پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۳
کد خبر: 59582

ورزش یوگا، فکر شما را آرام می‌کند، بدن شما را قوی می‌کند و گاز درون معده و نفخ شما را تسکین می‌دهد.

بهبود نفخ و گاز‌ معده با یوگا

سلامت نیوز : ورزش یوگا، فکر شما را آرام می‌کند، بدن شما را قوی می‌کند و گاز درون معده و نفخ شما را تسکین می‌دهد. در این مقاله، چند نمونه از حرکات ورزش یوگا را به شما یاد خواهیم داد. آیا شما از گاز درون معده خود رنج می‌برید؟ در این صورت به شما پیشنهاد می‌کنم، یوگا را یاد بگیرید. یوگا برای تناسب اندام و آرامش مفید است و امروزه فواید این ورزش در سلامتی دستگاه گوارش و تسکین گاز روده و نفخ نیز معلوم شده است. یوگا باعث تقویت عضلات و آرام‌سازی سیستم عصبی مرکزی و افزایش جریان خون و رساندن اکسیژن به اندام‌ها می‌شود. از آنجا که بخشی از عمل هضم غذا در بدن تحت تاثیر استرس و میزان فعالیت بدنی قرار دارد، افراد با ورزش یوگا می‌توانند روده خود را تحت تاثیر قرار دهند.حرکات نشسته، ایستاده، چرخشی، معکوس و خوابیده، موجب تحریک روده می‌گردند. کشش شکم، کشش پشت و دو طرف بدن، موجب افزایش جریان خون و بهبود تنفس عمیق می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ در اینجا چند نمونه از حرکت‌های مختلف که کمک به هضم غذا می‌کند را بیان می‌کنیم: 1- به طرف جلو خم شدن: به جلو خم شوید و به شکم خود فشار وارد آورید.هنگامی که شما از وضعیت خمیده برگردید، خون و اکسیژن تازه، مجددا به اندام‌های گوارشی می‌رسد. 2- چرخش در حال نشسته:در حالی که نشسته اید، بالا تنه خود را به راست و چپ بچرخانید.این وضعیت برای کنترل گاز معده و نفخ بسیار مفید است. 3- چرخش: در این حرکت همیشه از سمت چپ به سمت راست بچرخید تا به هضم غذا کمک کنید.این حرکت نیز باعث تسکین درد و ناراحتی گاز معده می‌شود.4- نفس را به درون بکشید و دست‌های خود را بالای سرتان ببرید. سپس بازدم کنید و دست‌های خود را به طرف پایین و دو طرف خود بیاورید. 5- بایستید و دستان خود را بالای سرتان نگه دارید.بالا تنه خود را به طرف راست بکشید و نفس خود را برای 5 ثانیه نگه دارید. سپس به حالت اولیه برگردید. بعد این بار بالا تنه خود را به سمت چپ بکشید و نفس خود را برای 5 ثانیه نگه دارید.

6- بایستید و پاهای خود را به هم بچسبانید.از باسن خم شوید و صورت خود را در مقابل ساق پا قرار دهید.دستان خود را در کنار پاهایتان، بر روی زمین قرار دهید. 7- روی زمین بنشینید و پاهای خود را چسبیده به هم و در مقابل خود بکشید.به آرامی به طرف جلو خم شوید و با دستانتان، پاهای خود را بگیرید. 8- روی زمین بنشینید و یک پایتان را در مقابل خود بکشید و دراز کنید.پای دیگر را خم کنید و روی زمین قرار دهید، طوری که کف پایتان در مقابل قسمت داخلی ران پای کشیده شده قرار داشته باشد.نیم تنه خود را راست و مستقیم نگه دارید و به طرف جلو خم شوید.سپس، پاهای خود را عوض کنید و این حرکت را تکرار کنید. 9- روی زمین بنشینید.یکی از پاهایتان را در مقابل خود دراز کنید و بکشید.پای دیگر را به سمت قفسه سینه خم کنید، طوری که کف پایتان روی زمین و در مقابل قسمت داخلی ران پای کشیده، قرار داشته باشد.دستانتان را به پشت ببرید و به هم گره بزنید و خود را به طرف جلو خم کنید.سپس، پاهای خود را عوض کنید و این حرکت را تکرار کنید. نکته: به طور معمول حرکات یوگا را باید 30 تا 60 ثانیه انجام دهید تا به کشش مورد نظر برسید و انعطاف پذیری بدنتان زیاد شود و بتوانید عضلات را شل کنید و سیستم گوارشی را تقویت کنید و درد گاز معده را تسکین دهید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =