سلامت نیوز : پسر عاشق پیشه و زن جوان قربانیان جدید فروش آزاد قرص برنج و سهل انگاری مسئولان در برخورد با متخلفان شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛‌ فروش قرص برنج در عطاری ها در حالی ممنوع است که برخی سودجویان همچنان از ضعف برخورد پلیس سوءاستفاده کرده و اقدام به فروش این قرص در مغازه های خود می کنند.

جوان عاشق پیشه قربانی قرص برنج

احمد 26 ساله یکی از قربانیان جدید این قرص مرگبار است که روز جمعه با خوردن یکی از آنها به زندگی خود پایان داد. احمد جوان عاشق پیشه ای بود که به خاطر مخالفت خانواده اش برای ازدواج با زن مطلقه ای تصمیم گرفت دست به خودکشی بزند تا خانواده اش راضی به این ازدواج شوند. او بدون اطلاع از سرنوشتی که در انتظارش است یک قرص برنج خورد. خانواده احمد پس از اطلاع از موضوع او را به بیمارستانی در شرق تهران رساندند که تلاش پزشکان برای نجات جان او موثر واقع نشد و جان باخت.

نجات زن جوان از یک قدمی مرگ

قربانی دیگر قرص برنج زن جوانی بود که با هوشیاری همسرش از مرگ حتمی نجات یافت. نازنین به دلیل مشکلات خانوادگی قصد داشت با حل کردن قرص برنج در آب آن را بخورد که شوهرش متوجه شد و جلوی او را گرفت. استشمام گاز این قرص کافی بود تا زن جوان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شود. پزشکان و کادر درمانی بیمارستان الغدیر تهران باعث شد این زن از مرگ نجات یابد.

قرص برنج چیست

سم قرص برنج سمی است که بر روی سلولها تاثیر بدی می گذارد و تنفس سلولی را از بین می برد و باعث آسیب جدی به اعضا و ارگانهای دیگر بدن مثل کلیه ها و قلب می شود. مرگ با قرص برنج مرگ بسیار دردناکی است و فرد عطش زیادی به آب دارد. در این مرگ فرد تا زمانی که زنده است هوشیار و بیدار بوده و سوزش بدی در بدن خود احساس می کند. بر اساس علامت های بالینی فرد دچار خستگی و کمبود اکسیژن می شود. بطوریکه بدنش رو به کبودی رفته و دچار خفگی سلولی خواهد شد. این روند روندی غیر قابل برگشت است و مسمومیت با قرص برنج برابر با مرگ است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha