خطر تخریب شبکیه با قرار دادن نوزاد در دستگاه افزایش می‌یابد

۱۳۹۲/۰۶/۱۱ - ۱۸:۲۱ - کد خبر: 81624

سلامت نیوز : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به شیوع بیماری‌های چشمی در بین کودکان کشور اشاره کرد و گفت: قرار دادن نوزاد در دستگاه‌ها برای نگهداری و بهبودی برخی از بیماری‌ها خراب شدن شبکیه چشم آنان را به دنبال دارد که در کشور ما در حال شایع شدن است.

دکتر محمدرضا فرتوک زاده در گفت وگو با ایسنا ، به وضعیت بیماری‌های چشمی در ایران و مقایسه آن با کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: ایران از جهت مواجه با بیماری‌های چشمی تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد و از شرایط یکسانی برخوردار هستند.

این جراح چشم با بیان اینکه بیماری های چشمی در کشورهای مختلف تنها در برخی جهات باهم متفاوت خواهند بود، افزود: در کشورهای شرقی بیشتر افراد با مشکل نزدیک بینی چشم، کشورهای اروپایی و آمریکا به علت شفافیت رنگ چشم ها به نور حساس هستند اما میزان بیماری های چشمی در ایران و جهان با هم فرق چندانی ندارند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه، تصریح کرد: به علت رعایت نکات بهداشتی و برخورداری کشورمان از تکنولوژی روز دنیا مشکلات خاصی در خصوص بیماری های چشمی وجود ندارد. اما با بالا رفتن سن افراد و مواجه آنان با انواع بیماری ها همچون فشار خون، دیابت، قند خون بالا آب مروارید و تحریک شبکیه در افراد با سنین بالاتر افزایش یافته است.

دکتر فرتوک زاده در پایان به شیوع بیماری‌های چشمی کودکان در کشور اشاره کرد و گفت: قرار دادن نوزاد در دستگاه ها برای نگهداری و بهبودی برخی از بیماری ها خراب شدن شبکیه چشم آنان را به دنبال دارد که در کشور ما در حال شایع شدن است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.85942s, 18q