مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت :

تجهیزات پزشکی ۵۰ درصد ارزان می‌شوند/ خودکفایی ایران در تولید تجهیزات ارتوپدی

۱۳۹۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۲۵ - کد خبر: 81870
سلامت نیوز:‌ مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اعلام اینکه قیمت تجهیزات در مسیر کاهش قرار گرفته گفت: میانگین کاهش قیمت تجهیزات پزشکی ۵۰ درصد پیش بینی می‌شود و طی یک برنامه چهارساله در زمینه تجهیزات ارتوپدی خودکفا می‌شویم.

حسین کیوان در گفت‌وگو با فارس از کاهش قیمت برخی اقلام پزشکی خبر داد و گفت: در حال حاضر در حوزه تجهیزات قلب با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قیمت استنت‌های قلبی را اصلاح کردیم به طوری که اگر اصلاح نمی‌شد به بیش از 5 میلیون تومان می‌رسید اما اکنون چیزی حدود 2 میلیون تومان شده است.

وی ادامه داد: قیمت پایه این تجهیزات بسیار بالا بود بنابراین توافق کردیم قیمت‌های پایه را به کمتر از نصف کاهش دهیم.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت برای تمام کالاهای پزشکی کاهش قیمت را پیش‌بینی کرده‌ایم که در این مورد منتظر ثبات مدیریتی در سازمان غذا و دارو بودیم که این اتفاق افتاد و پیش‌بینی کاهش قیمت‌ها شدنی است.

کیوان گفت: کاهش قیمت استنت‌های قلبی را عملیاتی کردیم و بیماران و مراکز درمانی منفعت کاهش قیمت را لمس کرده‌اند.

وی گفت: کاهش قیمت در حوزه تجهیزات ارتوپدی و چشمی اولویت‌های بعدی ما هستند این‌ها تجهیزات پر مصرفی هستند و مصرف کننده راهی ندارد و فوراً باید این تجهیزات را تأمین کند.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: میانگین کاهش قیمت برای تجهیزات پزشکی 50 درصد است در واقع از هزار یورو به 490 یورو قیمت پایه ارزی کاهش می‌یابد.

وی گفت: در حوزه درمان بیماریهای قلب همه تجهیزاتی که ارزان می‌شود وارداتی است اما در حوزه ارتوپدی تولید داخل هم داریم و قرار است تا پایان سال برنامه‌ای تهیه شود و تجهیزات در حوزه ارتوپدی عمومی تولید داخل شوند.

کیوان گفت: همچنین ظرف ۳ تا 4 سال آینده برنامه‌ داریم تا کل تجهیزات ارتوپدی تولید داخل شوند و از واردات آن بی‌نیاز شویم البته به دلیل چرخه اقتصادی این تجهیزات برنامه تولید تجهیزات در کشور را در حوزه‌های دیگر نیز داریم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.18634s, 18q