي‌برد.
بنابراين گزارش و به گفته دكرت مورر مصرف كيوي سلامت پوست افراد را تضمين مي‌كند چرا كه كيوي و ساير مركبات حاوي مقادير زيادي ويتامين C بوده و اين ويتامين براي پوست ضروري است.
همچنين مصرف دانه‌هاي گل آفتابگردان به صورت روزانه به همراه سالاد به علت داشتن ويتامين E و مقادير زيادي آنتي اكسيدان‌هاي قوي باعث كاهش پيري زودرس سلول‌هاي پوست و جواني پوست مي‌شود و مصرف دانه‌هاي گل آفتابگردان در ترميم زخم‌هاي پوستي موثر است.
اين گزارش حاكيست: استفاده از گوشت‌هاي كباب شده موسوم به كباب تركي به همراه سبزي‌ها در رژيم غذايي به علت داشتن مقادير زيادي روي و مواد معدني و فيبر تاثير زيادي در انعطاف پذيري پوست افراد دارد. اين نوع كباب‌ها بهتر است با اسفناج مصرف شود.
يادآور مي‌شود: مصرف مايعات به تنهايي باعث شادابي پوست مي‌شود و در بين آنها نوشيدن يك ليوان چاي در روز اعم از سرد و گرم، سياه يا سبز توصيه اكثر پزشكان است نوشيدن چاي باعث رفع خستگي در پوست افراد نيز مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.12505s, 18q