شنا در دوران بارداری خطر ابتلای نوزاد به اگزما را افزایش می‌دهد

۱۳۹۲/۰۶/۱۲ - ۰۴:۵۲ - کد خبر: 81642

سلامت نیوز : پزشکان معتقدند نوزادان مادرانی که در دوران بارداری شنا می‌کنند بیشتر به اگزما و آسم مبتلا می‌شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پزشکان در بررسی‌های خود اظهار داشتند: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی پاک‌ کننده موجود در آب‌ استخر می‌تواند بر سیستم ایمنی جنین تاثیر بگذارد و او را در برابر شرایطی از قبیل اگزما، آسم و تب یونجه آسیب‌پذیر سازد.

به گفته پزشکان مادران بارداری که در این دوره مرتب شنا می‌کنند، بیشتر فرزندان خود را در معرض خطر ابتلا به آلرژی و بیماری‌های پوستی قرار می‌دهند.

در گزارش پزشکان دانشگاه منچستر آمده است: قرار گرفتن در معرض ترکیب‌های ارگانیک در طول دوران بارداری یا اوایل دوران تولد با ابتلای نوزاد به بیماری‌ها و التهابات پوستی مرتبط است. همچنین مواد شیمایی موجود در آب استخرها می‌تواند با ابتلای فرد به آلرژی در دوران کودکی در ارتباط باشد.

«جان مک فادن» از موسسه «St John's» گفت: بررسی‌های بیشتری برای اطمینان یافتن از نتایج این مطالعه لازم است و باید علت دقیق این ارتباط شناسایی شود.

پزشکان معتقدند: قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی می‌تواند بر سیستم ایمنی فرد تاثیر بگذارد با این وجود آنان به زنان باردار توصیه می‌کنند تا اثبات دقیق این ادعا، انجام فعالیت‌های بدنی و شنا کردن را در این دوران جدی بگیرند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.42668s, 18q