سلامت نیوز: مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: آمارها نشان می دهد که طی 10 سال گذشته شهروندان تهرانی در مهرماه تنها 5 روز هوای پاک تنفس کرده اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا،دکتر یوسف رشیدی افزود: آمارها نشان از آن دارد که پایتخت طی 10 سال گذشته تنها یک روز در مهرماه سال 85، دو روز در مهر سال 86، یک روز درمهر سال 88 و یک روز در مهرماه سال 89 هوای پاک داشته است.
 

وی ادامه داد:از سال 82 تا سال 91 مجموعا در مهرماه، شهروندان تهران 109 روز هوای ناسالم تنفس کرده اند و در این مدت 186 روز نیز های شهر سالم بوده است.
 

رشیدی تصریح کرد: با توجه به افزایش حجم ترددها و سفرها در مهرماه میزان تولید آلاینده های هوا نیز افزایش می یابد که امید است شهروندان ضمن معاینه فنی خودروهای خود تا پیش از مهر و استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی در کاهش آلودگی هوا کمک کنند.
 

وی تاکید کرد: راه کار اصلی حل معضل آلودگی هوا در تهران و سایر شهرهای کشور در ارتقای کیفیت سوخت و خودروها و گسترش حمل و نقل عمومی خلاصه می شود که امید است دولت جدید به این مهم بیش از پیش توجه داشته باشد و اقدامات اساسی و عملی در راستای کاهش آلودگی هوا در کشور صورت گیرد.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha