اعزام نخستین تیم راه انداز بیمارستان‌های حجاج در ایام تمتع

۱۳۹۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 82103
سلامت نیوز : رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از اعزام نخستین تیم راه‌انداز بیمارستان‌های وابسته در عربستان خبر داد.

سیدعلی ریاض در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اعزام اولین تیم راه اندازی بیمارستانها در ایام حج تمتع گفت: با توجه به اعزام زائرین تمتع 92 که از 23 شهریور سال جاری آغاز خواهد شد، اولین تیم راه‌انداز بیمارستان‌های این مرکز در شهر مدینه، امشب 18 شهریور عازم مدینه منوره می‌شود.

ریاض افزود: این اقدام در راستای مأموریت مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر که همان ارائه خدمات سلامت به حجاج بیت الله الحرام است، صورت خواهد گرفت.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و عربستان در مجلس هفتم تصریح کرد: برای تحقق این مهم، هماهنگی‌های لازم از حداقل شش ماه گذشته و برنامه‌ریزی‌های لازم از تمتع سال گذشته تاکنون انجام شده است تا روند خدمت رسانی در سطح دوم به زائرین میهن اسلامی در سرزمین وحی با خللی مواجه نشود.

به گفته ریاض سطح اول این خدمات توسط پزشکان حج تمتع که قرار است امسال 280 پزشک به مدینه و مکه اعزام گردند، عهده دار خدمات به زائرین در هتل‌ها خواهند بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای تمتع 92 چه تعداد پزشک و پیراپزشک به زائران خدمت مورد نیاز را ارائه خواهند کرد، گفت: علاوه بر 280 پزشک مجموعه که در مطب‌های راه اندازی شده در هتل‌ها خدمات ارائه خواهند کرد، 230 نفر از پرسنل تخصصی و فوق تخصصی، امدادی و پیراپزشکی در بیمارستان‌های مدینه، مکه،  منا، عرفات و پایگاه های مربوطه ارائه خدمات تخصصی سلامت خواهند نمود.

ریاض ادامه داد: از تعداد پرسنل مذکور، 65 نفر را متخصصین پزشکی شامل می‌شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.97777s, 19q