سلامت نیوز : فیلیپ کاسیرس گارسیا فیلیپ کاسیرس گارسیا، معاون دفاع اجتماعی و مواد تحت کنترل وزارت کشور بولیوی پس از امضای این تفاهمنامه در نشست خبری اظهار داشت: همکاری بین ایران و بولیوی در زمینه‌های مختلف به ویژه انتقال تجربیات، آموزش افسران مبارزه با مواد مخدر بولیویایی و انتقال تکنولوژی در این زمینه از ایران برای ما بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی چگونگی راهکارهای کاهش عرضه مواد مخدر را یکی دیگر از نقاط مشترک بین ایران و بولیوی برشمرد و گفت: ایران با یکسری مطالعات میدانی و تحقیقات توانسته است تعداد زیادی از معتادان به مواد مخدر را درمان کند و عرضه مواد مخدر را هم تا حد زیادی تحت کنترل درآورد.

کاسیرس گارسیا تصریح کرد: با امضای این تفاهمنامه درصددیم تا بتوانیم اطلاعات پلیس مبارزه با مواد مخدر را بروز کنیم و توانمندی و سطح کارآمدی سازمانهای مربوطه را افزایش دهیم چون قاچاقچیان سازمان یافته مرز ندارند و به صورت فرامرزی مواد مخدر را قاچاق می‌کنند.

معاون دفاع اجتماعی و مواد تحت کنترل وزارت کشور بولیوی بر این نکته تأکید کرد که بولیوی مبارزه با مواد مخدر را در چهارچوب مسائل حفاظت از محیط زیست و حقوق بشر رعایت می‌کند.

وی اظهار امیدواری کرد تا دولت بولیوی بتواند با اقدامات بشر دوستانه عرضه مواد مخدر را کاهش دهد.

کاسیرس گارسیا اظهار داشت: از آنجایی که تولید برگ کوکا به آداب و رسوم مردم بولیوی بر می‌گردد و مردم به صورت سنتی این برگها را می‌جوند دولت بولیوی متعهد شده که تولید مازاد کوکا را از بین ببرد و امیدواریم دولت ماده اولیه ماری‌جوانا، کوکائین و آزمایشگاههای تولید این مواد را کنترل کنیم.

تفاهمنامه همکاری برای تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات در زمینه مبارزه با مواد مخدر بین جمهوری اسلامی ایران و کشور بولیوی بعد از ظهر امروز در وزارت کشور به امضا رسید.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha