اورولوژيست‌هاي ايران 3 اسفند مردان را رايگان ويزيت مي‌كنند

۱۳۸۵/۱۱/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 748
اورولوژيست‌هاي ايران 3 اسفند مردان را رايگان ويزيت مي‌كنند
محمد اسماعيل مطلق، مدير كل سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت امروز در نشستي به مناسب روز" سلامت مردان" در محل انجمن اورولوژي ايران گفت: اين طرح با برنامه ريزي و هماهنگي اداره ميانسالان دفتر سلامت خانواده و جمعيت وزارت بهداشت و انجمن اورولوژي ايران براي اولين بار در كشور و به منظور آگاه كردن مردان از بيماريهاي خاموش آنان اجرا مي شود.
وي ادامه داد: شناسايي بيماريهاي مردان در اين مرحله محدود به بيماريهاي كليه، مجاري ادار، مثانه و جنسي مي‌شود اما اين كار زمينه‌اي است براي كارهاي بزرگتر و جامعتر در سالهاي آينده، كه مي‌تواند موجب بالارفتن سطح آگاهي مردان و توجه بيشتر به پيشگيري از بيمارهاي خاموش آنان بشود.
وي اضافه كرد:‌ در اين مرحله اورولوژيستهاي ايران يكبار ويزيت بيماران را تعهد كرده اند و در كنار آن در صورت لزوم يك يا دو آزمايش و اگر ضرورت داشته بايد يك مورد تصويربرداري هم تجويز مي‌شود و پس از آن در صورت شناسايي بيماري پيگيريهاي بعدي درمان به عهده شخص بيمار است كه به كمك بيمه ها دنبال مي شود.
مطلق گفت: شايعترين بيماريهاي اورولوژي مردان سرطان پروستات و مثانه است كه در صورتي كه به موقع شناسايي شوند درمان آنها امكانپذير است در غير اين صورت خطرات زيادي سلامت مردان را تهديد مي‌كند.
وي افزود: در مورد بيماريهاي دستگاه ادراري و جنسي مردان و اينكه كدام يك از اين بيماريها در مردان شايعتر است فعلا آمار دقيقي در دست نيست.
سيد جليل حسيني، رئيس انجمن اورولوژي ايران نيز در اين نشست گفت: هدف اصلي از اجراي اين طرح داوطلبانه بالا بردن سطح آگاهي مردان و حساس كردن آنها نسبت به سلامت دستگاه دفع ادراري و جنسي آنهاست.
وي اضافه كرد: براي اجراي اين طرح 750 متخصص اورولوژيست در سراسر كشور در مطبها و درمانگاهها و 160 دستيار ارورلوژي در كلينيكهاي اورولوژي بيمارستانهاي آموزشي به طور رايگان مردان را ويزيت مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02873s, 19q