سلامت نیوز: رییس سازمان نظام پرستاری از تربیت 23 هزار کمک بهیار و تزریق آنها به مراکز درمانی کشور تاکنون خبر داد و گفت: به تعهد خود برای تربیت سالانه 10 هزار کمک بهیار عمل کرده‌ایم.

محمد میرزابیگی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره توضیح داد: شورای عالی اشتغال دولت مجوز آموزش دوره‌های کمک بهیاری را برای سازمان نظام پرستاری صادر کرده است. بر این اساس سازمان متعهد شده است که تا پایان برنامه توسعه با توجه به نیاز کشور سالانه ۱۰ هزار کمک بهیار تربیت کند.

وی ادامه داد: با توجه به مجوزی که اخیرا هیئت دولت به سازمان نظام پرستاری داده است، برنامه ریزی‌های جدید برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و دوره های فنی تخصصی دیگری برای پرستاران نیز در دست انجام است.

رییس سازمان نظام پرستاری پیش از این به آموزش‌های غیردانشگاهی برای پرستاری اشاره کرده و به ایسنا گفته بود: مدت زیادی است که نظام پرستاری کشور از حضور بهیاران بهره‌مند می‌شود. بهیاران دارای مدرک دیپلم بهیاری هستند که یک دوره سه ساله را از سوم راهنمایی و یک دوره یک ساله را از دیپلم طی کرده‌اند.

میرزابیگی ضمن تاکید بر اینکه بهیاران صاحب یک گذشته افتخارآمیز هستند و در دوران انقلاب و دفاع مقدس که با کمبود پرستار روبرو بودیم خدمات ارزنده‌ای را ارائه کردند، گفت: بهیاران اکنون بخش عمده‌ای از جامعه پرستاری را تشکیل می‌دهند و نقش مهمی در نظام سلامت ایفا می‌کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha