پاسخ وزیر بهداشت به وجود سرنگ های غیراستاندارد

۱۳۹۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 81786
پاسخ وزیر بهداشت به وجود سرنگ های غیراستاندارد
سلامت نیوز : وزیر بهداشت با بیان اینکه وجود داروها و تجهیزات پزشکی با کیفیت پایین در کشور غیرقابل کتمان است، گفت:‌ هم‌اکنون در داخل کشور لیستی از محصولات پزشکی با کیفیت‌های متفاوت استفاده می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ؛ سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه پرداخت یارانه مستقیم داروهای خاص بدترین شیوه برای کمک به بیماران صعب‌العلاج است، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معتقد بر ارایه غیرمستقیم یارانه دارو به بیماران است، چون این موضوع موجب کاهش تورم در حوزه سلامت و بهبود وضعیت بیماران می‌شود.

وزیر بهداشت با تأکید بر اینکه ارتقا جایگاه سلامت کشور در گروه اصلاح ساختار سازمان‌های بیمه‌گر است، افزود: این موضوع یکی از آرزو‌های وزارتخانه است که امیدوارم با تلاش و برنامه‌ریزی مسئولان در آینده نزدیک تحقق یابد.

وی روند ترخیص دارو از گمرگات کشور را مثبت ارزیابی کرد وگفت: خوشبختانه با حکم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور از این پس مقرر شد که با حداقل وثیقه شرکتهای واردکننده، داروها از گمرک ترخیص شود.

‌هاشمی با اعلام اینکه وجود سرنگهای غیراستاندارد در سیستم بهداشت و درمان کشور، نه قابل نفی و نه تایید است، یادآور شد: وزارت بهداشت چندین بار از سازمان استاندارد در خواست ارایه مدرک درباره ادعای وجود سرنگهای غیراستاندارد کرده‌، اما متأسفانه تاکنون مدرکی در این رابطه برای من ارسال نشده است.

وی در واکنش به موضوعات مطرح مبنی‌بر واردات داروهای بی‌کیفیت به کشور، گفت: واقعیت آ‌ن است که این حوزه هم مانند صنایع دیگر با مشکلاتی همچون محصولات بی کیفیت روبروست بنابراین نمی‌توان گفت که تمام تجهیزات و محصولات پزشکی مصرفی داخل با کیفیت هستند.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه هم‌اکنون در داخل کشور لیستی از محصولات پزشکی با کیفیت‌های متفاوت استفاده می‌شود، تصریح کرد: قطعا تجهیزات و محصولاتی که به سلامت انسان‌ها آسیب می‌زند، نباید وارد کشور شوند، از این‌رو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف به کنترل کیفیت این محصولات در زمان واردات است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.00836s, 18q