سالانه 300هزار نوجوان تن‌فروش مبتلا به عفونت HIV مي‌شوند

۱۳۸۵/۰۹/۲۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 59
سالانه 300هزار نوجوان تن‌فروش مبتلا به عفونت HIV مي‌شوند

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران در کرمانشاه، دکتر محمد مهدي گويا در کارگاه آموزشي « نحوه ارايه خدمت و انجام پژوهش در افراد در معرض خطر HIV » افزود: از مهمترين گروههاي در معرض خطر ابتلا به عفونت HIV /ايدز، زنان و نوجوانان تن‌فروش هستند که اين افراد از يک طرف تحت فشارهاي روحي، رواني و جسمي و از طرف ديگر تحت فشار ديدگاههاي مسؤولان حکومتها و مردم در جوامع قرار دارند و اين باعث مي‌شود که اين افراد روز به روز شکسته‌تر و آسيب‌پذيرتر شوند.

وي افزود: بر اساس آمارهاي موجود، به طور متوسط حدود 8 تا 10 درصد زنان تن‌فروش در سراسر دنيا آلوده به عفونت HIV هستند.

دكتر گويا در ادامه تأكيد كرد: بر اساس آخرين آمارهاي جهاني، در بين نوجواناني كه تازه گرفتار تن‌فروشي شده‌اند، تا كنون 2 ميليون تن مبتلا به بيماريهاي آميزشي،450 هزار تن مبتلا به زگيل تناسلي (که خودش پيش زمينه ابتلا به سرطان دهانه رحم است) و 500 هزار تن مبتلا به هپاتيت B شده‌اند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، رييس مركز مديريت بيماريهاي وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: بر اساس اين آمار در بين اين نوجوانان که از طريق تن‌فروشي ناخواسته باردار شده‌اند، 4752 مورد مرگ ثبت شده در اثر بارداري، 900 هزار مورد سقط خود به خودي، يک ميليون و 224 هزار مورد سقط عمدي، 367 هزار مورد عارضه ناشي از سقط و 710 مورد مرگ ناشي از سقط جنين وجود داشته است.

وي افزود: بر اساس اين آمار در بين نوجوانان تن‌فروش در جهان، يک ميليون و 640 هزار مورد خودکشي،

9 ميليون مورد استفاده از مواد مخدر، دو ميليون و 500 هزار مورد خشونت فيزيکي و دو ميليون و 500 هزار مورد نيز تجاوز جنسي ثبت و گزارش شده است.

گويا گفت: بايد بپذيريم که اين آمار تنها 20 تا 30 درصد اعداد تخميني در سراسر دنياست و آمار واقعي بسيار زيادتر از اين اعداد و ارقام است.

وي بر لزوم توجه و بررسي آسيب‌ها و ناراحتي‌هاي ناشي از تن فروشي از جمله ايدز تاکيد کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38344s, 19q