ویژگی‌ های یک کوله‌ پشتی مناسب

۱۳۹۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۲۲ - کد خبر: 81275
ویژگی‌ های یک کوله‌ پشتی مناسب

سلامت نیوز : پزشکان و متخصصان ارتوپدی همواره تاکید دارند که اگر دانش‌آموزان به درستی از کوله پشتی خود استفاده نکنند یا وزن آن را متعادل نسازند، دچار آسیب‌های جسمی جدی خواهند شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ «اریک وال» از متخصصان بیمارستان اطفال ایالت اوهایو در این رابطه اظهار داشت:‌ کیف‌های کوله پشتی بهترین نوع کیف برای دانش‌آموزان هستند که در صورت استفاده صحیح، وزن محتویات داخل کیف در قوی‌ترین عضلات بدن توزیع می‌شود و در نتیجه آسیبی به بدن وارد نخواهد شد.

همچنین والدین هنگام انتخاب کوله پشتی‌ برای فرزندانشان باید مطمئن شوند که حمل آن راحت باشد و کوله‌ای با ویژگی‌های استاندارد برای فرزند خود خریداری کنند. در همین رابطه پزشکان برای والدین توصیه‌های کاربردی دارند که به شرح زیر است:

- وزن کوله پشتی باید سبک باشد و حدود 15 یا 20 درصد وزن کل بدن دانش‌آموز سنگینی داشته باشد.

- بندهای کیف باید پهن و دارای لایه‌های ابری باشد.

- لازم است کوله‌های پشتی بند کمری هم داشته باشد و به دانش آموزان یادآوری ‌شود از هر دو بند شانه‌ای آن استفاده کنند.

- دانش‌آموزان باید کتاب‌ها را به گونه‌ای در کیف قرار دهند که سنگین‌ترین آنها در مرکز کیف قرار گیرد و از تمامی بخش‌های آن برای قرار دادن وسایل استفاده شود.

- از سنگین کردن کیف خودداری شود.

همچنین به دانش‌آموزان بیاموزید در مواقعی که وزن کیف سنگین است زانوهای خود را خم کنند و برای بلند کردن کیف از پاهایشان کمک بگیرند و سنگینی کیف را روی کمر خود نیاندازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.72733s, 18q