سلامت نیوز : سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به ارائه آمار از تعداد عملیات‌های صورت گرفته توسط نیروهای آتش نشانی در مرداد ماه امسال پرداخت و گفت: امسال در بخش حوادث صورت گرفته شاهد کاهش فوتی‌ها در مقایسه با سال گذشته بودیم.

"سیدجلال ملکی" در گفتگو با ایلنا، درباره حوادث رخ داده در مردادماه امسال و مقایسه آن در سال ۹۱ اظهار کرد: با تلاش و کوشش‌های صورت گرفته توسط نیروهای آتش نشانی و فرهنگ سازی در بخش‌های مختلف شاهد کاهش برخی حوادث هستیم.

وی ادامه داد: در بخش حریق در سال گذشته شاهد ۲۰۴۴ حادثه بودیم که در سال جاری این عدد به ۱۶۶۶ حادثه کاهش یافته است. در واقع بیش از ۱۸ درصد کاهش حریق داشتیم.

وی با بیان اینکه در بحث حوادث کلی در سال جاری ۷۸۹ حادثه را در تهران شاهد بودیم گفت: این در حالی است که در سال مرداد ماه سال گذشته ۷۹۰ حادثه را شاهد بودیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در زمینه ارائه خدمات ایمنی توسط نیروهای آتش نشانی نیز گفت: امسال تنها در مردادماه در مقایسه با سال گذشته بیش از ۳ دهم درصد خدمات ارائه شده به شهروندان توسط نیروهای آتش نشانی افزایش یافته است. در واقع در بحث ارائه خدمات ایمنی در ماه گذشته ۲۰۴۸ مورد بوده است این در حالی است که ارائه این خدمات در ماه مرداد سال ۹۱، ۱۹۷۲ مورد گزارش شده است.

ملکی با بیان اینکه در مجموع کل حوادث شهر تهران در ماه گذشته که منجر به خروج نیروهای آتش نشانی شده است ۴۵۰۳ مورد بوده است، افزود: در مرداد ماه سال گذشته جمع حوادث ثبت شده ۴۸۰۶ مورد به ثبت رسیده است که بیانگر کاهش بیش از ۶ درصدی است.

وی درباره آمار فوتی‌های ماه گذشته نیز گفت: در حوادثی که نیروهای آتش نشانی در مردادماه امسال حضور داشتند ۱۳ مرد و ۴ زن فوت، ۲۹۷ نفر مرد و ۹۵ نفر زن مصدوم و ۲۰۷ نفر مرد و ۱۰۴ زن در عملیات‌های مختلف حریق و حوادث نجات یافتند.

وی گفت: در مرداد ماه سال ۹۱ در تمامی عملیات‌های صورت گرفته توسط نیروهای آتش نشانی ۲۲مرد و ۳ زن فوت کرده‌اند.همچنین ۲۴۰ نفر مرد و ۹۲ زن مصدوم شدند. و نیروهای آتش نشانی موفق به نجات ۱۴۰ نفر مرد و ۹۷ نفر زن شدند.

ملکی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با آموزش و فرهنگ سازی مناسب شاهد کاهش حوادث و حریق در شهر تهران باشیم و گفت: نیروهای آتش نشانی تمام تلاش خود را در اجرای عملیات‌های مختلف برای کاهش تلفات جانی و مالی شهروندان می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =