برزگری:

سازمان استاندارد مسئولیتی در قبال ورود سرنگ‌های غیراستاندارد ندارد/ وزارت بهداشت جمع آوری کند

۱۳۹۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 81431
سازمان استاندارد مسئولیتی در قبال ورود سرنگ‌های غیراستاندارد ندارد/ وزارت بهداشت جمع آوری کند
سلامت نیوز: رئیس سازمان استاندارد با بیان اینکه این سازمان وظیفه کنترل تجهیزات تایید شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را دارد، گفت: تایید تجهیزات پزشکی وارداتی از عهده این سازمان خارج شده بر این اساس وزارت بهداشت مسئول پاسخگویی در قبال واردات سرنگ‌های غیراستاندارد به کشور است.

نظام‌الدین برزگری در گفت وگو با خانه ملت، در خصوص ورود تجهیزات پزشکی به کشور و وسایلی که رعایت استاندارد در آن ها اجباری است، افزود: وظیفه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تایید تجهیزات پزشکی بوده و کنترل این تجهیزات نیز بر عهده سازمان استاندارد است.

وی، ادامه داد: در گذشته تایید تجهیزات پزشکی برعهده سازمان استاندارد بود اما در تاریخ اول تیر 91 شورای امنیت و ستاد تدابیر ویژه به دلیل وجود تحریم ها این وظیفه را برعهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گذاشتند.

رئیس سازمان استاندارد، با بیان اینکه از تاریخ مذکور تایید تجهیزات پزشکی وارداتی از عهده این سازمان خارج شده است، تصریح کرد: شورای امنیت به ویژه در شرایط تحریم می تواند هر تصمیمی را اتخاذ کند و بر اساس قانون دستگاه ها موظف به اجرای آن هستند.

برزگری، در تشریح وظایف سازمان استاندارد، افزود: ما به عنوان دستگاه حاکمیتی درمواردی که با غیراستاندارد بودن کالایی مواجه شویم آن را به سرعت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش می کنیم تا نسبت به جمع آوری این تجهیزات اقدام کنند.

وی، در مورد ورود سرنگ های آلوده به کشور، یادآور شد: این سرنگ‌ها آلوده نبوده بلکه غیراستاندارد بودند که در این مورد نیز ما به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشدار دادیم.

رئیس سازمان استاندارد، افزود: مثلا اگر قرار بود این سرنگ‌ها از لحاظ حجم 2 سی سی باشد به اندازه یک خط کمتر از 2 سی سی بود و گاهی نیز داخل این سرنگ ها ذراتی مشاهده شده بود که در هر صورت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارش دادیم تا آن‌ها را جمع آوری کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.1607s, 18q