پاسخ دانشگاه علوم پزشکی مازندران به خبر "رها کردن یک بیمار" / بیمار مرخص شده بود نه رها

۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۰۴ - کد خبر: 81272

سلامت نیوز : مدیرکل روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن ارایه توضیحاتی درباره برخی اخبار مبنی بر رها سازی بیماری در کنار بیمارستان امام در ساری، تاکید کرد: این بیمار پس از انجام اقدامات درمانی از بیمارستان مرخص شده است.

دکتر سیدمهدی تقوی در گفت وگو با (ایسنا)، در پاسخ به برخی اخبار با عنوان «تکرار قصه رها کردن بیمار در کنار بیمارستان ساری» گفت: بیمار ح-ن به شماره پرونده 814496 در 23 مرداد ماه به علت عفونت محل اکسترنال فیکساتور در بخش ارتوپدی مرکز آموزشی درمانی حضرت امام خمینی (ره) ساری بستری شده و تحت مشاوره‌های متعدد عفونی، قلب و بیهوشی قرار گرفت.

وی افزود: این بیمار در تاریخ 25 مرداد ماه نیز جهت شستشوی زخم به اتاق عمل منتقل شد. بعد از مراقبت‌های انجام شده، اقدامات دارویی و پانسمان های مکرر زخم با رفع عفونت محل، بیمار در تاریخ 3 شهریور ماه با خلاصه پرونده از بیمارستان مرخص شد که به علت عدم مراجعه همراه بیمار روز یکشنبه در بخش ارتوپدی اتاق 4 تخت 19 همچنان باقی ماند و روز دوشنبه با آمدن همراهان، بیمار به اتفاق همراه از بیمارستان مرخص و خارج شد.

تقوی ادامه داد: همچنین این بیمار در تاریخ 23 خرداد ماه به شماره پرونده 771755 به علت تصادف با خودرو (مصدوم ترافیک 92) در این مرکز بستری و به علت شکستگی، تحت اقدامات جراحی اکسترنال فیکساتور قرار گرفته و یکم تیرماه نیز مرخص شده بود.

وی همچنین تاکید کرد: در هر دوبار بستری بر اساس ماده 92 حوادث ترافیکی، هزینه ای از بیمار دریافت نشده است. توضیح دیگر اینکه لباس مشهود در گزارش بیمار مربوط به بیمارستان نبوده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.03145s, 19q