سلامت نیوز : علی سنگی با اعلام این خبر گفت: مراسم روز جهانی سالمند ساعت 9 تا 11 دوشنبه 8 مهر در دانشگاه علوم پزشکی ایران و با حضور مسئولان وزارت بهداشت و روسا و مدیران سازمان‌های مرتبط با موضوع سالمندان برگزار می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی همچین از اختصاص یک هفته به موضوع سالمندان و اجرای برنامه‌های متنوع در این هفته خبر داد و در تشریح عناوین هفته سالمندان (6 تا 12مهر) گفت: روز شنبه «سالمند سالم»، یکشنبه «بیمارستان‌های دوستدار سالمند»، دوشنبه «سالمند و خدمات بیمه‌ای» ، سه‌شنبه «سالمند و مراکز حمایتی»، چهارشنبه «سالمند و شهر ایمن»، پنجشنبه «سالمند و خانواده» و جمعه «سالمند و کرامت اجتماعی» نامگذاری شده است.

سنگی در ادامه برگزاری پنل‌هایی با موضوعات توانبخشی سالمندان در کشور، پروژه شهر دوستدار سالمند، خدمات رفاهی و بیمه‌ای مکمل و مباحث مربوط به خدمات آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی را از جمله پنل‌هایی عنوان کرد که در طی هفته بزرگداشت سالمند برگزار خواهد شد.

وی دیدار با خانواده معظم شهدا و عیادت از جانبازان سالمند را از دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد و اظهار امیدواری کرد که سند ملی سالمندان که در دولت قبلی به شورای عالی سلامت تقدیم شد، با حمایت و توجه دولت جدید به این موضوع، ابلاغ شود.

مدیرکل مرکز سلامت جمعیت، خانواده و مدارس گفت: با توجه به وجود فرهنگ غنی در جامعه اسلامی امیدواریم که هم خانواده‌ها و هم دولت بتوانند توجه ویژه‌ای به موضوع سالمندان داشته باشند چرا که جمعیت سالمندان در کشور ما روز به روز در حال افزایش است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =